Ni.Bi.Ru: Posel bohů / Ni.Bi.Ru: The Messenger of the Gods

PC hry, konzolové atd.

Moderátor: TmavyCyklista

Odpovědět
Uživatelský avatar
Papo
Příspěvky: 1115
Registrován: 01 lis 2008 07:43
Bydliště: Trenčianske Teplice, SR

Ni.Bi.Ru: Posel bohů / Ni.Bi.Ru: The Messenger of the Gods

Příspěvek od Papo »

Ni.Bi.Ru: Posel bohů / Ni.Bi.Ru: The Messenger of the Gods (2004)

Obrázek

V českém znění: Jan Šťastný (Martin Holan), Vladimír Brabec (Francois de Vilde), Pavel Rímský (Petr Stašek), Pavel Soukup (detektiv), Dalimil Klapka (Dietrich Raumhart), Antonín Navrátil (Pedro), Hynek Čermák (ředitel, Piere, opilec), Tomáš Karger (desátník v táboře, strážník, Paul Vasqueze), Jan Hanžlík (opravář, Bílý medvěd), Vladimír Fišer (soused, důchodce), Václav Rašilov (soused, Piére), Tomáš Borůvka (soused, žebrák, recepční), Lukáš Král (voják před štolou, Archie), Lubomír Šplíchal (major, Cray, barman), Ivo Novák (malíř, hlídač, režisér), Zdeněk Mlčoch (George), Martin Dusbaba (rybář, José), Helena Brabcová (prodavačka v kiosku, Isabellina matka), Klára Sedláčková (sekretářka na úřadě, Isabella), Jana Staňková (Iris, trhovkyně), Patricie Soukupová (holčička s petardami), Jakub Večeřa (chlapec), Alena Večeřová (sousedka)

Režie: Ladislav Hrádek
Vyrobilo: Studio Hrádek 2005
Naposledy upravil(a) Papo dne 22 lis 2020 19:16, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ni.Bi.Ru: Posel bohů / Ni.Bi.Ru: The Messenger of the Gods

Příspěvek od KOMZA »

Měla jsem to štěstí a narazila jsem na tuto úžasnou stránku! :-:

Hynek Čermák (opilec v Tecolutu), Tomáš Karger (desátník v táboře, strážník, Paul Vasqueze), Jan Hanžlík (opravář, Bílý medvěd), Vladimír Fišer (soused Barbory, důchodce před archvem), Václav Rašilov (Piére, strážný před štolou), Tomáš Borůvka (žebrák před úřadem), Ivo Novák (malíř, hlídač v archivu), Helena Brabcová (prodavačka v kiosku, Isabellina matka), Klára Sedláčková (sekretářka na úřadě, Isabella), Patricie Soukupová (holčička s petardami)

Je zde ovšem ještě jedna zajímavost k dabingu:
Dabingu se ujal Jan Šťastný, původně měli ale tvůrci v plánu obsadit Ladislava Cigánka nebo Lukáše Vaculíka. Oba ale nejspíš neměli čas, proto nakonec obsadili Jana Šťastného. Nevím jak vy, ale já jsem za to velice ráda. V Čechách podle mě neexistuje lepší dabér.
Už dřív jsem z nějakého rozhovoru vyčetla, že měli v samotném začátku jiné návrhy, nebo že i uvažovali opět o Pavlu Soukupovi (neověřené info od jednoho fanouška), ovšem konkrétní jména jsou pro mě novinkou.

Každopádně je to opravdu kvalitní stránka plná i pro mě nových informací a materiálů, jež zkrátka musí potěšit každého zájemce o adventurní tvorbu Unknow Identity a Future Games, doporučuji tedy navštívit.

EDIT: Červeně je označeno chybné určení.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ni.Bi.Ru: Posel bohů / Ni.Bi.Ru: The Messenger of the Gods

Příspěvek od KOMZA »

Tak jsem konečně napravila svou adventurní reputaci a Ni.Bi.Ru. po letech poprvé odehrála. Musím říct, že jde o povedenou hru i povedený dabing. Kvalitativně je srovnatelný (i co se týče zvuku) s předcházejícím Poslem smrti, což je dobře, protože v mých očích třeba následující Zatracenci dabingově i herně trochu zaostávali (nějak mi to holt nesedlo). Velice dobře vnímám i o něco početnější obsazení, jelikož se zde mihne víc postav, ač sice většina jen velice krátce. Z toho důvodu ani hra nevykresluje postavy nějak zvlášť, ani Martina, a tak zůstane v adventurních vodách Samuel Michala Dlouhého asi už nepřekonán (nebudeme-li tedy počítat Pankráce). Během zkoumání audio souborů mě zároveň potěšilo, že když dojde na úpravu, zde jde vlastně jen o ozvěnu, je u repliky ponechána dostatečně dlouhá pauza, díky čemuž není ozvěna na konci useknutá. Celkově odhaduji rozsah audia asi na 2 a půl hodiny, přesněji zatím nevím, stále v tom mám hudbu a ruchy. Za takový milý bonus nakonec považuji účast Pavla Soukupa, i když jen v drobné roli, vzhledem k tomu, že se objevil i v Poslu smrti a především v původním Poslu bohů nadaboval hlavní postavu.

Drobné doplnění k tomu, co je výše: Václav Rašilov (Piérre), Lukáš Král (voják před štolou, Archie), Hynek Čermák (ředitel), Lubor Šplíchal (Cray)

Další postavy dohodím co nejdříve.
Odpovědět

Zpět na „Hry“