Ladislav Krečmer

Máte svého oblíbence od CH do K? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: filip, ReDabér, palg, Pomajz

Ladislav Krečmer

Příspěvekod Laik » 12 úno 2010 15:55

Ladislav Krečmer.jpg
Ladislav Krečmer.jpg (25.25 KiB) Zobrazeno 8062 krát
Ladislav Krečmer, vlastním jménem Kretschmer, někdy též uváděno chybně Krečmar nebo Kračmar
Narozen: 03.04.1926, Praha (v jiných pramenech uváděno též 23.1.1926, Světec)
Zemřel: 28.03.1993
Povolání: herec, zpěvák, dabér. V 60.-90. letech dlouholetý přední sólista Hudebního divadla v Karlíně, kde ztvárňoval zejména salónní typy v klasických operetách a bodré zavalité chlapíky v muzikálech (např. popelář Alfred Doolittle v My Fair Lady), a to i v německých verzích na zahraničních zájezdech divadla. Jako epizodní herec vytvořil na tři desítky menších postav i v českém filmu, v posledních letech v charakteristických černých hranatých brýlích s širokými obroučkami. Často se objevoval v televizních hudebních pořadech a inscenacích operet a muzikálů. Pro své pěvecké schopnosti a jemný hlas, kontrastující s postavou, byl podobně jako jeho kolegové z divadla Ivo Gübel, Jan Sedliský, Hana Talpová a Ladislav Županič vyhledáván v dabingu zejména pro animované postavy, které kromě mluveného slova i zpívaly. V dabingu hraných filmů se uplatňoval zejména ve středních a malých rolích, které jsou v následujících seznamech zachyceny jen částečně. Z přehledu dabingů je zřejmé, že Krečmera obsazoval zejména režisér K.M.Walló. Krečmer byl pro český dabing přínosný nejen jako sólista, ale také v profesi, která by se dala nazvat "dabingový sbormistr". V 70. a 80. letech sestavil a vedl skupinu 5-20 mužských a ženských sboristů, sestavených pravděpodobně z okrajových sólistů a sboristů Hudebního divadla v Karlíně. S těmi jezdil po českých městech na estrádní představení sestavená z operetních a muzikálových melodií, řídil je a případně hudebně doprovázel. S týmž sborem docházel i do dabingových studií, kde skupině dával nástupy při dabování tzv. sborů, tedy společných vystoupení více postav s drobnými dialogy, jednotlivými slovy a atmosférami (pokud bylo třeba tyto sbory ještě zmnožit, nahrály se dvakrát s drobnými rozdíly a pak se zvukově spojily nebo se nahrávka zkopírovala, mírně časově posunula a spojila).
Rodina: dcera Jaroslava Kretschmerová

Ukázka dabingu:

(1982 - Četník a mimozemšťané, autor palg)


