Neznámý dětský film

Neznámý dětský film

Příspěvekod GNT » 18 kvě 2016 12:14

V r. 1975 na podzim nám v lázních promítali film, tuším, že NDR, v němž spolu soupeří dvě chlapecké party, jedna se stylizuje jako Indiáni, vůdce této skupiny nosí péřovou čelenku, druhá nosí jakési uniformy rudoarmějců z dob občanské války v Rusku, nakonec toto není důležité - ve dvou scénách koukají tito chlapci na film v kině či v televizi, kde jsou scény z nějaké indiánky, myslím si, že náčelníka těchto filmových Indiánů hraje Gojko Mitič, podle děje, který si matně pamatuji, napadnou Indiáni, ukrytí ve vysoké trávě, amer. kavaleristy, možná, že jim má velet sám Custer. Nejde podle mě o výňatek ze žádné z 12 mitičovek, domnívám se, že scény s Indiány byly natočeny specielně pro tento dětský film. Ve filmografii G. Mitiče žádný podobný film není. Nenajde se nějaký pamětník, který by věděl více? Film určitě ještě běžel v TV, snad v l. 1976-77.
Další nejasná vzpomínka - někdy kolem r. 1975 běžela v TV asi 3-dílná hist. série, snad ze 17. století, snad z Polska či nějaké okolní země, mohlo jít i o nějaké vévodství v Pobaltí, či v Prusku, nevím. Hl. hrdina se pokouší nějak zasáhnout ve prospěch své země, svého panovníka, ale tuším, že to dopadlo špatně, došlo tu k nějaké zradě, snad i popravě hl. hrdiny. Opět - nevzpomene si někdo, ptal jsem se už spousty svých známých, nikdo si nevzpoměl.
GNT
 
Příspěvky: 22
Registrován: 25 bře 2014 14:08

Re: Neznámý dětský film

Příspěvekod GNT » 01 zář 2016 09:38

Tak si musím odpovědět sám, alespoň částečně jsem měl úspěch a dohledal název toho dětského filmu, jedná se o Dobrodružství za školou, v originále Die Squaw Tschapajew. Podle fotek jde o film, který jsem měl na mysli. Na otázku, jestli v těch indiánských "vložkách" do filmu vystupoval i Gojko Mitič (a zda byly "vystřiženy z některého z existujících filmů s Mitičem či byly pro Dobr. za školou speciálně natočeny) zatím neumím odpovědět, film by měl být na netu, mně se ho však nepodařilo otevřít. Kdyby měl někdo větší štěstí či schopnosti a film shlédl, děkuji předem za píspěvek do diskuse.
GNT
 
Příspěvky: 22
Registrován: 25 bře 2014 14:08

Re: Neznámý dětský film

Příspěvekod Laik » 01 zář 2016 20:38

Film jsem zhlédl a skutečně je ve filmu promítaném v kině k vidění Gojko Mitič, jedná se o ukázky z filmu Tekumseh. Docela by mě zajímalo, kdo ho v těch pár větách daboval.
Uživatelský avatar
Laik
 
Příspěvky: 2002
Registrován: 30 kvě 2008 19:35

Re: Neznámý dětský film

Příspěvekod GNT » 13 zář 2016 12:57

LaiK: díky, jedna ze záhad mého dětství vyřešena. K identifikaci filmu mi pomohla zmínka v časopise Kino z r. 1974, kde byl zmíněn český název filmu a jméno režiséra.
GNT
 
Příspěvky: 22
Registrován: 25 bře 2014 14:08


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály