Samofinancování seriálů

Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Samofinancování seriálů

Příspěvek od Krikri »

Zajímalo by mě, zda jako fyzická osoba mohu z vlastních zdrojů zafinancovat koupi a nadabování nějakého TV seriálu, ať už pro vysílání v TV nebo vydání na DVD? Pochopitelně by se jednalo o seriály, které by se jinak nikdy žádná naše TV stanice ani DVD vydavatelství neuráčili koupit. Dále by mě zajímalo, kolik, alespoň přibližně, by mohla stát koupě práv + pořízení dabingu jednoho (několik desítek let starého, ne zrovna komerčního) seriálu?
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Samofinancování seriálů

Příspěvek od HonzaXXII »

Na to bys neměl ani náhodou. Proč myslíš, že všelijaké ty partičky typu Perla Group si někdy od roku 2006/07 vyráběly vlastní více či méně amatérské dabingy? Protože na profesionální by neměly ani s celoživotníma úsporama rodičů všech z nich dohromady. To by si mohli dovolit (pokud by to vůbec šlo vzhledem k autorským právům!) tak akorát lidi s majetkem jako Gott, Jágr, nebo Babiš. A je úplně jedno, jestli jde o americký blockbuster (po roce 2000 z drtivé většiny blbbuster) nebo o dosud nevysílané díly francouzského/italského/švédského/ruského/čínského/severokorejského seriálu, dobrého či špatného, který vznikl v 70. nebo 80. letech, a u nás se naposledy vysílal v 80. nebo 90. letech.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samofinancování seriálů

Příspěvek od Krikri »

Zas v nějakých milionech bych to neviděl. Na DVD už u nás vyšly různé seriály, u nichž je znát, že rozpočet na výrobu dabingu byl pěkně osekaný a přesto (nebo právě proto) se mi nechce věřit, že by do toho vydavatelství vrazilo milionové sumy. Což mě přivádí na myšlenku, že financovat vydání nějakého seriálu na DVD by mohlo vyjít o dost levněji, než kdybych to zadal nějaké TV, protože alespoň něco málo se pak vrátí z prodeje nosičů.
Každopádně by to chtělo, aby na můj dotaz odpověděl někdo, kdo se v této branži pohybuje, abych se konečně dozvěděl tu přibližnou částku, kolik bych do toho musel vložit. Teprve až se dozvím sumu můžu s jistotou říct, jestli bych na to měl nebo ne. Uvažuji o třech nebo čtyřech seriálech, pochopitelně pokud bych vůbec na to měl, tak určitě jenom na jeden, což by bylo docela dilema rozhodnout, který bych nakonec zvolil. Asi některý z těch, co u nás nikdy neběžely. Už proto, že by tím odpadly problémy s předchozími českými vlastníky vysílacích práv.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Samofinancování seriálů

Příspěvek od HonzaXXII »

Nějaká taková malá vydavatelství tu byla, když se rozjely DVDčka u stánku. Ale úroveň toho byla všelijaká, a mám pocit, že dodnes nevydrželo ani jedno. O výsledcích při pokusu sehnat původní dabingy radši ani nemluvě (byť by to v případě u nás nenadabovaných dílů bylo jedno, ale asi by bylo na palici vydat jen ty nevysílané a na ty ostatní se vykašlat).

Chtělo by to informace od někoho jako Dan. Kdyžtak, pokud se tu neukáže, mu můžeš napsat soukromou zprávu, ale myslím, že ti sotva odpoví něco jinýho, než já.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samofinancování seriálů

Příspěvek od Krikri »

Jak už jsem psal, chtěl bych nechat přeložit a nadabovat seriál, který u nás nikdy neběžel, tudíž debata o nějakém původním dabingu je zcela bezpředmětná. A docela bych ustoupil i ohledně kvality dabingu, jen když to bude mluvit česky a všechny postavy neodříkají dva dabéři.
Ostatně, ani by nemuselo všechno jít oficiální cestou. Předpokládejme, že bych měl k dispozici kvalitní DVD obraz a chtěl bych si nechat vyrobit amatérský dabing, tudíž jen pro své vlastní účely a výslednou formu nikde nešířit (taky proč bych měl platit za vydání DVD něčeho, co v této kulturně zdegenerované zemi mimo mě nikoho nezajímá). Když bych zaplatil překladatele a několik amatérských dabérů ochotníků, na to bych už mít mohl. Teď jen kde sehnat překladatele a amatérské dabéry?
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Samofinancování seriálů

Příspěvek od Pomajz »

Jeden příklad za všechny seriál Horký vítr, práva cca 70 000 kč 10 dílů (Srbům) . Když to chtěli vydat Levné knihy. Plus další náklady ... Robin of Sherwood tam už ta částka byla hodně přes 300 000,-
RETROFILM
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samofinancování seriálů

Příspěvek od Krikri »