DABING

FILMY:
1993 Ministerstvo strachu - Erskine Sanford (George Rennit)
1992 Bankéřka - Alfred Willenbucher (Eckhert, Emmin otec) + Claude Darget (Bourseul Martilly)
1992 Také velké bankovky mohou být falešné - Pierre Tornade (bachař)
1991 Co přináší řeka 2 (klarinetista)
1991 El Dorado (1966) - John Mitchum (barman Elmer)
1991 Mladý Toscanini - Carlo Bergonzi (Bertini)
1990 Maria a Mirabela v Tranzistorii (Kvak)
1990 Můj bratr Tom - Keith Eden (otec Riley)
1990 Policistka - Dante Fioretti (policejní lékař) + ? (prodavač jízdenek)
1990 Skleněné peklo - William Traylor (Bill)
-------
1989 Dům na Carroll Street [kino] (2. zřízenec) + (3. divák)
1989 Indiana Jones a Chrám zkázy [kino] - Frank Olegario (indický obchodník)
1989 Moudrá kněžna Manduchaj (Li)
1988 Garáž (člen družstva)
1987 Čínská čtvrť [ČST] - Noble Willingham (radní)
1987 Den kobylek [ČST] (člen filmového štábu)
1987 Gallipoli [ČST] - Steve Dodd (Billy Snakeskin)
1987 Sedmá rota za úplňku [ČST] - Herbert Fiala (automechanik)
1987 Vězeňské blues (hlas z policejní vysílačky)
1987 Zub za zub - Erich Bär (Manni)
1986 Brubaker (strážný)
1986 Není čas umírat (horník)
1986 Pomsta Černého korzára - Remo Capitani (rváč v hospodě)
1986 Vabank II - Joachim Lamźa (německý voják)
1985 Boj o Moskvu - Vjačeslav Gurenkov (pracovník městské rady)
1985 Soudcova noc / Soudní dvůr [kino] (host na slavnosti)
1984 Četník a četnice (hostinský)
1984 Dárek (1982) - André Chaumeau (Pinchon, kolega v bance)
1984 Maria a Mirabela (Kvak)
1984 Prachy v prachu - Michel Tugot-Doris (TV hlasatel)
1984 Vzhůru do boje! (pekař)
1983 Inspektor Beck v Budapešti - Leif Liljeroth (šéfredaktor Eriksson)
1983 Miliónový brouk - Mimmo Poli (cestující v letadle)
1983 Planeta pokladů (1982) (biorobot č. 4)
1983 Přízrak lásky (monsignore) + (starší četník)
1983 Trumfové eso [kino] (muž s maskou na slavnosti)
1982 Agónie - konec Rasputina (fotograf) + (kněz na Rasputinově pohřbu)
1982 Borsalino a spol. - Philippe Castelli (holič)
1982 Cena za přežití (muž v letištním autobusu)
1982 Četník a mimozemšťané (farář)
1982 Divoké kočky (1981) [kino] - John Quade (Morgan)
1982 Docela obyčejný příběh (řečník na schůzi)
1982 Krásná země (svobodník Marzala)
1982 Policajt nebo rošťák - Roberty (prodavač) + ? (strýček Michel)
1982 Přeludy pouště (krotitel hadů)
1982 Sudá a lichá [kino] (opilý řidič na parkovišti) + (barman v baru)
1981 Blázni ze stadiónu (číšník)
1981 Hlavička (fanoušek "U Penalty")
1981 Zvíře (1977) - Jacques Alric (majordomus)
1980 Moskva slzám nevěří [kino] - Benjamin (Вenedikt) Nečajev (sám sebe, 1. zpěvák)
1980 Podivuhodná dobrodružství barona Prášila (Mamamuši)
1980 Povídka o policajtovi [ČST] - Jacques Marin (majitel restaurace v Saint-Rémy) + Jacques Plee (Legal, vedoucí oddělení balistiky)
1980 Velký balík peněz (farář)
1980 Vražda v Orient expresu (1974) [ČST] - Vic Tablian (prodavač na ulici)
1980 Zajatec 2. avenue - Fat Thomas (řidič autobusu)
1980 Žut (zloděj koní)
-------
1979 Cesta Velkou planinou - Rudy Diaz (náčelník Siouxů)
1979 Hořčice mi stoupá do nosu (Bernard)
1979 Hračka [kino] - André Nader (zahradník Lucien)
1979 Křidýlko nebo stehýnko [kino] - Antoine Marin (Ducheminův spolupracovník) + Albert Michel (Morand)
1979 Maratónec (automechanik)
