Tenkrát v Hollywoodu / Once Upon a Time in Hollywood

Čerstvé dabingové novinky před vydáním na DVD, Blu-ray nebo krátce po vydání

Re: Tenkrát v Hollywoodu / Once Upon a Time in Hollywood

Příspěvekod PanIncognito » 29 lis 2019 18:24

Jsem rád tomu, že tento rok přinesl spoustu skvělých dabingů a vyvrací tak hloupost, že český dabing již není kvalitní. Já viděl film v kině a stejně jako Leonardo a Brad, tak i oba Michalové jsou borci. Byl jsem zvědavý jak se zhostí M. Jagelka westernových scén a nezklamal mě. Moc hezky si hrál s hlasem a věrně kopíroval Lea. I M. Dlouhý byl standardně (nebo vlastně nadstandardně) skvělý jako vždy. Ostatní moc neřeším, protože prostoru měli málo. Tenhle film je prostě o těch 2 borcích. Snad jen pan Prager mi jako děda Pacino udělal radost i na ten štěk. Překlad chválím za to, že nemá zbytečnou cenzuru jak tomu bývá, ta vulgarita sem patří. Navíc dabing má navrch v tom, že naše sprosťárny se nevymezují jen na jediné slovo jako americké “f*ck”. Jinak Kvíčalu tu oslovují jako v originále “Skvíky” (Squeaky) a Kotě je v dabingu Prcina :D . Jediné co mi trochu vadilo bylo rádio a televize v původním znění, ale možná to nešlo dabovat, že to tak bylo na mezinárodním pásu.
PanIncognito

Příspěvekod Ištván87 » 29 lis 2019 23:12

Totéž (televizní zprávy a reportáže v originále) bylo teď u Irčana. Celkově je to v posledních letech obvyklé. Možná problém s právy? :-?
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod Araziel » 30 lis 2019 09:36

O právech to úplně nebude. Spíš to bude poznámkou pro překladatele:
"Ve scriptu nejsou některé znělky, reklamy a vysílání z rádia, písně, plakáty a vybrané filmové a televizní ukázky úmyslně zaznamenané. Je to rozhodnutí režiséra, který si přeje, aby byly považované pouze za zvukový podklad filmu a nedabovaly se ani netitulkovaly."
Araziel

Příspěvekod jackb » 30 lis 2019 10:17

Dále: Jiří Štěpnička ještě vypravěč (taky ho mluví Russell), Robert Hájek - Austin Butler (Tex Watson), Ondřej Brzobohatý - Mike Moh (Bruce Lee), Martin Sobotka - Timothy Olyphant (James Stacy), Zdeněk Maryška - Nicholas Hammond, Michael Madsen (Sam Wanamaker, šerif Hackett ze seriálu Lovec odměn), Lukáš Král - Rafal Zawierucha, Damon Herriman (Roman Polanski, Charles Manson), René Slováčková - Lena Dunham (Gypsy), Ladislav Županič - Bruce Dern (George Spahn), Barbora Šedivá - Madisen Beaty (Katie), Klára Jandová - Victoria Pedretti, Samantha Robinson (Lulu, Abigail Folgerová), Adéla Kubačáková - Lorenza Izzo (Francesca Capucciová), Denisa Nesvačilová - Mikey Madison (Sadie), Pavlína Kostková Dytrtová - Maya Hawke (Flowerchild), Zuzana Hykyšová - Rebecca Gayheart (Billie Boothová), Linda Křišťálová - Julia Butters (Trudi Fraserová), Ivo Novák - Scoot McNairy (Bob Gilbert), Tomáš Juřička - James Remar (kovboj ze seriálu Lovec Odměn)
jackb
Globální moderátor

Příspěvekod jackb » 30 lis 2019 10:31

Ten dabing je fakt výbornej, překlad není nijak vyhlazenej a tak si Michal Jagelka docela šlušně zanadává, jen teda jedna chybka by se našla - na začátku filmu se seriál Green Hornet říká v originále, ale pak ho zmíní počeštěně Zelený sršeň. Hlasů je dostatek a jsou velmi dobře použité, takže když už má někdo další roli, tak to není hned v zápětí.

Ale co se povedlo teda nejvíc, tak jsou výkony všech zúčastněných :-: . Michal Jagelka tak skvěle vystihnul toho nejistotého Ricka Daltona naprosto výborně a když je postava v nějaké roli, tak tak hezky přehrává stejně jako DiCaprio. Brad Pitt hraje ultra-cool frajera a Michal Dlouhý v tomhle vůbec nezaostává a ve finále si sjetýho Pitta taky vychutnal. Nebudu se rozepisovat u všech, ale koho ještě zmíním je Ondřej Brzobohatý, který dabuje Bruce Lee, který je tady za namachrovanýho blbečka a on ho tak božsky nadaboval.

Takže celkově velká spokojenost a doufám, že bude takový dabingů jenom víc a víc :-: .
jackb
Globální moderátor

Příspěvekod takezo » 01 pro 2019 21:54

Nejlepší dabing za dlouhou dobu. Jsem tak rád za výbornýho Jagelku na mého oblíbence Lea a tady to byl obrovský výkon, Michal Dlouhý taky výborný. Ostatní též skvělý výkon a doufám, že takových dabingů bude opět přibývat :-: :-: :-: :-: :-:
Neznámí dabéři - Prosím o pomoc s identifikací
Obrázek
Top: Jiří Schwarz,Filip Švarc,Saša Rašilov,Aleš Procházka,Petr Meissel,Vojtěch Rohlíček
takezo
Moderátor

Předchozí

Zpět na Dabované novinky - DVD, Blu-ray