Rána deštníkem / Le Coup Du Parapluie

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Rána deštníkem / Le Coup Du Parapluie

Příspěvekod Laik » 22 srp 2008 11:16

Obrázek Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING: [kino]
V českém znění: Petr OlivaPierre Richard (Grégoire Lecomte), Ljuba KrbováValérie Mairesse (Sylvette), Eva Hudečková – Christine Murillo (Josyane Leblancová), Miroslav MasopustGérard Jugnot (Frédo), Bohumil ŠvarcVittorio Caprioli (Don Barberini), Milan MachGert Fröbe (Otto Krampe), Oldřich Janovský - Roger Carel (Salvatore Bozzoni), Jan Pohan - Raymond Gérôme (ředitel D.S.T.), Hana Talpová - Dominique Lavanant (Mireille), Jiří Zavřel - Maurice Risch (pařížský producent), Boris Rösner - Dominique Virton (režisér), Petr Pospíchal - Yaseen Khan (Radj Kahn), Pavel Trávníček - Jean-Jacques Moreau (herec v divadle), Jiří Ptáčník - Philippe Bruneau (Didier), Daniela Bartáková - Annick Roux (letuška), Jan Bartoš - Jacques Maury (recepční v Byblosu), Jan Sedliský - André Chazel (muž v bazénu), Bohuslav Ličman - Gordon Mitchell (Moskovitz), Radúz Chmelík - Tiberio Murgia (Lorenzo), Jan Řeřicha - Erick Desmarestz (inspektor), Eva Kubíková, Simona Stašová, Vladimír Fišer (titulky) a další

Zvuk: Tomáš Bělohradský
Střih: Pavel Perna
Vedoucí výroby: Zdena Sirotková
Dialogy: Zdena Psůtková
Režie: Marie Fronková
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1984

2. DABING: [Nova]
V českém znění: Petr OlivaPierre Richard (Grégoire Lecomte), Veronika GajerováValérie Mairesse (Sylvette), Nela Boudová – Christine Murillo (Josyane Leblancová), Ladislav CigánekGérard Jugnot (Frédo), Vladimír ČechVittorio Caprioli (Don Barberini), Jan VlasákGert Fröbe (Otto Krampe), Jiří Knot - Roger Carel (Salvatore Bozzoni), Jaroslav Kaňkovský - Raymond Gérôme (ředitel D.S.T.), Kateřina Petrová - Dominique Lavanant (Mireille), Tomáš Racek - Maurice Risch (pařížský producent), Marek Libert - Dominique Virton (režisér), Rostislav Čtvrtlík, Svatopluk Schuller, Petr Meissel, Zuzana Hykyšová, Jan Szymik, Milan Slepička, Hana Krtičková, Lucie Kožinová, Lukáš Jurek (titulky) a další

Překlad: Helena Pešková
Zvuk: Tomáš Říha
Produkce: Veronika Dvořáková
Dialogy a režie: Marie Fronková
Vyrobillo: Studio Audiotech pro CET 21 s.r.o. 2006
Laik

Re: Rána deštníkem / Le Coup Du Parapluie

Příspěvekod Historik » 17 lis 2009 22:23

TV Barrandov to sice nedávno uvedla s původním dabingem, ale s reklamou a hlavně na původní a bohužel dost hrozné kopii. Podíval bych se do bazarů po VHS vydání Lucernafilmu z poloviny 90.let, tam je původní dabing a tehdy lepší stav přepisované kopie a samozřejmě bez reklam. Nový dabing byl udělán tuším pro ČT nebo Novu a pak koupen na DVD. Bohužel oproti jiným Richardovým filmům na DVD, kde jsou dabingy původní. Stejná situace je ještě u jeho filmu Útěk (hlavní role P.Richard, V.Lanoux ...), ale tam i starší dabing je porevoluční.
Historik

Příspěvekod Historik » 19 srp 2010 23:06

Běží původní kinodabing:
Hana Talpová - Dominique Lavanant (Mireille)

V okamžiku, kdy Grégoire zapíchne Radje Kahna deštníkem, je stejná hudba jako ve filmu Zvíře, když hosté restaurace sledují v televizi přílet Bruna Ferrariho.
Historik

Příspěvekod palg » 11 črc 2011 10:11

Historik píše:1.dabing:
Jan Pohan - Raymond Gérôme, jméno postavy jsem ale v pramenech nenašel.

taky jednu větičku za Roberta Dalbana (režíséra v divadle), dále
Jiří Zavřel - Maurice Risch (producent v Paříži)
Boris Rösner (režisér na večírku)
Vladimír Fišer (hlasatel v TV)

a doplnění 2. dabingu:
Tomáš Racek - Maurice Risch (producent v Paříži)
palg

Příspěvekod bloom » 11 črc 2011 21:33

palg píše:Jan Pohan taky jednu větičku za Roberta Dalbana (režíséra v divadle)

Jan Pohan to podle mě není. Můj osobní tip je Raoul Schránil, ale opravdu se to nedá stoprocentně poznat. V dabingu Novy je ale jasně poznat, že tuto repliku pronese Milan Slepička.

K dabérům z kinodabingu doplněni nástupci z dabingu Novy.
bloom
Globální moderátor

Příspěvekod palg » 11 črc 2011 21:53

bloom píše:Jan Pohan to podle mě není. Můj osobní tip je Raoul Schránil, ale opravdu se to nedá stoprocentně poznat.

právě proto, že to byl jenom takový skeč, moc sem nerozpoznal, ale hlasovo mi to šlo do pana Pohana. Ale teď si mě zmátl, tak si nejsu jist.
Btw, Pavel Trávníček daboval toho herce v amatérském divadle, kde hrál R. Dalban režiséra.
palg

Příspěvekod bloom » 12 srp 2011 09:48

palg píše:
palg píše:Btw, Pavel Trávníček daboval toho herce v amatérském divadle, kde hrál R. Dalban režiséra.

toho herce by měl dle imdb hrát Jean-Jacques Moreau

Snad jen zmíním, že v dabingu Novy Marek Libert.
bloom
Globální moderátor

Příspěvekod martin.grossmann » 10 led 2014 16:40

K 1 dabingu:
chybí doplnit velmi důležitá postava doktora zabijáka hraje ho Mike Marshall a dabing David Vejražka
martin.grossmann

Příspěvekod urby » 18 led 2014 10:46

1. dabing :
Daniela Bartáková - Annick Roux (letuška), Jiří Ptáčník - Philippe Bruneau (Didier), Jan Bartoš - Jacques Maury (recepční v Byblosu), Jan Sedliský (hlas instalatéra v telefonu).
A nejsem si jistý, chtělo by někým ověřit : Milan Neděla - Gordon Mitchell (zabiják).
Robert Dalban (Robert) podle mě není ani Jan Pohan, ani Raoul Schránil. Dabéra nepoznávám.
Za boha nemohu přijít na dabéra Tiberia Murgii (Lorenzo). Velice povědomý hlas.
urby

Příspěvekod urby » 04 úno 2015 13:58

1.dabing :
Upřesnění :
Jan Sedliský - André Chazel (muž v bazénu), ? (hlas instalatéra v telefonu).

Doplnění :
Bohuslav Ličman - Gordon Mitchell (Moskovitz, nájemný vrah), Radúz Chmelík - Tiberio Murgia (Lorenzo), Jan Řeřicha - Erick Desmarestz (inspektor).

A nějak se mi nezdá Oldřich Janovský - Roger Carel (Salvatore Bozzoni). Myslím si, že ho dabuje někdo jiný.
urby

Zpět na Filmy