Dabing

sonnicka

Dabing jako povolání??

Příspěvek od sonnicka »

Zdarec! Chtěla jsem se zeptat, jak je to s dabungem, kdybych chtěla přímo dabovat. Jestli někdo nevíte, na jakou školu se mám přihlásit, kolik se vydělává a hlavně! jestli bych už mohla nadabovat nějaké filmíky nebo seriály teď, ve 14..dabovat třeba nějakou puverťačku nebo tak něco!! prosím, kdokoli, kdo o tom něco ví, ať mi prosím napíše!!! nebo mi řekne na jakých stránkách hledat apod.
Mooooooooooooc díky alespoň za přečtení=D
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od James55 »

sonnicka píše:Zdarec! Chtěla jsem se zeptat, jak je to s dabungem, kdybych chtěla přímo dabovat. Jestli někdo nevíte, na jakou školu se mám přihlásit, kolik se vydělává a hlavně! jestli bych už mohla nadabovat nějaké filmíky nebo seriály teď, ve 14..dabovat třeba nějakou puverťačku nebo tak něco!! prosím, kdokoli, kdo o tom něco ví, ať mi prosím napíše!!! nebo mi řekne na jakých stránkách hledat apod.
Mooooooooooooc díky alespoň za přečtení=D
Tohle téma se už řešilo, bohužel dnes je šance stát se dabérem docela malá. Přednost mají hlavně děti, kteří rostou a potřebují se neustále doplňovat. Zkus se třeba zeptat zde http://filipsvarc.com/
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od Kubaz »

Jo tohle je složité. Taky jsem měl zájem něco takového dělat. Je mi 17 a dokonce jsem psal i na stránky Filipa Švarce. Odpověď však byla stejná. Do dabingu se nelze dostat pokud ti není kolem 10 let, nebo nestuduješ nějakou hereckou školu. Bohužel. Snad jen čekat na nějaké veřejné castingy. Ovšem co vím tak se snad dělal jen jeden a to na roli Petra v prvním dílu Letopisů Narnie. Bohužel :(

PS: Kéž by tohle četl nějaký režisér...třeba...někdy :D
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
sonnicka

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od sonnicka »

jejku, to je škoda=(
mooc mě to baví a myslím si i, že bych to zvládla, Chodím do dramaťáku a každý říká, že mi to jde, že jsem fakticky dobrá. Ach jo=( :(
No, ale dík za "kladnou" odpověď :D
Uživatelský avatar
draky
Příspěvky: 313
Registrován: 30 bře 2008 21:26

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od draky »

Situace je opravdu taková, jak tu píšou ti nademnou. Dostat se do dabingu ve víceméně jakémkoliv věku je pekelně těžký, režiséři nechtějí pracovat s novými lidmi, protože je to pro ně práce navíc, i když jsou to lidi z divadla nebo s hereckou školou. Ze stávajících dabérů ti taky nikdo moc nepomůže, protože to není moc v jejich silách a navíc, proč si vytvářet konkurenci... Nezbejvá nic jinýho, než se prostě usilovně snažit :) Hledat skulinky, kontakty, nedat se odradit ani po desátym odmítnutí... A mezitím to chce na sobě pracovat - dramaťák nestačí, musíš perfektně mluvit, zkoušet si to jen tak doma... Ukecej kamarády (jednoho, co to umí s počítačem) a udělejte si doma pro radost amatérskej dabing, což není až tak složitý. Až se dostaneš k nějakýmu režisérovi, nabídni se, že budeš dělat sbory zadarmo...
Prostě pokud to opravdu chceš, musíš za to bojovat. Aktivně, ne jenom tím, že na fórum napíšeš "Já bych chtěla..."
Cesta vede přes režiséry.
balcin
Příspěvky: 56
Registrován: 22 dub 2008 23:22

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od balcin »

Dabing je jedna z uměleckých hereckých disciplín a opravdu jako 17.letí nemáte skoro žádnou šanci, protože jsou zde herecké konzervatoře, kde studují stejně mladí a pro mě, jako režiséra je lepší obsadit někoho, s byť minimálními hereckými zkušenostmi, ale alespoň s nějakými. Jinak není pravdou, že bychom nechtěli zkoušet nové hlasy,ale bohužel, opravdu není času nazbyt. Ale když je někdo talent, poprosím produkci o více času na daný dabing a čas na něj dostanu. Pokud chcete dělat dabing, jediná rada. Přihlaste se na konzervatoř, nebo vysokou hereckou školu a časem se k dabingu určitě dostanete. Jiří Balcárek, režisér.
Naposledy upravil(a) balcin dne 11 čer 2008 20:37, celkem upraveno 1 x.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od DAN K. »

Draky má pravdu, když člověk něco opravdu hodně chce, tak toho dosáhne, ale musí proto něco udělat a ne jen psát na fóra. My dva jsme taky začali bez toho, abychom kohokoli zanli a měli jakoukoli protekci či kontakty a oba jsme se nakonec dostali k práci v dabingu (i když teda ne k dabování). V podstatě stačilo jen založit internetový stránky o dabingu a bylo to:) To teď zlehčuju, ale fakt si nemylsim, že by to bylo až tak nemožný, spíš to je o tom fakt to chtít. Ale nedělejte si o tý profesi nějaký růžový vidiny, ta práce není jednoduchá a pókud si tim chcete vydělávat na chleba, musíte bejt sakra dobrý, abyste měli dostatek prcovních nabídek (musíte bejt schopný na první pokus, aniž byste film před tím viděli danou repliku nadabovat) a taky se smířit s prací o svátcích, večerech a víkendech a na vilu s bazénem si dabováním nikdy nevyděláte, na druhou stranu vám může být odměnou slyšet svoje jméno v televizi a mít pocit z dobře odvedený práce, i když na každym internetovym serveru budou všude psát , že dabing je zločin. ...Pokud jde o ty herecký školy, tak je to podle mě jenom o kontaktech, potkáte tam staršího spolužáka, učitele, kterej vás jednou přivede do studia, zkusej vás amožná ještě někdy dostanete druhou šanci, ale ty školy jako takové tuto hereckou profesi spíše ignorují (jsou tam jen krátké rychlokurzy, že si to během pár dní zkusíte) ale nějaké opravdouvé výuky dabingu se bohužel nedočkáte. Bohužel i Česká televize, kde na to ten čas a možnosti jsou v tomoto ohledu selhává a to minimum nových dabingových talentů, které se jednou za čas objeví, je pak odkojeno v soukromých studiích.
Uživatelský avatar
draky
Příspěvky: 313
Registrován: 30 bře 2008 21:26

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od draky »

Já si teda ještě dovolím odporovat Danovi v tý výuce na hereckejch školách, na JAMU v Brně už druhym rokem probíhá dvousemestrální seminář Dabingové herectví, kde má skupinka cca 10 studentů několik hodin týdně ve studiu, kde je Sylva Talpová učí dabovat. A na soukromý herecký vošce v Michli to přinejmenším dřív fungovalo podobně. A znám přinejmenším dva lidi, který se takhle dostali do běžnýho obsazování. Takže i tak to jde, pokud je člověk ochotnej zabít čtyři roky života studiem herectví :)
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od DAN K. »

To vis, my prazaci trochu brno ignorujem, ja myslel prazsky danbing, ten s nejvetsima hvezdama, kde muzes sedet s bohdanem tumou v jednom studiu:) pokud vim, tak z ty vosky nikdo moc nevzesel...
Uživatelský avatar
draky
Příspěvky: 313
Registrován: 30 bře 2008 21:26

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od draky »

DAN K. píše:To vis, my prazaci trochu brno ignorujem, ja myslel prazsky danbing, ten s nejvetsima hvezdama, kde muzes sedet s bohdanem tumou v jednom studiu:) pokud vim, tak z ty vosky nikdo moc nevzesel...
Zapomínáš na Vojtu Hájka, na kterýho tě pořád upozorňuju, že je zajímavej :)
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“