Korzáři

Odpovědět
GNT
Příspěvky: 22
Registrován: 25 bře 2014 14:08

Korzáři

Příspěvek od GNT »

Nevíte něco o dabingu seriálu Korzáři (vysíláno kolem r. 1975/76)?
Lukiz
Příspěvky: 3479
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Korzáři

Příspěvek od Lukiz »

V TV programu v červenci 1974 13 dílů á cca 25 minut, pondělí, čtvrtek okolo 18.00 . Za mě o dabingu nic.
GNT
Příspěvky: 22
Registrován: 25 bře 2014 14:08

Re: Korzáři

Příspěvek od GNT »

Díky za upřesnění data vysílání, měl jsem dojem, že to bylo vysíláno minimálně o rok později (pokud nebyla nějaká repríza). Bohužel o tomto seriálu mnoho lidí neví, co jsem se ptal známých, téměř nikdo si na něj nevzpomíná, totéž platí i o polském hist. seriálu Cesty statečných (vysíláno snad kolem r. 1976, není ani na ČSFD, objevite ho tu jen pod orig. názvem Czarnie chmury) a o italské hist. sérii Tajemství měděného poháru (v TV zřejmě v r. 1975). Poslední věc - pokud máte někdo informaci o datech vysílání různých filmů a seriálů v ČT, rád bych se občas na něco zeptal, neboť tyto informace mi pomáhají ujasnit si určité mílníky v mém životě.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4695
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Korzáři

Příspěvek od Newmy »

Cesty statečných: Květen-červenec 1976, dabing brněnský
Tajemství měděného poháru: Leden 1975, opakování Listopad - Prosinec 1976
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
GNT
Příspěvky: 22
Registrován: 25 bře 2014 14:08

Re: Korzáři

Příspěvek od GNT »

Newmy: díky za informace, tak jsem ta data vysílání odhadl přesně (lovím jen ve své paměti), nevím proč tyto seriály nebyly už nikdy poté reprízovány. Brněnský dabing u Cest statečných jsem tak nějak předpokládal. Jestli je možno zjistit TV premiéry a reprízy všech 4 rumunsko-franc. cooperovek (L. jelenů, St. Mohykán, Dobr. v Ontáriu, Prérie) byl bych vděčný, jako dítě si nevzpomínám, že bych někdy viděl Dobr. v Ontariu, ostatní díly jsem tuším mohl vidět někdy kolem r. 1974-75, např. své první TV shlédnutí Lovce jelenů mám tak nějak spojené s létem 1975. Domnívám se, že v TV po r. 1979 už tato filmová série nebyla nikdy reprízována (mohu se mýlit, matně si vzpomínám, že Stat. Mohykán měl obnovenou filmovou premiéru někdy kolem r. 1981). Ještě dodávám, že bych tato "dílka" chtěl ještě někdy (než zemřu) shlédnout s původním dabingem, já vím, že je to hodně naivní a historicky i etnograficky hodně mímo mísu, ale nevím proč, musím se čím dál častěji vracet do dětství, snad proto, že jsem tehdy byl šťastný a relativně zdravý (ve srovnání s dneškem). Děkuji předem za případné jakékoli informace.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4695
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Korzáři

Příspěvek od Newmy »

Lovec jelenů: 3.8.1972 v 20:00, 10.8.1975 v 9.25
Statečný Mohykán: 10.8.1972 v 20:00, 24.8.1975 v 9.30
Prérie: 15.8.1973 v 20:00
Dobrodružství v Ontáriu: 24.10.1973 v 20:00
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
GNT
Příspěvky: 22
Registrován: 25 bře 2014 14:08

Re: Korzáři

Příspěvek od GNT »

Newmy: děkuji za odpověď. Je mi jasné, proč jsem nemohl vidět Dobr. v Ontariu (v 6 letech mě rodiče obvykle nenechali koukat na večerní program), Lovce jelenů a Stat. Mohykána jsem zcela jistě viděl ve Vámi uvedených dnech, tuším, že šlo o sobotní či nedělní dopoledne. Nicméné Prérii museli ještě jednou v TV dávat (zřejmě i Stat. Mohykána), tu jsem v TV stoprocentně viděl někdy kolem r. 1976/77, možná, že v té době ještě jednou i Stat. Mohykána, Prérii však zcela určitě, v r. 1973 jsem ji neviděl, jakési torzo (posledních asi 20-30 minut) jsem viděl v r. 1974, kdy nám ji promítali v lázních ve Cvikově (většina filmu mi utekla kvůli něj. léčebným procedúrám, které se protáhly), celou jsem ji viděl až později v televizi.
PavelBartos
Příspěvky: 142
Registrován: 20 dub 2012 01:08

Re: Korzáři

Příspěvek od PavelBartos »

Problém asi bude, že v televizním programu není zaneseno vše. Narážím na jedno deštivé období v létě, zhruba v polovině osmdesátých let, kdy (aby dětem udělali radost, když je špatné počasí) nahradili narychlo obvyklé přestávky westerny.
GNT
Příspěvky: 22
Registrován: 25 bře 2014 14:08

Re: Korzáři

Příspěvek od GNT »

PavelBartos: zajímavé je, že v době svého dětství jsem si v TV (dlouho jsme neměli II. program) dokázal týdně vybrat alespoň několik filmů a pořadů, s nimiž jsem byl spokojen a na něž jsem se někdy i těšil. Dnes mám k dispozici desítky programů a kolikrát si nevyberu nic, samé přiblblé kriminální seriály, pořady pro ženy, sci-fi kraviny, diskuse, sport, ale nic z kategorie hist.-dobrodružné či starých komedií, a pokud už ano, jsou to věci, které jsme stokrát viděli. SKoro bych uvítal nějakou TV Retro, kde by dávali (s původními dabingy nebo titulky) stáré fláky z 50-70. let 20. století.
motol
Příspěvky: 12
Registrován: 23 říj 2009 11:08

Re: Korzáři

Příspěvek od motol »

Jediné co se asi z tohoto seriálu dochovalo jsou 2 písničkyv podání Waldemara Matušky, který nazpíval ústřední melodii a druhou zpívá asi Miki Volek
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“