Viva Maria!

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Re: Viva Maria!

Příspěvekod bloom » 01 úno 2019 18:15

A to je na 100 % podle ověřených faktů, že zcela lichý? Nebo jen zase na základě dojmů? Mně totiž přijde zcela liché tvrdit, že šel za každou cenu určitě použít na tuto verzi dabing ČST. IMHO spíš šlo o situaci jako v případě viewtopic.php?f=3&t=2104&start=10#p216269, kde si dovolím citovat:
JFL píše:Jako vždy jsme zkoumali možnost nasadit původní dabing na australskou verzi a případně otitulkovat chybějící pasáže (dodabovat s původními dabéry už bohužel není možné), ale jelikož se jedná o dvě zcela jinak stříhané verze filmů (ne pouze vynechání některých scén, ale opravdu komplet odlišný sestřih i hudební podkres přecházející napříč záběry i scénami), nebylo toto řešení možné.
bloom
Globální moderátor

Příspěvekod richardda » 01 úno 2019 18:29

Ja jenom citoval uzivatele, ktery vyse tvrdi, ze i kdyz slo o jiny (nevim jak moc odlisny, puvodni verzi neznam) sestrih, tak dabing krome te jedne chybejici vety sedel. Nikdo za tu dobu co tu tato skutecnost je uverejnena to nijak nezpochybnil. Pokud je tomu jinak, at to majitele onoho brnenskeho dabingu potvrdi nebo vyvrati. Ja osobne po vsech tech lapsusech (ktere jsem si - pokud to bylo mozne - i osobne proveril) ze strany nasi verejnopravni televize, kdy BEZDUVODNE nepouzili stary nebo-li puvodni dabing uz temto vymluvam odmitam uverit. :-?
NOVA, jedině ona.
richardda

Příspěvekod jiri111 » 06 úno 2019 21:46

hamir píše:Mám dobrou zprávu. Podobně jako Ištván87 3. května 2010 i já jsem našel videokazetu se stejnou nahrávkou původního dabingu. Po několikadenním úsilí se mi podařilo jednak převést zvukovou stopu do mp3 a posléze ji přesně napasovat na dvdrip. Byla to příšerná práce, protože česká verze byla úplně jinak sestříhaná, ale naštěstí nic nechybí, kromě jedné krátké věty hned ze začátku, kdy Bardotová říká: "Narodila jsem se v dublinské věznici." Tam jsem musel ponechat původní znění. Takže původní dabing je k dispozici a v poměrně dobré zvukové kvalitě.

Proboha.... takže: o žádnej jinej sestřih (pochopitelně) nejde, takže jsou to opět jen skazky….
Ano, jeden střih (pár vteřin) jsem tam našel, ale to spíš než cenzura, je oprava poškozeného místo na pásu (který už takto byl k dispozici na dabing). Celé skoro 2 hoďky jsem na to detailně ve 2 oknech nekoukal, ale sem tam 1 vteřina lze přičíst střihům při reklamách novy.

Chtěl bych vidět, jak byste se, pánové, popasovali při synchru z pásu, jestli tohle je práce na pár dnů….

Co mi přijde zajímavější, že je to další film, kdy původně barevný film, byl v TV uveden jen černobíle. Pozoruhodné je, že jde opět o brněnské studio (Sedm statečných, Přízrak v křoví), dalšími příklady mohou být Manželství po italsku či Poklad Inků z ÚPF. Jiní mě jistě doplní s dalšími tituly.
jiri111

Příspěvekod Pomajz » 06 úno 2019 22:13

jiri111 píše:Co mi přijde zajímavější, že je to další film, kdy původně barevný film, byl v TV uveden jen černobíle. Pozoruhodné je, že jde opět o brněnské studio (Sedm statečných, Přízrak v křoví), dalšími příklady mohou být Manželství po italsku či Poklad Inků z ÚPF. Jiní mě jistě doplní s dalšími tituly.

Tak Přízrak v křoví neběžel v tv černobíle, dostal se k tobě rip od nás co nahrával dotyčný na pal DVDrekorder kde neměl secam. Kdyby to běželo v tv černobíle tak by tam byl titulek ČB, ale to jako odborník přes kazety a starý nahrávky bys měl vědět.
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Obrázek
Pomajz

Příspěvekod jiri111 » 06 úno 2019 22:29

ok, zaznamenal jsem v diskusi nad tímto zde ve vlákně.
a něco věcnýho kromě útoku ad hominem bys měl?
jiri111

Příspěvekod Pomajz » 07 úno 2019 00:42

jiri111 píše:a něco věcnýho kromě ad hominem bys měl?

No nevím na co si tady hraješ.

jiri111 píše:Chtěl bych vidět, jak byste se, pánové, popasovali při synchru z pásu, jestli tohle je práce na pár dnů….
.

Zas tak hrozný to není, když se nebudeš rozptylovat výměnou pásek z půjčených kazet máš synchro hotové za 3-4 hodinky.
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Obrázek
Pomajz

Příspěvekod richardda » 07 úno 2019 06:07

jiri111 píše:...takže: o žádnej jinej sestřih (pochopitelně) nejde, takže jsou to opět jen skazky….
Ano, jeden střih (pár vteřin) jsem tam našel, ale to spíš než cenzura, je oprava poškozeného místo na pásu (který už takto byl k dispozici na dabing). Celé skoro 2 hoďky jsem na to detailně ve 2 oknech nekoukal, ale sem tam 1 vteřina lze přičíst střihům při reklamách novy. ...