1979 Mortadela [ČST] - John Gerstad (Martin) + Dutch Miller (Gallagher)
1979 Muž se železnou maskou (1977) [kino] (dvořan)
1979 Svatý rok - Michel Fortin (Marcelův společník)
1979 Ve státním zájmu (2. policista zatýkající Angelu)
1979 Vůně ženy (taxikář)
1978 Báječná dobrodružství (kapitán Skrojk)
1978 Bílý Bim, Černé ucho [kino] (sanitář)
1978 Cikáni jdou do nebe (cikánský zpěvák)
1978 Dostihová horečka - Valentino Simeoni (Bleky)
1978 Nebožtíci přejí lásce [ČST] - Pippo Franco (Mattarazzo)
1978 Nenapravitelný - Marc Dudicourt (strážný na ministerstvu)
1978 Šakal (1973) [ČST] - Roger Lumont (celní důstojník) + ? (barman)
1978 Taxikářka - Franco Diogene (šejk Abdul Lala) + Enzo Cannavale (komisař Angelini)
1978 Velké putování Bolka a Lolka - Jan Kociniak (Jeremiáš Pitsbury)
1977 Dick Turpin - Luis Gaspar (Thomas)
1977 Dva roky prázdnin (kuchař)
1977 Generál Della Rovere [kino] - Kurt Selge (kapitán Schrantz)
1977 Grand Prix - Phill Hill (Tim Randolph) + (více rolí)
1977 Jsem nevěrný manžel - Gaston Meunier (vrátný na ministerstvu)
1977 Mandrin (více drobných rolí - např. 2 vězeň)
1977 Návrat velkého blondýna - André Bollet (Lucien, napadený strážný)
1977 Vůně cibule [kino] (Benjamin)
1977 Výkupné (1975) [kino] (terorista "Pomněnka")
1976 Fantomas kontra Scotland Yard - Roger Trapp (tlumočník)
1976 Kapitán (1960) - Paul Préboist (1. zloděj)
1976 Kapitán Fracasse - Bernard La Jarrige (kuchař Pierre)
1976 Potopa (1974) [ČST] - Ferdynand Matysik (Stefan Zamoyski)
1976 Pruhovaná plavba [2. dabing ČST] - Alexander Benjaminov (krotitel "Čokoladini")
1976 Sarajevský atentát (obchodník s koberci)
1976 Velké prádlo - Robert Andreozzi (operní pěvec) + Roger Legris (Loupiacův otec) + Igor Tyczka (nájemník s páskou přes oko)
1976 Velký blondýn s černou botou - Bernard Charlan (cyklista) + Robert Dalban (muž v dodávce u odposlechů)
1976 Vlaštovky a Amazonky [kino] (lupič)
1975 Buď zdráv, umělče! - Maurice Risch (fotograf)
1975 Cartouche (1962) [kino] (voják čtoucí vyhlášku)
1975 Columbo: Past [ČST] - Stuart Nisbet (Pinstripe) + George Sawaya (muž v Stanfordově kanceláři)
1975 Dotěrný chlap (policista)
1975 Dvojí svět hotelu Pacifik - Włodzimierz Boruński (redaktor)
1975 Fantomas se zlobí (hotelový portýr)
1975 Hrbáč (1959) (starý cikán) + (trhovec s plášti)
1975 Kam se poděla sedmá rota [kino] - Pierre Mirat (farář)
1975 Krysy z temnot - Henri Poirier (strážník Pommier) + Hubert Deschamps (abbé Lestinguais)
1975 Podraz (1973) [kino] (taxikář)
1975 Pošetilost mocných - Xan das Bolas (šejk)
1975 Valčík toreadorů [ČST] - Humphrey Lestocq (člen loveckého spolku) + Guy Middleton (člen loveckého spolku)
1974 Columbo: Její příležitost [ČST] - Frank Baxter (Fred)
1974 Genevieve (účastník sjezdu v Brightonu) + (muž přihlížející hádce)
1974 Hospoda ve Spessartu - Karl Hanft (Jacob - 2. kočí...s ovázanou hlavou) + ? (voják)
1974 Kdo řídí Jumbo jet - Tom Chatto (Hampton)
1974 Lady a Tramp [kino] - Bill Thompson (Joe)
1974 Méďa Béďa (1964) (medvěd ve vlaku) + (policista)
1974 Přiznání policejního komisaře prokurátorovi republiky - Giuseppe Alotta (vězeň) + ? (Serenin vrah)
1974 Štěpy - Jazon Bakradze (řidič autobusu) + ? (pasažér vlaku)
1973 Atentát v Paříži - Michel Beaune (policista Lespinasse) + ? (2. policista u zásahu proti demonstrantům) + ? (2. novinář) + ? (svědek u nehody) + ? (muž odposlouchávající telefonické hovory)
