Kick-Ass / Nářez / Kick-Ass

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Kick-Ass / Nářez / Kick-Ass

Příspěvek od James55 »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

Související film: Kick-Ass 2

V českém znění: :Radek Škvor - Aaron Taylor-Johnson (Dave Lizewski / Nářez), :Jan Cina - :Christopher Mintz-Plasse (Chris D'Amico / Zuřivec), :Libor Terš - :Mark Strong (Frank D'Amico), :Viktorie Taberyová - Chloë Grace Moretz (Mindy Macreadyová / Zabíjačka), :Zdeněk Mahdal - Nicolas Cage (Damon Macready / Taťulda), :Anna Remková - :Lyndsy Fonseca (Katie Deauxmaová), :Michal Michálek - :Omari Hardwick (seržant Marcus Williams), Roman Hájek - Jason Flemyng, Dexter Fletcher (Lobby Goon, Cody), :Oldřich Hajlich - Clark Duke (Marty), :Jan Škvor - Evan Peters (Todd), :Jakub Saic - Michael Rispoli (Joe), :Marcel Vašinka - Garrett M. Brown, Xander Berkeley (pan Lizewski, detektiv Gigante), :Zuzana Schulzová, :Tomáš Juřička, :Ivo Novák, Claudia Vašeková, :Petra Hušková, :Pavel Vondrák, :Bohdan Tůma (titulky)

Překlad: Martin Gust
Dialogy: Marek Jindra
Zvuk: Antonín Němec
Produkce: Lenka Němcová
Režie: Jiří Brouzdal
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska pro Magic Box 2010
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářez / Kick-Ass

Příspěvek od Markus »

No, ač nejsem fandou filmu, tak přesně tohoto překladu jsem se od začátku bál. :( Kdy už překladatelé začnou mít nějaké ponětí o něčem, čemu se říká komiks, proboha.
Obrázek
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Nářez / Kick-Ass

Příspěvek od Budy »

Tak nevím jak to vypadá, ale obsazení bych trochu pozměnil. Do hlavní role bych obsadil Vojtěcha Hájka a malou Chloe Moretz bych nechal nadabovat (asi v dabingu vůbec nezkušenou) Nikolou Říhovou - Pepinou z Ulice. Jinak nevím, no. Ale neříkám, že to bude špatné obsazení. Jen moc Radek Škvor nepatří mezi mé oblíbené dabéry.
PS: A jak může někdo přeložit RED MIST jako Zuřivec? A Jiří Brouzdal je pseudonym nebo nějaký nový režisér?
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
mrzeero
Příspěvky: 239
Registrován: 07 led 2010 18:45

Re: Nářez / Kick-Ass

Příspěvek od mrzeero »

Tak on ten dabing nedopadl vůbec špatně,jenom občas nějací dabéři splívají s ostatními,takže je problém rozeznat kdo právě koho mluvil-to je asi těmi občasnými neznámými jmény.Zas nadruhou stranu to vypadá přirozeněji-jo jsem spokojenej.Název filmu ovšem překládat nemuseli...
Uživatelský avatar
camper
Příspěvky: 122
Registrován: 14 črc 2009 15:00
Bydliště: Zlín

Re: Nářez / Kick-Ass

Příspěvek od camper »

Markus píše:No, ač nejsem fandou filmu, tak přesně tohoto překladu jsem se od začátku bál. :( Kdy už překladatelé začnou mít nějaké ponětí o něčem, čemu se říká komiks, proboha.
Ale i cesky vydany komiks se jmenuje Nářez a jmena hrdinu jsou taky prelozeny, red mist = zurivec
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářez / Kick-Ass

Příspěvek od Markus »

Aha, to jsem netušil. No v tom případě se omlouvám tady panu překladateli filmu a vinu házím na překladatele komiksu. Jména hrdinů se jednoduše nepřekládají, pak je v tom jen nepořádek. A vsadím se, že většina fandů filmu pošle dabing do horoucích pekel (no to oni stejně) hlavně proto, že jsou ta jména přeložená. Ale jak říkám, pokud je to tak už v komiksu, nevyčítám to tvůrcům dabingu...
Obrázek
Pizzaguy
Příspěvky: 41
Registrován: 09 črc 2008 23:46

Re: Nářez / Kick-Ass

Příspěvek od Pizzaguy »

Markus píše:Aha, to jsem netušil. No v tom případě se omlouvám tady panu překladateli filmu a vinu házím na překladatele komiksu. Jména hrdinů se jednoduše nepřekládají, pak je v tom jen nepořádek. A vsadím se, že většina fandů filmu pošle dabing do horoucích pekel (no to oni stejně) hlavně proto, že jsou ta jména přeložená. Ale jak říkám, pokud je to tak už v komiksu, nevyčítám to tvůrcům dabingu...
ta jména přeložená být musí, protože mají znít rádoby drsně a spíš trapně. kdyby byla ponechána v originále, tak bude čtenář o tento aspekt ochuzen ;)
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 534
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářez / Kick-Ass

Příspěvek od MikeZ »

Pizzaguy píše:
Markus píše:Aha, to jsem netušil. No v tom případě se omlouvám tady panu překladateli filmu a vinu házím na překladatele komiksu. Jména hrdinů se jednoduše nepřekládají, pak je v tom jen nepořádek. A vsadím se, že většina fandů filmu pošle dabing do horoucích pekel (no to oni stejně) hlavně proto, že jsou ta jména přeložená. Ale jak říkám, pokud je to tak už v komiksu, nevyčítám to tvůrcům dabingu...
ta jména přeložená být musí, protože mají znít rádoby drsně a spíš trapně. kdyby byla ponechána v originále, tak bude čtenář o tento aspekt ochuzen ;)
Přesně jak říká Pizzaguy. To je účel těch jmen a takhle fungují lépe, než kdyby byly v originále. Ta jména byla takhle přeložena jak v komikse, tak i v kinotitulcích od Františka Fuky (což je jeden z nejlepších překladatelů u nás a imho ví, co dělá). ;)

Ale ten Libor Terš na Stronga... :roll:
Uživatelský avatar
camper
Příspěvky: 122
Registrován: 14 črc 2009 15:00
Bydliště: Zlín

Re: Nářez / Kick-Ass

Příspěvek od camper »

Presne tak, a v dobe kdy o tom informovali na strankach vydavatelstvi tak se tam taky rozjela vasniva debata a toto tema :D

EDIT: o kousek si me predbehl :D. Jo a F. Fuka prekladal titulky podle komiksu...
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářez / Kick-Ass

Příspěvek od Markus »

Dobrá, dobrá, jak myslíte, možná jsem dělal výjimečně povyk pro nic. :) I když mi není příliš jasné, proč je u megadospělého komiksu dobré, když čtenář zná podstatu přezdívek a u těch přístupnějších, kde bych spíš předpokládal, že čtenář anglicky nezná ani slovo, se tu vždy zvrtne vášnivé nadávání na překlad jmen do češtiny. Přijde mi to mírně postavené na hlavu. Ale jak říkám, pokud jsou fanoušci pro překlad přezdívek v Kick-Ass do češtiny, prosím, good for you... ;) A já se pro příště budu držet komentování dabingů u těch filmů, které dobře znám... :D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Filmy“