Petr Oliva

Máte svého oblíbence od L do O? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: filip, ReDabér, palg, Pomajz

Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Petr Oliva

Příspěvek od Manche »

Proč mám pocit, že z těch starších dabérů jich ubývá víc a víc? Je to opravdu hrůza. :( Každopádně díky mu moc za všechny jeho skvělé role (je těžké vybrat jen jednu, ale za sebe jsem ho asi měl nejraději v roli Kuřáka v Aktech X), upřímnou soustrast všem pozůstalým a ať odpočívá v pokoji...
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Petr Oliva

Příspěvek od Jelimán »

No, tak letos zatím zubatá řadí solidně. Smrt pana Olivy mě, ale překvapila hodně. Nebyl ještě tak starý a ještě nedávno daboval dokment o Richardovi, co běžel na artu. Jakožto fanoušek poctivého dabingu a Pierra Richarda si uvědomuju jak je jeho smrt obrovskou ztrátou a je mi z ní smutno. Spojení Richard-Oliva pro mě bude vždycky nepřekonatelné a ještě výš než například Funés-Filipovský.
1403ka
Příspěvky: 3940
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Oliva

Příspěvek od 1403ka »

Inak odpočívaj v pokoji, Pierre. :( :(
A asi sa budú u nás prepisovať rebríčky u jeho spojení herec-Oliva, napr. vyššie spomenutý Pierre Richard-Oliva alebo Jon Voight-Oliva.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Petr Oliva

Příspěvek od sud »

Tak už se kluci z Podrazu tam nahoře setkali :cry: Pan Oliva byl vynikající a podle mého názoru nedoceněný herec, který alespoň díky svému krásnému hlasu s nenapodobitelným zabarvením uplatnil svůj talent v dabingu. I když byl všude skvělý a dával do svých rolí maximum (i v jinak nepříliš povedených dabinzích), navždycky pro mě bude hlavně Bodie. Tak merci maestro, R.I.P.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
fofo16
Příspěvky: 259
Registrován: 20 črc 2009 21:27

Re: Petr Oliva

Příspěvek od fofo16 »

R. I. P., maestro :(

1403ka: Telo pána Olivy ešte ani poriadne nevychladlo a ty už rozmýšľaš nad prepisovaním rebríčkov?? Nechcem znieť ako dôchodca, ale tí mladí majú v sebe stále menej a menej úcty...
u3totu
Příspěvky: 17
Registrován: 14 kvě 2011 12:42

Re: Petr Oliva

Příspěvek od u3totu »

Další? Ještě teď tomu nemůžu uvěřit. To je hrůza! :cry: Upřímnou soustrast rodině...
Rád bych ještě zmínil, že já neustále slyším Šmoulu Mlsouna, jak baští dorty. ;) Jestli se nepletu, Mlsoun byl díky panu Olivovi snad jediný, kdo měl u nás ve všech více než 200 dílech původních kreslených Šmoulů stále stejný hlas. :idea:
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Oliva

Příspěvek od KOMZA »

HRY:
2014 League of Legends (Zilean)
2012 Disney Epic Mickey 2: Dvojitý zásah (gremlin Marmel)
2005 Úžasňákovi: Vzpoura Podkopávače - John Ratzenberger (Podkopávač)

Zaklínač je rok 2007 + ještě:

200x Zaklínač: Cena neutrality (Lambert)
200x Zaklínač: Vedlejší účinky (Navik, Klikařův vyslanec, Klikařův člověk)
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Petr Oliva

Příspěvek od bloom »

S panem Olivou jsem v životě strávil mnoho veselých chvil jako s hlasem Pierra Richarda a Chevyho Chase a určitě jich ještě mnoho zažiju. Tyto herce si bez jeho hlasu budu představovat jen těžko. Velice mě mrzí, že odešel další legendární komediální hlas českého dabingu. Čest jeho umění.
Uživatelský avatar
coollys
Příspěvky: 280
Registrován: 19 čer 2010 12:02

Re: Petr Oliva

Příspěvek od coollys »

Uživatelský avatar
trees
Příspěvky: 6
Registrován: 25 pro 2013 09:26

Re: Petr Oliva

Příspěvek od trees »

Jeden z našich vynikajících dabérů. Vždycky mě fascinovalo, jak skvěle jeho hlas zní u dvou naprosto rozdílných postav - drsńáka Bodieho z Profesionálů a ňoumy v podání Pierra Richarda.
Odpovědět

Zpět na „L-O - Profily dabérů a režisérů“