Konečně nějaká kloudná odpověď. Předpokládám, že u seriálů, nad nimiž uvažuji by ta suma vzhledem k počtu dílů byla ještě vyšší. To abych začal prodávat Helenu, alespoň 1 500 Kč / díl, abych měl alespoň na práva. :-?
Stejně by ale nebylo na škodu, kdyby existovala databáze seriálů, kde by u každého byla uvedena částka, na kolik si jej vlastníci práv cení. V mnohých případech by to jistě vypovídalo i o jejich kvalitě.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samofinancování seriálů

Příspěvek od Krikri »

V noci jsem o tom všem ještě jednou pořádně přemýšlel a možná by tu byla jedna trochu schůdnější možnost. Původně jsem sice uvažoval o nějakém starém Anime seriálu, jenže ty u nás absolutně nikdo nezná, tudíž bych na všechno byl sám. Ale co takhle pokusit se koupit práva toho 16-dílného pokračování Opičího krále z roku 1999?
https://www.csfd.cz/film/368353-xi-you-ji-2/
Tady už by se to rýsovalo přece jen kapku optimističtěji. Jednak bych mohl obejít všechny fanoušky Opičího krále a dohodnout se na nějaké spolupráci, třeba i společném financování. V Česko-čínské společnosti by se určitě též nějaká podpora našla, jedna její členka před lety pravidelně navštěvovala klub Opičí král na Lapiduchu (měla přezdívku zhangjinlai). Pak je tu samozřejmě plus malý počet dílů, 16 není zas tak moc (oproti těm mnou původně zamýšleným Anime) a taky by se dalo dohodnout o koupi třeba s TV Barrandovem. Tato stanice, přestože je plná absolutně nekoukatelných hovadin je přece jenom už jediná na našem trhu, která se neštítí koupit i to, co jiné TV už léta přehlížejí. Navíc by jim koupě čínského seriálu (oproti chorobně sinofobní kavárenské ČT) nemusela dělat větší politické a morální potíže. Všude se píše, že Barrandov sympatizuje se Zemanem a ten zas s východními zeměmi, Ruskem a Čínou. A řekněme si to na rovinu, že ČT z archivu smazala dabing Opičího krále, nehodlá jej už nikdy reprízovat (byť třeba s novým dabingem) a taktéž zarytě odmítá koupit i tu druhou 16-dílnou řadu je především důvod politický a ten by TV Barrandovu, snad jako jediné TV v této zemi plné proamerických zbabělců neměl být překážkou. A když by selhalo vyjednávání s TV Barrandovem, ještě je možnost obrátit se na nějaké DVD vydavatelství, v těch snad ještě tolik nejde o politiku jako v té naší "veřejnoprávní" TV.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Samofinancování seriálů

Příspěvek od ocypuc »

Krikri píše:Ostatně, ani by nemuselo všechno jít oficiální cestou. Předpokládejme, že bych měl k dispozici kvalitní DVD obraz a chtěl bych si nechat vyrobit amatérský dabing, tudíž jen pro své vlastní účely a výslednou formu nikde nešířit
To by si nikdo v žádném studiu nedovolil to takto nadabovat, nehledně na to, že by to snad nebylo ani možné. Sám jsem si pohrával s myšlenkou, když přišlo k přeobsazování kvůli agentuře, že si nechám nadabovat seriál podle sebe s tím, že oslovím dotyčné dabéry, aby namluvili své role, jenže to bylo naprosto nereálné a bylo mi řečeno, že by do toho nikdo nešel i když ten dabér by mi to nadaboval zadarmo. Jinak jaký je proces k legálnímu vydání tvého oblíbeného seriálu si můžeš přečíst zde https://cfoworld.cz/financni-sluzby/jak ... alove-2738 , kde se dozvíš, že to není žádná sranda.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samofinancování seriálů

Příspěvek od Krikri »

ocypuc: ten článek mě nezajímá, nepíše se tam nic o koupi práv na seriály, na něž je na území ČR uvaleno přísné embargo, což je úplně jiná situace. Navíc kdybych si to chtěl nějak zařídit ne zrovna legální cestou, určitě si nebudu najímat regulérní dabéry, ale najal bych amatéry z lidu, kteří by to za pár desítek tisíc vzali (v kapitalismu na prachy slyší každý). Výsledná forma by jistě nebyla o moc horší, než na DVD legálně vydané Dva roky prázdnin od Řitky. Ostatně, ani mezinárodní ruchový pás bych nepotřeboval, nadabovalo by se to jako překrývačka ve stylu Dobrodruhů z vesmíru.
Ale jak jsem už napsal v příspěvku výše, tohle všechno by se týkalo případu, když bych chtěl pro sebe nechat nadabovat nějaké staré Anime a tuto myšlenku jsem už zapudil. V případě pokračování Opičího krále by vyhlídky mohly být o něco optimističtější (více lidí, kteří by to zafinancovali a spolupráce s Česko-čínskou společností). Prozatím jsem alespoň napsal do TV Barrandov žádost o zakoupení práv, tak čekám na odpověď.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“