Dabing

DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od DAN K. »

Ach ten vojta:) ne vojta je dobrej, skoda ze ho neni vic slyset, na ukor jinych, ze kterych uz boli hlava a dabuji role o mnoho mladsi nez jsou sami...ale hele co jsem objevil...detska dabingova skola (zhruba v pulce stranky): http://www.erbanova.net/search.php?rsve ... l&rstema=1
Uživatelský avatar
draky
Příspěvky: 313
Registrován: 30 bře 2008 21:26

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od draky »

DAN K. píše:ale hele co jsem objevil...detska dabingova skola (zhruba v pulce stranky): http://www.erbanova.net/search.php?rsve ... l&rstema=1
Jo, o tom vím, to jsem zahlídla na dveřích do Virtualu a přišlo mi to jako výbornej nápad. Jen by totéž mělo existovat i pro dospělý, ani ne tak z ulice, jako spíš pro normální herce, který by chtěli do dabingu...
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od DAN K. »

Zalozime...:)
mague01
Příspěvky: 1
Registrován: 17 zář 2009 10:22

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od mague01 »

Promin..ale přijde mi to dost ujeté. Chodit do dramaťáku neznamená..umět dabovat. A řeči typu "Moc mě to baví a myslim, že bych to zvládla" jsou úplně mimo mísu. Seděla jsi vůbec někdy ve studiu? Není to zase tak jednoduché jak si myslíš. Jak dobře umíš pracovat s hlasem? Musíš mluvit naprosto přirozeně i když to čteš. Slyšela jsi se někdy mluvit? A ted si představ, že už to dneska nikoho nebaví, začínat s amatéry. Všichni mnohem radši vezmou zkušeného profesionála, který to přečte celé napoprvé.

Bohužel je smutný fakt, že amatéři mají v této branži smůlu. Pokud se tomu chcete věnovat, jděte studovat konzervatoř nebo JAMU, ale ani tak nemáte zajištěnou dabingovou kariéru. Váš hlas prostě usí mít jiskru a hlavně musíte znát ten um, jak na to.

Mějte se a pište ;)
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od Kubaz »

mague01 píše:Promin..ale přijde mi to dost ujeté. Chodit do dramaťáku neznamená..umět dabovat. A řeči typu "Moc mě to baví a myslim, že bych to zvládla" jsou úplně mimo mísu. Seděla jsi vůbec někdy ve studiu? Není to zase tak jednoduché jak si myslíš. Jak dobře umíš pracovat s hlasem? Musíš mluvit naprosto přirozeně i když to čteš. Slyšela jsi se někdy mluvit? A ted si představ, že už to dneska nikoho nebaví, začínat s amatéry. Všichni mnohem radši vezmou zkušeného profesionála, který to přečte celé napoprvé.

Bohužel je smutný fakt, že amatéři mají v této branži smůlu. Pokud se tomu chcete věnovat, jděte studovat konzervatoř nebo JAMU, ale ani tak nemáte zajištěnou dabingovou kariéru. Váš hlas prostě usí mít jiskru a hlavně musíte znát ten um, jak na to.

Mějte se a pište ;)
Omlouvám se, že se zeptám tak přidrzle, ale vy jste jako kdo? :shock:
A dle mého názoru né všichni současní daběři ten takzvaný "um" uplně mají. Ale to je na delší diskuzi. Jinak možná právě díky tomuhle přístupu dnes současné dabingy vypadají tak jak vypadají. Stále ta stejná jména...pořád dokola... ;)
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
tadzenka
Příspěvky: 1
Registrován: 17 říj 2011 10:19

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od tadzenka »

Dobrý den,

vím, že toto vlákno je již z roku 2009, ale i přesto se pokusím tuto otázku otevřít znovu. Je sice krásné mít hereckou školu, ale přeci jen si dovolím nesouhlasit, vždyť jen o tom to není. Stejně tak, jako v jiných povoláních, hlavně musíte mít zkušenosti s vaším hlasem, vyjadřováním, intonací a výslovností. Rozhodně si myslím, že je ku prospěchu, když umíte zpívat, správně vyslovovat a rychle číst, případně i máte praktickou zkušenost z telemarketingu (né, že bych na to byla pyšná, a ano, mluvím o sobě). Zrovna jsem psala do určitých studií, zda by byla nějaká možnost spolupráce, a až nyní jsem si přečetla toto vlákno.

Zpívala jsem od dětství v KDS, tedy ve sboru, pod jehož křídly jsem stála i na prknech Národního divadla a to jsem tam bohužel nenapsala:-) Škoda, snad i přesto odepíší. Protože poté jsem si přivydělávála právě telefonováním a hodně vás to naučí povznést se na pomyslný bod konverzace, která probíhá mimo váš osobní prostor. Stejně tak, empaticky se naučíte vnímat druhého a poznat, jak myslí, co si myslí a kam míří. Myslím, že toto je pro mne velká výhoda, ale bojím se, že také nemám šanci, neb, přeci jen, jsme v uměleckém prostředí a tam je cesta dlážděná jedině kontakty. Jako o bezbřehém talentu o sobě mluvit nechci, jen říkám, že i amatéři, mohou mít co říct, a měli by dostat šanci. Je mi 22 let, jsem žena a studuji filozofickou fakultu, předtím gymnázium. Umělecky založená jsem, bohužel, jak jednou člověk vypadne z tohoto prostředí, těžko jej přijímají zpět.

Děkuji Vám případně za účast v diskuzi či polemiku.
Zbynek12

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od Zbynek12 »

Zdravim taky se chci zeptat zda bych taky mohl dabovatNemam sice zadnou hereckou skoku-konzervator,nemam zkusenosti s dabingem ale presto by chtel dabovat.Neni ani 15 let ani 20 ale trosku vic,ale presto by dabimg chtel delat,reknete kam se mam obrat na koho hlavne?Ja jsem z Moravy a dik za odpoved.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od Lukiz »

Jeje, takovejch jsou zástupy, a to i studenti hereckých škol, co by si moc rádi přivydělali....
René Běla
Příspěvky: 1
Registrován: 06 lis 2015 20:54

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od René Běla »

Ahojky můj sen je být daberem!
Chtěl bych se zetat jestli bych mohl nadabovat nějakou scénku nebo něco i většího.
Umím předstírat smích skvěle dokážu nabodobit smutek a podobně.
A kdyby to takhle nešlo tak kdyby ste mi někdo doporučil nějakou školu byl bych moc rád.
Ale mám ještě čas je mi teprv 13 let.
Můžete se ozvat a nebo doporučit tu školu.
Děkuji moc za všechny rady.
bfree
Příspěvky: 4
Registrován: 14 úno 2016 09:41

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od bfree »

Jediná regulérní cesta, jak se dostat do dabingu, je stát se hercem. Což znamená studovat školy typu DAMU apod. A ani tak není zaručeno, že budeš někdy dabovat, jsou zástupy divadelních herců, ať už v Praze nebo na oblastech, kteří by chtěli a dokonce na to i mají, ale prostě nemají ty správné konexe. Náš dabing je kvalitní, na vysoké úrovni a dá se říct, že společenství dabérů je poměrně uzavřené. Ano, jsou výjimky, že dabér není dobrý, průměrný až slabý a do top dabingu se přesto dostane. Takovým příkladem je např. Libor Bouček, který vlastně ani není hercem, jeho hlas je nezajímavý, někdy by se dalo říct, že je až otravný a přesto čas od času namlouvá dokonce hlavní role. Jenže to je právě učebnicový příklad toho, když má někdo kontakty. Tak to bohužel je, ale naštěstí se jedná o ojedinělé případy.
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“