Takže podtrženo sečteno, CT BEZDUVODNE "pohrbila" dalsi zjevne naprosto nezavadny a opet nemam duvod predpokladat, ze i ne nekvalitni stary nebo-li puvodni dabing. Verejnopravni prostredky byli opet vynalozeny nehospodarne na vyrobu dalsiho - ve svetle zde predlozenych dukazu - NAPROSTO ZVBYTECNEHO - dabingu. Jako koncesionar si myslim, ze tohle je naprosto spatne a muzu se jenom domnivat jak asi CT hospodari v jinych rozpoctovych polozkach pri naplnovani - zjevne velice sverazne deklarovane - tzv. verejnopravni sluzby. :-?
NOVA, jedině ona.
richardda

Příspěvekod Klenoty Dabingu » 07 úno 2019 21:55

richardda píše:Takže podtrženo sečteno, CT BEZDUVODNE "pohrbila" dalsi zjevne naprosto nezavadny a opet nemam duvod predpokladat, ze i ne nekvalitni stary nebo-li puvodni dabing. Verejnopravni prostredky byli opet vynalozeny nehospodarne na vyrobu dalsiho - ve svetle zde predlozenych dukazu - NAPROSTO ZVBYTECNEHO - dabingu. Jako koncesionar si myslim, ze tohle je naprosto spatne a muzu se jenom domnivat jak asi CT hospodari v jinych rozpoctovych polozkach pri naplnovani - zjevne velice sverazne deklarovane - tzv. verejnopravni sluzby. :-?

Byl bych trošku opatrný v tomto tvrzení.
Zapomínáš kolik filmů už bylo odvysiláno s původními dabingy a neběžely v TV několik let.
Myslím si, že třeba takový Licence kdyby mohl, tak nechá odvysílat vše, co má ČT v archívu, ale bohužel je k tomu asi nějaký důvod, který nemůže nikdo ovlivnit.
Co se týče tvého koncesionářského poplatku, tak, tak může spílat i dalších milión poplatníků, kterým jem fuk nějaký původní dabing a budou zase nadávat na zastaralý zvuk a další neduhy původních dabingů. Co si budeme vykládat, nás co preferují původní dabingy jsou v ČR desítky, neřku-li stovky.
Mé přání by bylo, aby tyto neodvysílané dabingy, které mají nějaké neduhy a nemůžou je z nějakého důvodu odvysílat na ČT1 nebo ČT2, tak je prdnout na ČT art, kde si myslím nikoho neurazí.
Já osobně v tuto dobu nebudu nikdy na ČT nadávat, protože jsem jim vděčný i za to, co v posledních letech odvysílala. Už se v dabingové sféře pohybuji několik let a když si vzpomenu na doby, kdy v TV neběželo skoro nic, tak je mi s toho na nic.
Licencemu držím palce, pevné nervy a doufám, že nás ještě dlouho budou zásobovat s ČT dalšími lahůdky původního dabingu....bohužel, když to jednou nevyjde, tak to prostě nevyjde.
P.S.
Jsem z Brna a taky mě bohužel mrzí, že spousta brněnských dabingů byla předabována, ale to musí člověk nadávat na předešlá vedení ČT, která si těchto klenotů nevážila.
Klenoty Dabingu

Příspěvekod richardda » 07 úno 2019 22:27

Ja si myslim, ze CT jako sluzba verejnosti ma predevsim dbat o to aby nedochazelo k pripadum jako je tento. Je sice hezke, ze vytahuji - bohuzel pomalu a nekoncepcne vytahuji - ze sveho archivu i veci co se leta nevysilali a ja tu snahu ocenuju. Ne ze ne. Ale pripadu jako je VIVA MARIA je pomerne hodne. To neni ojedinely ukaz ale z meho pohledu dost casty jev. A je treba na to upozornit. Proc se dabingy programove nicili? Neni to snad taky kulturni hodnota? A proc se cast dabingu neodvysilala i kdyz na to nebyl ZADNY zjevny duvod? Promin, ale na toto je potreba upozornit, protoze to neni v poradku. Je snad opravnena kritika nezadouci? Za dobu co navstevuju toto skvele forum se nestacim divit kolik krasnych dabingu nelze oficialne v televizi nebo na DVD/BluRay umistnit a pritom duvody proc to nejde jsou vylhane a ve svetle padnych dukazu neobhajitelne. Co si o tom ma danovy poplatnik myslet? Je to nejaka zvlastni koncepce "nove kulturni revoluce"? Nebo jen obycejny amaterismus, lenost a neprofesionalita? Proc to najednou nejde, kdyz predtim to slo? To jsou otazky ktere je potreba pokladat aby nedochazelo k pripadum jako je tento. Kdy nelze nicim logicky obhajit to, ze puvodni nebo-li stary dabing je pro divaky zapovezeny. ;)
NOVA, jedině ona.
richardda

Příspěvekod ocypuc » 07 úno 2019 23:01

Richarrda: ČT nemůže vyhovět všem co si přejí. To že neodvysílají původní dabing se ti sice nemusí líbit, ale určitě to má své důvody, ať už je to kvůli jeho nedostupnosti nebo kvůli tomu, že ho někam zašantročili a tak. Pořád tu obhajuješ, že na takové věci máš právo jako divák-koncesionář. Přitom je to to samé, jako jiní nadávají, že když platí ČT poplatky, že nemají zadarmo Ligu mistrů, podle jiných zase za jejich peníze vysílají neobjektivní zprávy, natáčejí stupidní seriály nebo jen reprízují staré pořady. Česká televize tu není od toho, aby plnila přání každému dívákovi.

Sorry za off topic.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška
ocypuc

PředchozíDalší

Zpět na Filmy