Poslední vládce větru / The Last Airbender

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Poslední vládce větru / The Last Airbender

Příspěvek od James55 »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Adam Mišík - Noah Ringer (Aang), Terezie Taberyová - Nicola Peltz (Katara), Vojtěch Hájek - Jackson Rathbone (Sokka), Marek Libert - Aasif Mandvi (velitel Zhao), Aleš Procházka - Shaun Toub (strýc Iroh), Kryštof Hádek - Dev Patel (princ Zuko), Jitka Ježková - Seychelle Gabriel (princezna Yue), Zdeněk Hruška - Cliff Curtis (Pán ohně Ozai), Jaroslava Brousková - Katharine Houghton (babička), Martin Zahálka - John Noble (Drak), Pavel Šrom - Edmund Ikeda (starý učitel), Karel Gult - Randall Duk Kim (stařec v chrámu), David Štěpán, Petr Gelnar, Vladimír Fišer, Otto Rošetzký, Svatopluk Schuller, Jakub Saic, Martin Sucharda, Anna Nemčoková, Jakub Nemčok

Překlad: Petr Putna
Zvuk: Filip Mošner
Mix zvuku: Shepperton Studios
Produkce: Evelyna Vrbová
Dialogy a režie: Ladislav K.J. Novák
Vyrobila: LS Productions dabing 2010
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5055
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední vládce větru / The Last Airbender

Příspěvek od Joe Black »

To je jeden ze 2 srpnových filmů, na které chci jít, tak mě dabing těší. A tento ještě vypadá hodně povedeně... :-:
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1266
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Poslední vládce větru / The Last Airbender

Příspěvek od AGAMENON »

Jsem hodně zvědav, jak koukám, ve filmu není Tůma na drakovi, což v upoutávce znělo strašně, ale to byla rychlokvaška. Neměla by se princezna psát Jüe, místo Yue?
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Poslední vládce větru / The Last Airbender

Příspěvek od Nobody »

Nu... Viděl, a se všemi okolo jsme se shodli, že takhle příšerné obsazení, které vůbec nejde na původní herce už tu dlouho nebylo. Je to hezky synchroní, lidí je dost, ale to je tak všechno. Adam Mišík - místy mu vůbec není rozumět, téměř bez výrazu a omlouvám se, ale jeho obsazení kazí celý film. Tereza Taberyová - hlas dobrý, ale Katara je daleko živější a energičtější než je výraz Terezy. Tady bych to viděl jako režijní chybu, protože z Terezy takový projev lze dostat. Vojta Hájek... nějak mi to nesedí, volil bych někoho jiného. Na roli princova strýce mi přijde Aleš Procházka mladý, podle mě by byl vhodnější Pavel Šrom, který tu taky mluví. Jinak úprava dobrá, zvuk taky, ale casting katastrofální. Mohlo se stát, že obsazení vzniklo na základě castingu spřátelenými cizinci, ale jestli ne... Sorry Láďo, umíš líp...
Fyla
Příspěvky: 10
Registrován: 10 čer 2009 13:51

Re: Poslední vládce větru / The Last Airbender

Příspěvek od Fyla »

Doporucuju mrknout se na film v puvodnim zneni, protoze je to peklo... Neni to o obsazeni ceskych daberu, ale o prisernych hereckych vykonech a spatne rezii filmu samotneho. Sorry...
Aslan
Příspěvky: 125
Registrován: 09 říj 2009 11:23

Re: Poslední vládce větru / The Last Airbender

Příspěvek od Aslan »

Mě se teda film líbil. I když je pravda že se v něm najde mnoho nechtěně komických momentů. Dabing se mi celkem líbil. I když jména jako Žuko a Tygrotuleň ve mě vzbuzovaly salvy smíchu. Jedině ten chlapec co daboval Avatara se mi vyloženě nelíbil.
fandadab
Příspěvky: 141
Registrován: 04 čer 2009 20:40

Re: Poslední vládce větru / The Last Airbender

Příspěvek od fandadab »

No film mi přišel trochu málo akční a takový rozvleklý ale těším se na pokračování, co se týká dabingu, dabing se mi moc líbil, myslím že patří mezi povedené, jen škoda že Zuko byl trochu málo ve výrazu expresivní a babička nazačátku podle mě trochu moc jen odříkávala text ale jinak si myslím, že byli všichni zbylí herci velmi dobří a celkově i výběr hlasů byl podle mě hodně přesný, panu režisérovi patří podle mě slova chvály :-:
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1720
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Poslední vládce větru / The Last Airbender

Příspěvek od Jack_6428 »

Dabing, myslím si, je povedený :) Samotný film sice už tak ne, ale byly tu už i horší adaptace (Dragonball, Tekken, Doom). ;)
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: Poslední vládce větru / The Last Airbender

Příspěvek od Opsha »

Film jsem ještě neviděl - ale trailer je naprosto strašný a to včetně dabingu. Zdá se mi, že Shyalaman od dob Šestého smyslu klesl hodně hluboko.
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5055
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední vládce větru / The Last Airbender

Příspěvek od Joe Black »

Opsha píše:Film jsem ještě neviděl - ale trailer je naprosto strašný a to včetně dabingu. Zdá se mi, že Shyalaman od dob Šestého smyslu klesl hodně hluboko.
Dabing traileru není zcela identický s dabingem filmu.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“