Hádej, kdo přijde na večeři / Guess Who's Coming to Dinner

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Hádej, kdo přijde na večeři / Guess Who's Coming to Dinner

Příspěvek od bloom »

salgado píše:Serrault má ale v originále dost nevýrazný hlas
Tak to bych se docela hádal, protože s tímto hercem jsem v originále viděl hodně filmů. Zrovna Stanislav Fišer mu je barvou hlasu hodně blízko a patrně nejblíž mu byl i hereckým projevem Lubomír Lipský. Krysy z temnot jsem si pouštěl i v originále, zastřený hlas Petra Haničince je mimo, chybí tomu ten komediální důraz.
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Hádej, kdo přijde na večeři / Guess Who's Coming to Dinner

Příspěvek od Michel »

Já se připojuji k bloomovi. Originální hlas Michela Serraulta mi taky přijde velmi výrazný. Kromě dvou zmíněných pánů dabérů mi přijde hlasově docela blízký i Vladimír Menšík, i když ten by pravda už asi nebyl tak univerzální do všech rolí. Krysy z temnot jsem bohužel neviděl, ale v jeho komediích, které znám (Le viager, Krást se musí umět), tam si Petra Haničince opravdu představit nedovedu.

K tomu druhému tvrzení, jistě bychom našli i takové případy, ale rozhodně bych netvrdil, že je to většina a Michel Serrault mezi ně rozhodně nepatří. Možná na tohle téma můžeme někde založit vlákno :-D
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hádej, kdo přijde na večeři / Guess Who's Coming to Dinner

Příspěvek od DAN K. »

salgado píše:Danův názor je jistě zajímavý, ale je třeba brát v úvahu skutečnost, že KMW zkrátka razil svou vlastní tvůrčí cestu. A ať se to dnes někomu líbí, nebo ne, tak jeho práce, a to včetně této, byly propracované. Pro něj to nebyl jen obyčejný kšeft, on tvořil umělecké dílo. V dnešní uspěchané době to lze asi těžko pochopit, ale tím více je nesmysl za každou cenu najít na jeho práci chybu.

Pouze jsem se podělil veřejně o svůj pracovní výstup. Mým úkolem je zhodnotit existující dabingy a navrhnout ten nejlepší k vysílání. Musím k tomu přistupovat objektivně, nemůžu někoho protěžovat jenom proto, že chodil rád do práce:) nebo, že se jmenuje Wallo či Omáčka. A ano, možná jsem trochu přísnější, ale čím větší legenda, tím větší zkreslující aurou je obalena a tím je potřeba být přísnější. Ale uniká ti ta pointa, že nakonec byl přes to všechno vysílán ten první dabing.
urby
Příspěvky: 676
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Hádej, kdo přijde na večeři / Guess Who's Coming to Dinner

Příspěvek od urby »

Před několika roky jsem doplňoval obsazení 1.dabingu (příspěvek už byl smazán) a měl jsem tam jednu chybu, na kterou mě nedávno upozornil kolega Licence2kill, takže prosím o opravu:

Consuela Morávková - Grace Gaynor (Judith). Drahomíra Fialková se může smazat.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“