Zelená kniha / Green Book

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9247
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Zelená kniha / Green Book

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: DVD
V českém znění: Zdeněk Mahdal - Viggo Mortensen (Tony Pysk), Petr Gelnar - Mahershala Ali (Dr. Donald Shirley), Klára Sochorová - Linda Cardellini (Dolores), Tomáš Juřička - Don Stark (Jules Podell), Pavel Vondra - Craig DiFrancia (Dominic), Vojta Hájek - Mike Hatton (George), Šárka Vondrová - Jenna Laurenzo (Fran Venerová), Ivo Novák - Dennis W. Hall (Mags), Milan Slepička - Dimiter D. Marinov (Oleg), Zbyšek Horák - Quinn Duffy (Mikey Cerrone + titulky), Jiří Krejčí - Sebastian Maniscalco (Johnny Venere), Jakub Saic, Veronika Veselá, Radek Budač, Bohdan Tůma, Adam Šedivka

Překlad: Jan Feldstein
Produkce: Markéta Kratochvílová
Zvuk: Martin Cibulka
Finální mix: Matěj Večeřa
Dialogy a režie: Veronika Veselá
Pro Bontonfilm vyrobila Tvůrčí skupina Markéty Kratochvílové, Studio Budíkov v roce 2019

2.DABING: HBO
V českém znění: Ondřej Vetchý - Viggo Mortensen (Tony Pysk), Miroslav Etzler - Mahershala Ali (Dr. Donald Shirley), Lucie Štěpánková - Linda Cardellini (Dolores), Ondřej Kavan - Sebastian Maniscalco (Johnny Venere), Ladislav Županič - Joe Cortese (Gio Loscudo), Mojmír Maděrič - Johnny Williams (tlustý Paulie), Igor Bareš - Dimiter D. Marinov (Oleg), Vilém Udatný - Mike Hatton (George), Otto Rošetzký - Anthony Mangano (Danny), Milan Slepička - Nick Vallelonga (Augie), Petr Neskusil - David An (Bobby), Petr Burian - Randal Gonzalez (Gorman), Otmar Brancuzský - Rodolfo Vallelonga (Nicola Vallelonga), Miloš Vávra - Louis Venere (Anthony Venere), Jiří Ployhar, Václav Rašilov, Ivan Jiřík, Luděk Čtvrtlík, Lukáš Král, Zuzana Slavíková, Nina Horáková, Tereza Martinková, Martin Janouš, Jaroslav Vlach, Marek Holý, Ondřej Balcar, Tobiáš Haertl a další

Překlad: Jiří Kobělka
Zvuk: Martin Václavík
Produkce: Jana Trefná
Dialogy a režie: Zdeněk Štěpán
Pro HBO vyrobila Společnost SDI Media v roce 2019
Naposledy upravil(a) filip dne 27 bře 2020 10:55, celkem upraveno 4 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1305
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Zelená kniha / Green Book

Příspěvek od Brocc »

Chtěl jsem tu původně napsat něco jinýho, ale asi by to nemělo smysl a někteří by o mně mohli říct, že se snažím urážet dabéry a tvůrce, tak napíšu jen, že je to výbornej film. A k němu tady máme další z řady dabingových kompromisů.
lichometnik
Příspěvky: 167
Registrován: 24 říj 2016 13:14

Re: Zelená kniha / Green Book

Příspěvek od lichometnik »

Já si říkal, jestli si paní režisérka nečuchla k toulenu, když začala obsazovat tento film. Jenže jestli na film dostala jako rozpočet nějakou almužnu a k tomu navrh udělat další dva filmy, tak jí možná nic jiného ani nezbylo. Pana Šťastného nebo Dlouhého pro pár korun asi neoslníte. Myslím že takové obsazení je spíš vina zadavatele. Nezbývá než doufat, aby ČT či Prima někdy udělala takový dabing který si tento film zaslouží. Jináč já bych nejradši slyšel J. Šťastného na VM a L. Hlavicu na M.A. Michal Dlouhý má podle mě takový ten hlas milovníka, kdežto Šťastný by mi na toho “burana” sedl. A Hlavicu si naopak jeho klidným hlasem dovedu představit na té kultivované postavě M.A. :)
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1305
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Zelená kniha / Green Book

Příspěvek od Brocc »

Já vím, že často jsou ti tvůrci v situaci, že z Trabanta Mercedes neuděláš, ale taky vím, že to často tak není, takže u toho člověk nikdy neví. :) Jinak Jan Šťastný určitě. Já se teda přiznám, že když jsem na to koukal, tak jsem si říkal dvojici Jiří Dvořák a Zdeněk Hruška. Ale to jsou spíš takový utopický představy.
fabec122
Příspěvky: 1565
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Zelená kniha / Green Book

Příspěvek od fabec122 »

Ale z těch obligátních dabérů je zas Mahdal asi nejlepší volba, taky to mohli být Zahálka nebo Šrom, kteří jsou taky všude, a byli by mnohem horší volby na VM.

Za Gelnara :-: :-: :-: , ten je pro mě na u Aliho na 1. místě
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Zelená kniha / Green Book

Příspěvek od Michaela2 »

Mně se úvodní trio líbí, problém spíš bude nedostatek dabérů.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Zelená kniha / Green Book

Příspěvek od bloom »

Neříkám, že z obsazení p. Mahdala skáču metr dvacet, ale rozhodně se mi papírově pozdává mnohem víc než obsazení p. Gelnara, který, při vší úctě, podle mě nedokáže tuto roli uhrát. Nedokážu si vybavit žádnou větší roli, ve které by mě herecky přesvědčil. Ale třeba překvapí.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Zelená kniha / Green Book

Příspěvek od Budy »

Při sledování filmu jsem uvažoval, kdo by mohl dabovat ústřední dvojku. Napadli mě Zdeněk Mahdal a Lukáš Hlavica. Tak jsem rád, že mi alespoň ten Z.M. vyšel. :) Upřímně si myslím, že se Michal Dlouhý ani Jan Šťastný na současného Mortensena nehodí. Zní mladě. Navíc Zdeněk Mahdal umí "machýrky" dobře. :) Stačí si vzpomenout na Tátu lumpa Swayzeho.

Jinak zbytek obsazení odpovídá současné situaci v dabingu. Žádná kreativita, žádné nové hlasy...
18.05.2008 – 07.05.2015
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelená kniha / Green Book

Příspěvek od DAN K. »

Radek Budač je ten blonďatý kluk z Obecné školy, to není dětský dabér, to třeba nový hlas je... :D
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Zelená kniha / Green Book

Příspěvek od Michaela2 »

Pokud se skutečně jedná o kluka z OŠ, tak se jmenuje Budáč, nikoliv Budač.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“