OTAZKA

Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 940
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: OTAZKA

Příspěvek od Pálkman »

Zdá se mi, že to je o něco lepší. Předtím jsem třeba odpoledne nemohl vůbec na forum. Ale ještě se mi občas stane, že se záhadně odhlásím nebo dlouho musím čekat, než se stránka načte.
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: OTAZKA

Příspěvek od Opsha »

Je to lepší, to je fakt, ale pořád mi to dost často hlásí "časovou prodlevu http brány".
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
savana
Příspěvky: 1
Registrován: 03 kvě 2010 16:12

Re: OTAZKA

Příspěvek od savana »

Zdravim,

dnes jsem se osobne snazil s forem neco u nas udelat. Bohuzel majitel domeny zahajil presun drive, nez jsem to doresil.
Problem nebyl v pretizeni serveru, jako HW. Ale v pretizeni vyhrazeneho noveho VPS SAVANA1000. Prepnul jsem toto forum i na SAVANA2000, ale efekt nebyl zaznamenan, nebot v te dobe majitel fora hodil chybovou hlasku an web a jiz jsem to nemohl otestovat. Bohuzel vyhrazeny vykon SAVANA1000 nestaci u takto uspesneho fora. Nase nove tarify, ktere spoustiem zitra maji radu vyhod, ale take pro velmi navstevovane stranky "nevyhodu", kde limitujici je vykon, ktery kazdy zakaznik dle tarifu obdrzi. Obecne neni problem ani tak v poctu lidi, ale v optimalizaci dane aplikace, ktera tomu muze hodne ublizit, nebo pomoci, proto jsem to chtel dnes zkusit odladit, lec jsem se k tomu dostal pozde. Krok majitele domeny chapu a jiz jsme mu napsal email, ze bez problemu posleme penize za necerpane mesice zpet na jeho ucet a vystavime dobropis.

Dekuji za precteni
Pavel Hofner


P.S pocet konex do DB limit 10 je plne postacujici a napriklad muj osobne napsany projekt www.hofyland.cz, kde je v jedne okamzik i 1200 lidi ma pri spicce v jednuc hvili 15 konexi do DB. Jedn akonexe trva treba 0.2 s, tudiz za jednu sekundu teoreticky pri omezeni 10 konexi by mohlo stranky refreshnout 5x10 uzivatelu. Tedy 50x refresh za sekundu, coz je dostacujici. Ale to je pro mnou napsany hofyland. Pokdu je aplikace napsana hur, muze to byt opravdu problem. Pisi obecne a nemyslim zdejsi PHPBB forum, nebot toto opravdu nebyl problem tohoto fora, ale spice CPU, ktere bylo nedostacujici (propujcena cast CPU pro VPS SAVANA1000).
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: OTAZKA

Příspěvek od chovanecm »

Je mi to líto, ale naše (nebo spíš moje) skripty neúměrně zatěžují server. Odhadem to vypadá, že za chvíli (a to celkem krátkou) bude vyhrazený procesorový čas této domény vyčerpán a obnoven až v jednu hodinu ráno. Za pokus to stálo. Musím se s tím pokusit něco udělat, ale do vyčerpání dnešního limitu to nestihnu. Omlouvám se.
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 940
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: OTAZKA

Příspěvek od Pálkman »

Mám tu takový problém. Všiml jsem si toho poprvé ve Šmoulech u Jacka Nicholsona. Když mám třeba upřesnit dílo Nelítostný souboj tak to udělám takto [ Dilo=Nelítostný souboj / Adieu, poulet (1975)]Nelítostný souboj[/Dilo ] a on se mi tam objeví Peter Sellers, který je nejblíže, řádek nad tím.

Ukázka:
1985 Byl jsem při tom - Peter Sellers (Chance)
1979 Nelítostný souboj (předseda)
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: OTAZKA

Příspěvek od chovanecm »

diky, zapracuji na tom
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: OTAZKA

Příspěvek od chovanecm »

Mělo by to již být OK
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: OTAZKA

Příspěvek od Džejňulka »

jo, vypadá to ok, děkuji mnohokrát :)
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 940
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: OTAZKA

Příspěvek od Pálkman »

Děkuji Vám. Spadl mi kámen ze srdce. :)
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: OTAZKA

Příspěvek od chovanecm »

Já děkuji za upozornění. Téma se od této chvíle zamyká a přesouvá na Hlášení chyb.
Zamčeno

Zpět na „Otázky a odpovědi“