Kateřina Macháčková

Máte svého oblíbence od L do O? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: filip, ReDabér, palg, Pomajz

Odpovědět
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Kateřina Macháčková

Příspěvek od palg »

Obrázek

Narozen: 30.11.1949
Povolání: herečka
Rodina: Miroslav Macháček - otec, † Petr Svojtka - exmanžel

Ukázka dabingu:

(1991 - Sám doma, autor palg)

Dabing:
FILMY
2010 Smrt na ostrově - Guilaine Londez (Magali)
1997 Hercule Poirot: Nástrahy zubařského křesla [dabing Premiéra] - Carolyn Colquhoun (Mabelle Sainsbury-Sealová)
1996 Columbo: Columbo jde pod gilotinu - :Karen Austin (Dr. Paula Hallová)
1995 Svědek - Kelly McGillis (Rachel Lapp)
1994 Návrat do budoucnosti 3 - Mary Steenburgen (Clara Claytonová) [dabing Barrandov]
1992 Sám doma 2: Ztracen v New Yorku - Catherine O'Hara (Kate McCallister)
1991 Sám doma - Catherine O'Hara (Kate McCallister)
199x Milostná aféra - Kate Capshaw (Lynn Weaver) + Rosalind Chao (Lee)
1976 Má láska - Taťjana Golikova (Táňa)
1974 Motiv pro vraždu - Zdena Studénková (Věra)
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6965
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Kateřina Macháčková

Příspěvek od Michaela2 »

Měla jste však štěstí a nadabovala jste Catherine O‘Hara, což byla Kevinova máma v komediích Sám doma.

Já předtím vůbec nedabovala. Tenkrát mi najednou volali z dabingu tady na tu roli. V rekvizitárně divadla během představení, kde se všechno probírá, jsme si o tom povídali. Ptali se mě, jaký je to film a já říkala, že Sám doma. Na to všichni: No to je teď hit! Tak jsem se s nimi prakticky radila, jak to probíhá, jak jsou smyčky a jak se to zkouší, protože jsem to v životě nedělala.

Točil to režisér Helge a v podstatě se dělaly celé ty scény. Měli jsme tam několik mikrofonů, velké plátno, takže jsme to vlastně hráli. Moc mě to bavilo, bylo to opravdu bezvadné, dost jsem se toho naučila. Řekli mi: To je prima, teď budeš dabovat! Druhý díl jsem dabovala za rok. Mezitím jsem dělala ještě nějaké dva rychlodabingy, ze kterých jsem byla příšerně nervózní, protože to už běželo, žádná zkouška a první dobrá se bere, není čas.

Dělalo se to na Barrandově a byly tam takové průklepové papíry. Jednou jsem přišla do studia a nervózně jsem sfoukla ty průklepáky na zem. Pak jsem to Jirkovi Štěpničkovi musela číst zpoza zad. Takže já a dabing nic. Ale nicméně je pikantní, že mě lidé poznávají podle hlasu. Kevine

Zdroj: https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/k ... idicky_zar
Odpovědět

Zpět na „L-O - Profily dabérů a režisérů“