Iron Man / Iron Man

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Man / Iron Man

Příspěvek od Markus »

Je zajímavé, kolik lidí mění na Radovana Vaculíka jako Iron Mana názor a přitom většině asi nedochází, že jediné, co se dá označit za geniální, je režie pana Nováka, který z pana Vaculíka dostal maximum a samozřejmě čas, který u kinodabingu na natáčení mají. Ale že by volba pana Gawlika byla geniální, to si tedy určitě nemyslím. Jan Šťastný by tuhle ležérní bohémskou polohu dal levou zadní. I Jiří Dvořák, nebo Aleš Procházka a tihle všichni jsou IMHO projevu Downeyho Jr. blíže, než pan Vaculík. I když jsem si po těch letech na tuhle kombinaci docela zvykl, lhal bych, kdybych tvrdil opak...
Obrázek
IRONHIDE
Příspěvky: 96
Registrován: 05 led 2011 16:00

Re: Iron Man / Iron Man

Příspěvek od IRONHIDE »

ja sem nastesti nikdy nevidel film kde hral Robert takze sem neslysel Stastneho takze v iron manovi mne na neho sedel perfektne o to horsi to bylo kdyz sem si pustil pak sherlocka ale momentalne je mne jedno kdo ho dabuje asi to bude tim ze stark vypada inac nez sherlock holmes
Camulator
Příspěvky: 204
Registrován: 13 srp 2009 21:08

Re: Iron Man / Iron Man

Příspěvek od Camulator »

Markus píše:Je zajímavé, kolik lidí mění na Radovana Vaculíka jako Iron Mana názor a přitom většině asi nedochází, že jediné, co se dá označit za geniální, je režie pana Nováka, který z pana Vaculíka dostal maximum a samozřejmě čas, který u kinodabingu na natáčení mají. Ale že by volba pana Gawlika byla geniální, to si tedy určitě nemyslím. Jan Šťastný by tuhle ležérní bohémskou polohu dal levou zadní. I Jiří Dvořák, nebo Aleš Procházka a tihle všichni jsou IMHO projevu Downeyho Jr. blíže, než pan Vaculík. I když jsem si po těch letech na tuhle kombinaci docela zvykl, lhal bych, kdybych tvrdil opak...
Já nevim, všechny tebou jmenované jsem dosud slyšel jenom v rolích typických drsných bodrých klaďasů, na žádnou takovou roli jako je Iron Man si nevzpomínám, možná trochu ten Sherlock, ale tam mi právě ten Šťastný (typický hero v dramatických dílech) moc neseděl, kdyžtak mi nějakou střelenou roli připomeň. Naopak Vaculík se na tyhle, když to tak nadneseně řeknu, magory s tím svým unikátem přímo nabízí.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Man / Iron Man

Příspěvek od Markus »

Dle mého názoru rozhodně Iron Man nepůsobí jako magor a šílenec, tak možná občas působí až v českém dabingu. ;) Má působit jako namyšlený, frajerský playboy a pan Vaculík je jeden z posledních, koho by mě napadlo na takovou roli obsadit. Naopak zmínění pánové mají podobné role v krvi. Příklady ti dávat nebudu, protože se očividně neshodneme na tom, jak má Stark působit...
Obrázek
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Iron Man / Iron Man

Příspěvek od jackb »

Camulator: Teda nevim, kde si vzal, že role Tonyho je střelená, šílená nebo magor. Jak píše Markus má znít jako playboy a tak v podání Radovana Vaculíka rozhodně nezní (i když v Avengers to už tak špatný nebylo). A pokud jde o střelenou roli, tak Jan Šťastný v Kiss Kiss Bang Bang, kde shodou okolností dabuje taky Downeyho (a tady je ta role doopravdy střelená) a Jiří Dvořák Castle na zabití, kde dabuje charakterově podobnou roli
Camulator
Příspěvky: 204
Registrován: 13 srp 2009 21:08

Re: Iron Man / Iron Man

Příspěvek od Camulator »

jackb píše:Camulator: Teda nevim, kde si vzal, že role Tonyho je střelená, šílená nebo magor. Jak píše Markus má znít jako playboy a tak v podání Radovana Vaculíka rozhodně nezní (i když v Avengers to už tak špatný nebylo). A pokud jde o střelenou roli, tak Jan Šťastný v Kiss Kiss Bang Bang, kde shodou okolností dabuje taky Downeyho (a tady je ta role doopravdy střelená) a Jiří Dvořák Castle na zabití, kde dabuje charakterově podobnou roli
Oh god why...Řekl jsem nadneseně, ale to je fuk, uznávám, trošku nešťastná volba slov. Chtěl jsem říct, že, ano krom toho playboye, je hlavně narcistický a ležérní a působí dojmem, jakože je mu všechno jedno viz třeba jeho šťouchání do Bannera, nebo jeho "nevhodné" poznámky při hádce na Helicarrieru, nebo úplně zcestný návrh zajít na shawarmu, půlka Manhattanu v troskách, zřejmě tisíce obětí, ale co...to jsem měl na mysli a to jsem chtěl vyjádřit oním nešťastným slovem magor. A na to se Vaculík hodí.

BTW: nikde jsem snad nenapsal, že je šílenec.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“