1973 Bílé kameny [povídka Bílé kameny] - Georgij Kavtaradze (fotograf Antuša), [povídka Gladiátor] - Guram Nikolajšvili (klaun), [povídka Sbohem, Inez!] - Otar Megvinetuchucesi (Alonso), [povídka Zachránce tonoucích] - Georgij Tolordava (ředitel školy Šota)
1973 Gappa [kino] (kapitán ponorky)
1973 Hořící sníh [kino] (Jestignijev)
1973 Jo [kino] - Paul Préboist (četník)
1973 Sám proti bohům - Viktoras Šinkariukas (Visgaudas)
1973 Šťastný Luke (1971) [kino] - Jacques Fabbri (starosta) + ? (opilec) + ? (hasič) + ? (děda v kolečkovém křesle)
1973 Tonoucí se stébla chytá (trumpetista)
1973 Ve službách papeže - John Stacy (Sangallo)
1973 Velký šéf (1969) [kino] - Dominique Zardi (strážný ve vězení)
1972 ... a jitra jsou zde tichá [ČST] (řidič)
1972 Anatomie vraždy [ČST] - Lawrence K. Paquin (člen poroty) + ? (muž u vlaku)
1972 Bostonský případ [kino] - Dana Elcar (Luis Schubert)
1972 Dr. Jekyll a pan Hyde (1941) - Forrester Harvey (Prouty)
1972-1973 Osvobození - Pjotr Ščerbakov (generálmajor K.F.Tělegin) + Heino Mandri (německý důstojník v Sachsenhausenu) + Georgij Rybakov (velitel 3. letecké armády) + Anatolij Kuzněcov (generálmajor M.V.Zacharov) + Pjotr Ljubeškin (podplukovník Korkin) + Franciszek Pieczka (Pelka, polský seržant) + Nikolaj Smorčkov (plukovník Zinčenko)
1972 Sladká Irma [ČST] (oddávající kněz)
1972 Štvanice (1966) - Billy Bletcher (Vincent)
1972 Ukradená bitva - Johannes Wieke (generál von Zieten)
1972 Vykoupení L. B. Jonese (dražitel)
1971 Báječná Angelika - Olivier Hussenot (vyvolávač na jarmarku) + ? (Maršálův rytíř) + ? (bankéř)
1971 Červený stan - Аndrej Vertogradov (radista na lodi "Citta di Milano") + (více rolí)
1971 Pipi Punčochatá / Pippi dlouhá punčocha (1969) [kino] - Beppe Wolgers (kapitán Efraim Punčochatý)
1970 Četník se žení - Yves Barsacq (rozzlobený řidič)
1970 Emil a detektivové (1964) - Walter Slezak (Baron)
1970 Kocour v botách (1969) (vesničan)
1970 Planeta opic (1968) [kino] - Wright King (Dr. Galen)
1970 Popelka (1950) [kino] - James MacDonald (Gus)
1970 Sněhurka a sedm trpaslíků (1937) [2. kinodabing] (Klimba)
1970 Tygr a kočička (“kovboj”)
1970 Zatracená kočka - Gene Blakely (Cahill)
197x Dobrodružství s Blasiem (muž v Trabantu)
-------
1969 Blázen z laboratoře 4 [kino] - Jean Franval (inspektor)
1969 Brancaleonova armáda - Enrico Maria Salerno (Zenone) + ? (Theobaldův otec)
1969 Kat (1963) - Félix Fernández (druhý ministrant)
1969 Senzační prázdniny (řidič nákladního auta)
1969 Tom Jones [ČST] (zpěv)
1968 Angelika, markýza andělů (hlas z lidu)
1968 Četník ze Saint Tropez (restauratér, co zrovna malovali)
1968 Náčelník Velký had [kino] - Karl Sturm (vojenský sluha)
1968 Všichni domů (voják přišívající knoflík)
1968 Zlaté časy ve Spessartu (flašinetář)
1967 Strašidla ze Spessartu - Hans Richter (strašidlo Jockel)
1967 Tony hledá Tokio - Ureo Egawa (velitel kyotské policie)
1966 Muži bez zákona [povídka Náčelník rudokožců] - Viktor Gromov (Wiliams)
1966 Občan Kane [ČST] - Fortunio Bonanova (Matiste, učitel zpěvu)
1965 Vinnetou - rudý gentleman - Kasim Kučković (bandita u jezera)
1964 Ves u řeky - Jan Lemaire Sr. (Vilém)
1964 Výstřel v mlze - Viktor Bajkov (Samarin)
1960 Křesadlo - Heinz Schubert (Skrblík)


