Pavel Rímský

Máte svého oblíbence od P do T? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: filip, ReDabér, palg, Pomajz

Re: Pavel Rímský

Příspěvekod KOMZA » 13 lis 2019 00:19

Newmy píše:Do dabingu objeven paní Laveckou, která vzala režiséra Kubištu do divadla si pana Rímského poslechnout, bohužel ten tam měl zrovna roli hluchoněmého  :D Pan Kubišta samozřejmě naštvaně z divadla odešel v půli představení, ale historka se roznesla po dabingových studiích a tak si pana Rímského zvali na dabing, aby se všichni podívali na toho blbce (Citace pana Rímského z jednoho rozhovoru) z historky :D

Dovolím si po letech tuto historku (k mé radosti) doplnit o informaci, že se jednalo o hru Bláznivá ze Chaillot, která měla premiéru v divadle Rokoko 1. března 1985 a režíroval ji Karel Kříž.
Tento příspěvek mě zaujal už před lety a přemýšlela jsem o něm snad od svého příchodu na DF, jistým způsobem mě ta ironie fascinovala. Vzhledem k tomu, že jsem netušila, o jaký šlo rozhovor a zda tam vůbec padl název představení, neodpustila bych si, kdybych se dnes nezeptala vzhledem k tomu, jak moc mě to zajímalo. Hru jsem doteď neznala, kdyby ano, možná bych si to dohromady dala, kdo ví, ale to už je teď jedno.
Zajímavostí ještě budiž to, že se hra hrála i v roce 2007 na Vinohradech, kde hrál rovněž Pavel Rímský, opět režíroval Karel Kříž a za úpravou stála Vlasta Gallerová – všichni tři byli právě dnes hosty besedy na FFUK.
KOMZA
Moderátor

Příspěvekod Krikri » 01 pro 2019 15:30

SERIÁL
1996 Tico a přátelé (Al + více rolí, ep. 1-5, 13-26)
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Krikri

Příspěvekod dabing fans » 15 led 2020 20:17

2019 Pád Anděla - Morgan Freeman (prezident Trumbull)
dabing fans

Příspěvekod 1403ka » 19 kvě 2020 11:03

DOPLNENIE:
2008 Senzační Spider-Man [1. série] - Keith David (1x01)/Kevin Michael Richardson (od 1x04); Dorian Harewood (L. Thompson Lincoln / Tomstone / Velký šéf; dr. Bromwell)
1403ka

Předchozí

Zpět na P-T - Profily dabérů a režisérů