Zelená kniha / Green Book

Čerstvé dabingové novinky před vydáním na DVD, Blu-ray nebo krátce po vydání

Zelená kniha / Green Book

Příspěvekod filip » 10 čer 2019 20:42

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Zdeněk Mahdal - Viggo Mortensen (Tony Lip), Petr Gelnar - Mahershala Ali (Dr. Donald Shirley), Klára Sochorová - Linda Cardellini (Dolores), Jiří Krejčí - Sebastian Maniscalco (Johnny Venere), Milan Slepička - Dimiter D. Marinov (Oleg), Vojtěch Hájek - Mike Hatton (George), Tomáš Juřička - Don Stark (Jules Podell), Zbyšek Horák - Quinn Duffy (Mikey Cerrone + titulky), Šárka Vondrová - Jenna Laurenzo (Fran Venerová), Ivo Novák - Dennis W. Hall (Mags), Pavel Vondra - Craig DiFrancia (Dominic), Veronika Veselá, Bohdan Tůma, Jakub Saic, Adam Šedivka, Radek Budač

Překlad: Jan Feldstein
Produkce: Markéta Kratochvílová
Zvuk: Josef Mašek
Finální mix: Matěj Večeřa
Dialogy a režie: Veronika Veselá
Vyrobila Tvůrčí skupina Markéty Kratochvílové, Studio Budíkov v roce 2019
Navštivte blog o českém dabingu: https://blog-o-ceskem-dabingu.webnode.cz

MÍ OBLÍBENCI
Herec: Filip Švarc
Herečka: Anna Suchánková
Režisér: Ladislav Novák
Studio: Petr Sitár - LS Productions
filip

Re: Zelená kniha / Green Book

Příspěvekod Brocc » 11 čer 2019 14:32

Chtěl jsem tu původně napsat něco jinýho, ale asi by to nemělo smysl a někteří by o mně mohli říct, že se snažím urážet dabéry a tvůrce, tak napíšu jen, že je to výbornej film. A k němu tady máme další z řady dabingových kompromisů.
Brocc

Příspěvekod lichometnik » 11 čer 2019 17:24

Já si říkal, jestli si paní režisérka nečuchla k toulenu, když začala obsazovat tento film. Jenže jestli na film dostala jako rozpočet nějakou almužnu a k tomu navrh udělat další dva filmy, tak jí možná nic jiného ani nezbylo. Pana Šťastného nebo Dlouhého pro pár korun asi neoslníte. Myslím že takové obsazení je spíš vina zadavatele. Nezbývá než doufat, aby ČT či Prima někdy udělala takový dabing který si tento film zaslouží. Jináč já bych nejradši slyšel J. Šťastného na VM a L. Hlavicu na M.A. Michal Dlouhý má podle mě takový ten hlas milovníka, kdežto Šťastný by mi na toho “burana” sedl. A Hlavicu si naopak jeho klidným hlasem dovedu představit na té kultivované postavě M.A. :)
lichometnik

Příspěvekod Brocc » 11 čer 2019 17:35

Já vím, že často jsou ti tvůrci v situaci, že z Trabanta Mercedes neuděláš, ale taky vím, že to často tak není, takže u toho člověk nikdy neví. :) Jinak Jan Šťastný určitě. Já se teda přiznám, že když jsem na to koukal, tak jsem si říkal dvojici Jiří Dvořák a Zdeněk Hruška. Ale to jsou spíš takový utopický představy.
Brocc

Příspěvekod fabec122 » 11 čer 2019 17:44

Ale z těch obligátních dabérů je zas Mahdal asi nejlepší volba, taky to mohli být Zahálka nebo Šrom, kteří jsou taky všude, a byli by mnohem horší volby na VM.

Za Gelnara :-: :-: :-: , ten je pro mě na u Aliho na 1. místě
fabec122

Příspěvekod Michaela2 » 11 čer 2019 17:47

Mně se úvodní trio líbí, problém spíš bude nedostatek dabérů.
oblíbení rež. - F.Jančík, Martin Kot
oblíbenkyně: P.Tišnovská, R.Slováčková, Z.Hykyšová, I.Hrubá, S.Vrbická, L.Juřičková, L.Vondráčková, E.Balzerová, Z.Slavíková, H.Ševčíková, M.Menšíková, K.Valová, K.Seidlová, Irena Máchová
oblíbenci: Lukáš Hlavica, Radek Škvor, Filip Jančík 8-)
Michaela2
Admin

Příspěvekod bloom » 11 čer 2019 21:43

Neříkám, že z obsazení p. Mahdala skáču metr dvacet, ale rozhodně se mi papírově pozdává mnohem víc než obsazení p. Gelnara, který, při vší úctě, podle mě nedokáže tuto roli uhrát. Nedokážu si vybavit žádnou větší roli, ve které by mě herecky přesvědčil. Ale třeba překvapí.
bloom
Globální moderátor

Příspěvekod Budy » 13 čer 2019 10:28

Při sledování filmu jsem uvažoval, kdo by mohl dabovat ústřední dvojku. Napadli mě Zdeněk Mahdal a Lukáš Hlavica. Tak jsem rád, že mi alespoň ten Z.M. vyšel. :) Upřímně si myslím, že se Michal Dlouhý ani Jan Šťastný na současného Mortensena nehodí. Zní mladě. Navíc Zdeněk Mahdal umí "machýrky" dobře. :) Stačí si vzpomenout na Tátu lumpa Swayzeho.

Jinak zbytek obsazení odpovídá současné situaci v dabingu. Žádná kreativita, žádné nové hlasy...
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod DAN K. » 16 čer 2019 19:58

Radek Budač je ten blonďatý kluk z Obecné školy, to není dětský dabér, to třeba nový hlas je... :D
DAN K.

Příspěvekod Michaela2 » 17 čer 2019 11:12

Pokud se skutečně jedná o kluka z OŠ, tak se jmenuje Budáč, nikoliv Budač.
oblíbení rež. - F.Jančík, Martin Kot
oblíbenkyně: P.Tišnovská, R.Slováčková, Z.Hykyšová, I.Hrubá, S.Vrbická, L.Juřičková, L.Vondráčková, E.Balzerová, Z.Slavíková, H.Ševčíková, M.Menšíková, K.Valová, K.Seidlová, Irena Máchová
oblíbenci: Lukáš Hlavica, Radek Škvor, Filip Jančík 8-)
Michaela2
Admin

Zpět na Dabované novinky - DVD, Blu-ray