Warcraft III: Vláda chaosu / Warcraft III: Reign of Chaos

PC hry, konzolové atd.

Moderátor: TmavyCyklista

Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1614
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Warcraft III: Vláda chaosu

Příspěvek od TmavyCyklista »

Vyrobilo: studio Hrádek

A u režie pana Hrádka, ač tu nemá vlákno, prosím otagovat. Je to zvyk mít režii tučně :)

A stejně tak u Ledového trůnu, ať to nepíšu dvakrát :)
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Warcraft III: Vláda chaosu

Příspěvek od KOMZA »

Tak po necelém roce jsem konečně z obou her dostala snad veškeré materiály. Jak jsem tu kdysi psala, rozhodla jsem se je zpřístupnit pro rozsáhlou identifikaci, neboť postav a hlasů je hodně a mnohdy si opravdu nelze být jist, proto by bylo fajn mít více pohledů na věc a více znalců. Složky obou Wacraftů (tedy hra i datadisk) se tedy nachází zde na Google disku, momentálně soubory obsahuje pouze Vláda chaosu. Všechny doplňující informace jsou v textovém dokumentu, do něhož vypisujeme identifikaci, k němu a úpravám by měl mít přístup každý s tímto odkazem. Pokud by se chtěl někdo připojit, budeme velice rádi. Čas od času možná přijdeme čistě s žádostí o identifikaci nějaké specifické repliky. Ledový trůn s dalšími materiály bude doplněn v nejbližších dnech.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Warcraft III: Vláda chaosu / Warcraft III: Reign of Chaos

Příspěvek od KOMZA »

Tak tedy, dnes jsme došli k velice zajímavému (znovu)objevu... Zde je pro zajímavost přepis závěrečných titulků:

Řízení dabingu a vnitřní výběr herců: Tracy W. Bush, Nicholas S. Carpenter, Tami Donner Harrison, Jason Hayes, Chris Metzen, Micky Neilson
Střih hlasů: Tami Donner Harrison
Externí nábor hlasů: Donald Paul Pemrick, Dean F. Fronk
Asistenti vnějšího náboru hlasů: Amanda Fenster, Greg Sacks
Namluvili: Čestmír Gebouský, David Suchařípa, Eduard Pavlíček, Eva Spoustová, Hana Czivišová, Ivana Milbachová, Jan Šťastný, Jan Vondráček, Jaromír Meduna, Jaroslav Horák, Jiří Wohanka, Lubor Šplíchal
Luděk Čtvrtlík, Martin Stránský, Miloslav Študent, Miroslav Hanuš, Monika Hladová, Naďa Vicenová, Oscar Gottlieb, Otmar Brancuzský, Petr Gelnar, Libor Fatka, Vladimír Fišer, Zdeněk Hess

Pominu-li, že výčet dabérů je z hlediska postav, výskytu, důležitosti a podobně naprosto nepochopitelný, je rovněž zarážející absence zmínky Ladislava Hrádka u zde vypsaných funkcí, jelikož u o rok pozdějšího datadisku je tam vypsán právě společně s dalšími lidmi vedle zahraničních tvůrců...
Pořadí dabérů momentálně měnit nehodlám, rozhoduji se dle důležitosti, přičemž řídit se titulky by mi přišlo v tomto případě dost nevhodné.

Přepis z Ledového trůnu:
Řízení dabingu: Chris Metzen, Micky Neilson
Další hlasová režie: Tracy W. Bush, Tami Donner Harrison, Ladislav Hrádek
Koordinátor výroby hlasů/střih hlasů: Tami Donner Harrison, Dan Němec, Patrik Šebesta, Ladislav Hrádek
Externí nábor hlasů: Donald Paul Pemrick, Dean F. Fronk, Ladislav Hrádek
Asistent externího náboru hlasů: Elizabeth Hollywood, Ladislav Hrádek
Nábor dodatečných hlasů: Kris Zimmerman Salter, Ladislav Hrádek
Namluvili: Martin Stránský, Libor Hruška, Jan Šťastný, David Suchařípa, Zdeněk Hess, Pavel Skřípal, Oscar Gottlieb, Luděk Čtvrtlík, Otmar Brancuzský, Jaroslav Horák ...
Čestmír Gebouský, Miroslav Hanuš, Miloslav Študent, Lubor Šplíchal, Hana Czivišová, Monika Hladová, Ivana Milbachová, Eva Spoustová, Naďa Vicenová
Vedoucí ozvučení filmů/konečná mixáž: Glenn Stafford
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Warcraft III: Vláda chaosu / Warcraft III: Reign of Chaos

Příspěvek od KOMZA »

EDIT: Dobrá zpráva, tvůrce jsem si nevymyslela, toto je na samotném konci titulků:

Celosvětový producent: Flavie Gufflet
Manažer projektu lokalizace: Barry Kehoe
Vedoucí projektu lokalizace: Caitriona Finlay, David Hickney, Padraig McCaul, Mirek Papež
Vedoucí inženýr lokalizace: Damien Monaghan
Lokalizační inženýři: Attila Edelenyi, Jason King, Monte Krol, Brendan O'Mahony, Stuart Nolan, Jarin Němeček
Vedoucí dohled nad kvalitou lokalizace: Jesus Baquedano Ferrer, David Hickney
Dohled nad kvalitou lokalizace: Francis "Frux" Courchinoux, Nelly Dietrich, Andrew Hagger, Jakub Hloušek, Francesco Musso, J.C. Pastor "pAsh", Lumir "Damien" Vanek, Tomáš Červený, Milan Taláček, Petr Šeba

Tyto záležitosti zohledním co nejdříve.
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Warcraft III: Vláda chaosu / Warcraft III: Reign of Chaos

Příspěvek od Michel »

KOMZA píše:Pominu-li, že výčet dabérů je z hlediska postav, výskytu, důležitosti a podobně naprosto nepochopitelný...
Vypadá to, že dabéři jsou řazeni podle abecedy, podle křestního jména (Čestmír, David, Eduard, Eva, Hana,...)

Řešení velmi nešťastné, leč pro toho, kdo sestavoval závěrečné titulky asi nejjednodušší.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Warcraft III: Vláda chaosu / Warcraft III: Reign of Chaos

Příspěvek od KOMZA »

Vida, to mi vůbec nedošlo, díky za poznatek! :-: (jen trochu vybočuje předposlední Libor Fatka, zvláštní) Ledový trůn je o to zajímavější... :-?
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1614
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Warcraft III: Vláda chaosu / Warcraft III: Reign of Chaos

Příspěvek od TmavyCyklista »

Spíš je zajímavý, proč se tak upsali, protože je to Viktor Fatka a i je před l, tedy správě Viktor Fatka a za ním Vladimír Fišer.
Uživatelský avatar
starpep
Příspěvky: 798
Registrován: 25 led 2010 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Warcraft III: Vláda chaosu / Warcraft III: Reign of Chaos

Příspěvek od starpep »

Tak už založili petici pro Cz dabing - https://www.change.org/p/jan-vorel-warc ... ech-dabing
:-:
Tvůrce velice amatérských titulků filmu Pán Času: Hledání Nekonečna
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Warcraft III: Vláda chaosu / Warcraft III: Reign of Chaos

Příspěvek od KOMZA »

Podepsala jsem to hned v noci, patrně se spoustou chyb v mé už tak dokonalé angličtině... :lol:

Tady je ovšem krátce o tom, proč nestačí dabing jen vzít a hodit, pokud nemají Blizzardi zabudované něco na lip-sync, nebo to nehodlají dělat: https://youtu.be/U8xi7Zru7O0?t=21m34s (dělá to bordel i v dalších jazycích, vypadá to, že se do synchronu, když to nebylo nutné, netrefoval nikdo, polský dabing by prý taky neseděl, ten náš jsem už zkoušela u toho posledního třetího traileru - Arthas, Uther, Jaina - sice se mi to nakonec povedlo nastřihat tak, aby to fungovalo a pasovalo, ale bez hudby to vydávat nehodlám... to jen taková poznámka k tomu, že tohle prostě je problém)

Ale abych přispěla i něčím českým: Warcraft 3: Reforged | Cinematic Trailer [CZ / český dabing]
Odpovědět

Zpět na „Hry“