SERIÁLY:
1992 Pipi dlouhá punčoška [ČT] (díly 1-13) (vánoční trhovec)
1991-1992 Chip a Dale / Rychlá rota [ČST - 52 dílů] [2. série] [epizoda 13. Fantom opery] - Rob Paulsen (Zvonimír Aplaus), [epizoda 29. Ulitá ulita] (kocour Robspiere), [epizoda 47. Kanál odvahy a dobrodružství] (klenotník), [3. série] [epizoda 2. Pufalíci] (dělník), [epizoda 3. V myším těle myší duch] (host v restauraci)
1990 Byl jednou jeden život [ČST] (ředitel předávající diplomy)
1990 Taggart [2. série] [epizoda 2. Obchod se smrtí] (policista s vysílačkou)
-------
1989 Místo činu [epizoda Smrt na stadiónu](hlasatel na stadiónu) + (přihlížející starší muž na stadiónu)
1988 Jen když se směju [epizoda Útěk] - Norman Mitchell (dozorce)
1988 Profesionálové [epizoda 6./17. Kde končí džungle] [ČST] (muž se psem)
1987 Profesionálové [epizoda 37./14. Spojka z Hongkongu / Úklid] [ČST] - Vincent Wong (únosce)
1986 Čáryfuk [2. série] - Bill Owen (Pickle)
1985 Taggart [1. série] [epizoda 1. Případ zlatého zapalovače] (hlas z TV)
1983 Profesionálové [epizoda 19./6. Odpadlík] [ČST] (policista), [epizoda 38./8. Ztráta paměti] [ČST] (muž v buřince), [epizoda 47./7. Liščí doupě na střeše] (George)
1982 Dobytí nebe - Billy Kearns (Bill)
1980 Curro Jiménez [epizoda 2. Zázrak] (host) + (2. muž)
1980 Hunterovo zlato - Robert Pratt (Charlie)
1980 Komisař Moulin [epizoda 2. Překvapení šéfa podniku] - Raoul Delfosse (hlídač v podzemních garážích), [epizoda 8. Sto tisíc sluncí] - Rudy Lenoir (vrchní strážmistr Lebihon)
-------
1973 Randall a Hopkirk (1969-1970) [epizoda 13. Sentimentální cesta] - Michael Bird (průvodčí)
1973-1974 Sedmnáct zastavení jara [ČST] [6. část] (vrchní)
-------
1968 Bajky podle La Fontaina [povídka 11. Vlk a pes] - Michel Serrault (Vincent Doberman)
1968-1971 Čtyři z tanku a pes [ČST] - Franciszek Pieczka (Gustík Jelen)
1968 Záznamy agentury O - Pierre Tornade (Joseph Terrence)
-------
19xx Kačírek Kvaki (prodavač)
19xx Saturnin (knihovník Hector)


