Na ostří nože / The Edge

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Na ostří nože / The Edge

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1.DABING: ( VHS, JOJ )
V českém znění: Jan Schánilec - Anthony Hopkins (Charles Morse), Zdeněk Mahdal - Alec Baldwin (Robert Green), Antonín Navrátil - Harold Perrineau (Stephen), Regina Řandová - Elle Macpherson (Mickey Morseová), Vladimír Fišer - L. Q. Jones (Styles), Daniela Bartáková, Pavel Vondra, Zdeněk Podhůrský, Vladimír Kudla, Roman Novotný a další

Překlad: Irena Vajsejtlová
Dialogy: Lenka Benešová
Zvuk: Tomáš Bělohradský
Produkce: Iva Koudelková
Režie: Bohdan Tůma
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska, studio Budíkov pro Bonton Home Video 1998

2.DABING: ( Prima )
V českém znění: Alois Švehlík - Anthony Hopkins (Charles Morse), Vladislav Beneš - Alec Baldwin (Robert Green), Lukáš Hlavica - Harold Perrineau (Stephen), Ilona Svobodová - Elle Macpherson (Mickey Morseová), Bohuslav Kalva - L. Q. Jones (Styles), René Slováčková, Petra Jindrová, Ivana Andrlová, Jan Szymik, Otto Rošetzký, Filip Švarc, Libor Terš (titulky) a další

Překlad: Ivana Velichová
Dialogy: Pavel Vondrák
Zvuk: Jaroslav Kosán
Produkce: Alena Kolerová, Jana Janoušková
Vedoucí dramaturg: Lucie Donátová
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Režie: Michal Michálek
Vyrobilo: Studio S Pro Alfa CZ a.s. pro FTV Prima s.r.o. 2010
Naposledy upravil(a) -Q- dne 18 zář 2011 08:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Na ostří nože / The Edge

Příspěvek od AGAMENON »

Zní dobře, Švehlík nemůže nikdy zklamat.
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Na ostří nože / The Edge

Příspěvek od bloom »

Nový dabing se povedl, ale nekraloval mu ani tak Alois Švehlík (stejně jako Anthony Hopkins hrál skoro pořád jednu polohu), jako opět Vladislav Beneš, opravdu mě bavilo ho poslouchat. :) :-:
maly kozel
Příspěvky: 116
Registrován: 12 srp 2008 22:10
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Na ostří nože / The Edge

Příspěvek od maly kozel »

Budy píše:
maly kozel píše:Jan Schánilec mi příjde jako jeden z nejlepších dabérů na Hopkinse.
Myslím si, že ho daboval ve více filmech, než jen tady.
Chtělo by to pozjišťovat v jakých. Zrovna v tomto filmu mi příjde pan Schánilec lepší volbou než pan Švehlík.
Nejoblíbenější dabéři: 1. Pavel Soukup 2. Jiří Prager 3. Saša Rašilov 4. Zdeněk Maryška 5. Oldřich Vízner
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Na ostří nože / The Edge

Příspěvek od KOMZA »

Velice povedený dabing, alespoň ten druhý tedy. Normálně televizi nesleduju, ale na tohle jsem náhodou narazila a už u toho vydržela. A musím souhlasit s bloomem, že tento dabing je především o Vladislavu Benešovi. Alois Švehlík je na Hopkinsovi jako vždy samozřejmě skvělý, ale nedostal tolik prostoru se rozehrát. První dabing jsem neslyšela, tak nemohu soudit, ale za vznik toho nového jsem v podstatě ráda, neboť se opravdu vydařil.
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1975
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Na ostří nože / The Edge

Příspěvek od Nanamarak »

Teď se na to koukám na Primě a ačkoli to běží po desátý, tak je tam značně zkrácená scéna, kdy medvěd zabije Stephena. Na tu televizi se už nedá dívat.
1403ka
Příspěvky: 3940
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Na ostří nože / The Edge

Příspěvek od 1403ka »

premiéra na ČT v pondelok 13.11. o 20:00 hod. na ČT2.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“