Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Odpovědět
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Historik »

Mezititulek.jpg
Mezititulek.jpg (42.3 KiB) Zobrazeno 11462 x
Mohl by prosím někdo přesněji ohraničit, kdy a které komerční televize přistupovaly v zájmu úspor vysílacího času k odstřihávání dlouhých závěrečných titulků a jejich nahrazování krátkými dodatkovými mezitilky?

Myslím, že to bylo před pár lety, pak se od toho upustilo a nyní se opět praktikuje (od roku 2011?).

Informaci hledám pro téma http://www.dabingforum.cz/viewtopic.php?f=99&t=5669.
Lukiz
Příspěvky: 3479
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Lukiz »

Nova to dělala někdy před deseti lety a to stylem že obraz titulků šel do malého rámečku vlevo nahoře, tvůrci českého znění v psaných titulcích do malého rámečku vlevo dole (fakticky ani jedno nešlo přečíst) a většinu plochy zabrali upoutávky.
Podobný způsob začala dělat na začátku roku 2011 na Primě (video) ale to nějak ustoupilo.
Pak na podzim přišla Nova s těmi dvě bleskurychlými titulky přes celou obrazovku.
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od James55 »

Nova "Za okamžik" dělala pár let, tuším nějak od roku 2001 do 2005. Přestala to dělat, když dostala dnešní podobu loga, pak ty titulky zrychlovala. Znovu to začala dělat asi loni v září. Poprvé jsem to viděl ve filmu HP a Ohnivý pohár. Je to fakt hnus, ale i tak jsem vděčný za to málo, slováci na nějaký dabing kašlou úplně...

Pamatuju si, že před pár lety to dělala i AXN, titulky nechala v půli obrazu a ve druhým byly upoutávky. O českém znění ani zmínka...
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Jack_6428 »

Viděl jsem to v posledních měsících několikrát na Nově a na Primě Cool. Na Nově to bylo u nějakého filmu a na Coolu u Simpsnů. Sem tam mi to nevadí, ale kdyby to mělo být pravidelně... :evil:

Na slovenských televizích to dělají u všeho zcela běžně, což je hnus. Vím, že v Americe a Anglii je tato praktika celkem běžná, ale proč by se to mělo rozšiřovat i k nám?
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Džejňulka »

hodně mi to vadí na Nově, tam mě totiž opravdu se...ou, teda vytáčej s tím, jak jim příšerně řvou ty jejich identy, jignly a reklamy, zatímco film není vůbec slyšet. Titulky mi zkracujou tak, že to nikdo nestihne přečíst a když nahrávám Tudorovce pro mámu, tak tam nikdy není konec, i když vždy dám o půl hodiny navíc než je v programu. Tak to je prostě hnus! Nova byla kdysi moje oblíbená televize, moje o rok mladší sestřička, s kterou jsem vyrůstala, ale teď jí už skoro začínám nenávidět.
Všechny tři Primy jsou daleko lepší. Je pravda, že Cool u Simpsonů sice titulky taky občas zkrátí, ale alespoň ty dabingové jsou tam jednak slyšet třeba do půlky a dole ještě jedou napsané docela ještě přijatelnou rychlostí. Takže to mi tolik nevadí jako to, co provádí Nova.
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Jack_6428 »

Souhlasím s tím, že Nova to zkracuje až moc... 2 "slajdy" mi nepřijde moc fér :|
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
HonzaXXII
Příspěvky: 1947
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od HonzaXXII »

Nova tak nejdřív od toho 2001 nebo 2 začala ty titulky zrychlovat, až tak myslím od 2003 nebo 4 začala titulky zužovat na malý okénko, ale po pár letech toho nechali. A jen tak mimochodem Prima taky zkracuje titulky, minulý týden jsem si toho všiml u Odpadlíka a u Simpsonů. Každopádně je to hnusný, a to co dělají teď ještě hnusnější. Jestli jim to povoluje zákon, tak máme pěkně blbý zákony a je načase je změnit. A jestli ne, nechápu jaktože na ně RRTV ještě neletěla.

Bejt já v radě, v mžiku letí poměry s reklamou a titulkama zpět aspoň na rok 2000, ne-li rovnou před únor 94.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Michaela2 »

já to zaznamenala ted, když vysílali Četníka, jsem myslela, že mě klepne, hnusáci hnusní :roll:
doufám, že se nedočkám doby, kdy se tvůrci českého znění nebudou číst vůbec ...
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 882
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Slipio »

Jak to dělá Cool mi nevadí, tedy pokud tam není něco podstatného. Jednou to udělali u Kdo přežije, a pak nešlo poznat, kdo pro koho hlasoval a nešla slyšet rozlučková řeč. Ale systém jak je u Simpsnů je v pohodě.
Ale co předvedli na nově je děs. Úplně smazat titulky a dát tam dva slidy s českým dabingem a originálními tvůrci je hrozné. Ono nešlo skoro ani poznat, že film končí. Nova má nějakou divnou strategii, která se lidem nelíbí.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Jack_6428 »

Nejlíp to dělaj Slováci (teď nevím jestli Markíza nebo JOJ) - ty tam napíšou jenom "KONEC"... :lol:
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“