MINISÉRIE:
1991 Pachuť smrti - Eamonn Jones (Tom McBride)
-------
1980 Dobrý den, pane Offenbachu (Silly)
-------
1979 Markýz de Bois-Doré (velitel vojáků)
1974 Uchazeči o trůn - Roy Boyd (královský seržant)
1973 Život Leonarda da Vinci - Rate Furlan (Pacioli) + Franco Leo (Savonarola) + Donato Castallenata (básník Bernardo Bellincioni) + Carlo Dori (Pandolfini) + Mauro Cotta (Giovanni)
1970 Řeka života - Alexandr Demjaněnko (Ilja)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POSTSYNCHRONY

FILMY:
1982 Zelená vlna - ? (František, bývalý hospodský) - zatím nepotvrzeno
1981 V zámku a podzámčí - Jiří Pleskot (baron)
1981 Vrchní, prchni! - Jan Prokeš (vrchní Pažout)
-------
1977 Adéla ještě nevečeřela - Michal Dočolomanský (detektiv Nick Carter - pouze zpěv)
1973 Výstřely v Mariánských lázní - ? (?)


SERIÁLY:
1974-1979 Třicet případů majora Zemana [21. díl Pán ze Salcburku] - Ferdinand Krůta (řidič dodávky)

_____________________________
Posledni aktualizace 05.05.2020
(poslední systematická aktualizace: 19.8.2013)
(převzato od Historika dne 26.04.2020)
Uživatelský avatar
Laik
 
Příspěvky: 2046
Registrován: 30 kvě 2008 19:35

Re: Ladislav Krečmer

Příspěvekod Laik » 28 čer 2018 21:39

Filmy bez udání postavy:
1992 Královna silnic
1992 Snídaně u Tiffanyho
1991 Dny komisaře Ambrosia
1991 Requiem (1982)
1991 Rim Kok-Čong [3. díl]
1991 Výstřely na Broadwayi (1969) [ČST]
1990 Nádherný listopad [ČST]
-------
1989 Plukovník Redl
1988 Hazardní hráč
1988 Tanec osudu
1987 Divotvorný hrnec [ČST]
1987 I na kamenech rostou stromy
1987 Noční vlak k vraždě
1987 Pohled společnosti Parallax [ČST]
1986 Inspektor beze zbraně
1986 Podoba čistě náhodná [kino]
1985 Břeh
1984 Kouzelný pavouk [kino]
1984 Oslí kůže (1982) [kino]
1984 Panáček ze dřeva
1984 Poklad (1982)
1983 Bankovní konto s výstrahou
1983 Lišáček Lup / Vuk / Lišák Vuk / Lišáček Vuk [kino]
1983 Pobertové [ČST]
1983 Poslední vydání
1983 Rezident se vrací / Návrat rezidenta [kino]
1983 Sportloto
1982 Kmotříček smrt
1982 Medvídek a zázračný kufřík
1982 Pirát sedmi moří [ČST]
1982 Rozhněvaný muž [ČST]
1982 Syn hor (1981)
1982 Vodní děti
1982 Zkouška orchestru
1982 Zlatá horečka na Klondiku [kino]
1981 Děvčátko a klokan
1981 Kdo je miliardář?
1981 Nová strašidla [povídka 3. Slovo boží]
1981 Takové krásné městečko
1980 Africká královna [ČST]
1980 Allegro s ohněm
1980 Cromwell [ČST]
1980 Ohrožení Britannicu [ČST]
1980 Poslední údolí [ČST]
1980 Rocky / Rocky I [kino]
1980 Statečný letec
1980 Ztracená čest Kateřiny Blumové
198x Člověk obojživelník [kino]
-------
1979 Černý korzár
1979 Jak jsem uspořádal Ameriku [ČST]
1979 Mladík a lev / Mladý muž a lev
1979 Pozdní lítost
1979 Příliš mnoho dobrodružství
1979 Případ Gorgonová
1979 Serpico [kino]
1979 Smutní hrdinové
1979 Sympatický dareba
1979 Železný šéf
1978 Asja
1978 Gioconda je smutná
1978 Gulliverovy cesty (1977)
1978 Hlavní den
1978 Karpaty, Karpaty
1978 Kentauři
1978 Legenda o Ullenspiegelovi
1978 Ljubov Jarová
1978 Odborník na banky [ČST]
1978 Pivotman
1978 Zasažena náhlým blahobytem
1977 Aféra z titulní stránky
1977 Boty dolů
1977 Konec poplachu
1977 Koníček Hrbáček [kino]
1977 Mezi piráty
1977 Můj kamarád lachtan
1977 Podezřelí
1977 Podivné dědictví (1972) [ČST]
1977 Policie děkuje
1976 Děrsu Uzala [ČST]
1976 Epidemie (1976)
1976 Frajer Luke [ČST]
1976 Pán a vládce
1976 Tři mušketýři (1973)
1976 Tulák džentlmen
1976 Ulzana [kino]
1975 Cement
1975 Kryštof Kolumbus (1968)
1975 Lodník na Dunaji (cca 8 rolí)
1975 Neuvěřitelná dobrodružství Italů v Rusku [kino]
1975 Paleček a obr
1975 R.A.S.
1975 Ring (1973)
1975 Rodina Grossfelderů
1975 Viva Zapata! [ČST]
1975 Vteřiny úzkosti
1974 Apači [kino]
1974 Exploze (1973)
1974 Hraběnka z Hongkongu [ČST]
1974 Mortadela [kino]
1974 My, zázračné děti
1974 Největší událost od chvíle, kdy člověk vstoupil na Měsíc
1974 Privalovovy milióny
1974 Rozloučení s Petrohradem
1974 Velitel šťastné Štiky / Kapitán šťastně Štiky [ČST]
1974 Větrné moře
1973 Bandité v Miláně [ČST]
1973 Čas čápů
1973 Ivetta
1973 Jak ukrást Venuši [ČST]
1973 Kozí roh
1973 Malý Cézar
1973 Odvaha (1971)
1973 Pan Wolodyjowski [ČST]
1973 Povídky o Leninovi
1973 Případ Mattei
1973 Robinson Crusoe (1972)
1973 Sacco a Vanzetti
1973 Sannikovova země
1973 Tekumseh (1972) [kino]
1973 Ten nejlepší (1964) [ČST]
1973 Ten vedle tebe [2. dabing ČST]
1973 Trajánův sloup
1973 Zastavení v Moskvě
1972 Manželé z roku II [kino]
1972 Manželství je, když...
1972 Nebeská vila
1972 Stal jsem se mužem zákona
1972 Šeříková brána
1972 Pipi v zemi Taka-Tuka [kino]
1971 Konference zvířat
1971 Neohrožený
1971 Sladké ptáče mládí (1962)
1971 Vojandy (více rolí)
1970 Dumbo [kino]
1970 Lady Hamiltonová (1968)
1970 Mrtvá sezona [kino]
1970 Výstřely na Broadwayi (1969) [kino]
-------
1968 Dámy a pánové
1968 O Palečkovi
1968 Pohádka o caru Saltánovi [kino]
1967 O princi se železným srdcem
1967 Záhada krápníkové jeskyně
1966 Prachy a smůla
1965 K noze, Muchtare!
1963 Ďábel a desatero [kino]
1963 Výhodná koupě
1962 Mezi muži
-------
19xx Jak se státi detektivem


Seriály bez udání postavy:
1992 Pipi dlouhá punčoška [ČT] (díly 14-17)
1991 Sport Billy
-------
1987 Profesionálové [epzoda 5./13. Nebezpeční svědkové / Hrdinové] [ČST]
1983 Goro, bílý pes
1980 Curro Jiménez [epizody 1. Převozník z Cantillany, 3. Únos, 5. Setkání]
198x Vodouch a jeho kamarádi [ČST]
-------
1979 Dva kapitáni
1979 Vyplouváme
1974 Korzáři
1975 Nový Scotland Yard
1975 Toulavá plachetnice
1975 Volejte policii 110 [epizoda 8. Smrt profesora]
1973 Démon impéria
1973-1974 Sedmnáct zastavení jara [ČST] [5. část]
1972-1973 Pipi dlouhá punčoška [ČST]
-------
1969 Sága rodu Forsytů (1967)] [ČST]
-------
19xx Pes Filipes & spol. [ČST] [epizody Filipes na lovu lvů, Pes Filipes a pirát Hihňa, Méďa Béďa se stává neviditelný, Pověst o Robinu Filipsovi]


Minisérie bez udání postavy:
1990 Vůle zvítězit
-------
1977 David Copperfield (1974)

_____________________________
Posledni aktualizace 05.05.2020
(poslední systematická aktualizace: 19.8.2013)
Uživatelský avatar
Laik
 
Příspěvky: 2046
Registrován: 30 kvě 2008 19:35


Zpět na CH-K - Profily dabérů a režisérů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník







Edna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály