Joker

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Joker

Příspěvek od bernyz »

Viděl jsem. Geniální! :lol:
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9277
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Joker

Příspěvek od filip »

Souhlas. Pavel Tesař je v té roli opravdu naprosto výborný, vyražte do kina. A přechod mezi některými Jokerovými smíchy z M/E pasů a našeho dabingu jsem ani nezaznamenal. Skvěle se to spojilo.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
PanIncognito
Příspěvky: 123
Registrován: 11 kvě 2017 11:13
Bydliště: Springfield?

Re: Joker

Příspěvek od PanIncognito »

Musím se podělit o svůj úsměvný zážitek z kina. :D Jednak bylo umění už jen zajít na film s dabingem. V celým našem kraji běží dabovaná verze jen v jednom multikině, jednou denně a to jen v sobotu a neděli. Ostatní kina promítají celý den jen s titulky. :D Byl jsem k dabingu dost skeptický. Obsazení mi nepřijde jako by šlo o kino dabing. Souhlasím s názory, že jde o naprosto tuctové obsazení. Nicméně herecky zahráno všemi vypsanými skvěle. Pavel Tesař byl fakt výborný, nijak postavu nešidil a má mou poklonu. Byť by mě při obsazovaní nejspíš nenapadl, režisér zvolil dobře. Ostatní měli prostoru pomálu, ale hráli to dobře. Jen Jaroslava Brousková mi i přes klasicky dobrý výkon k Frances nesedí. Nějak mi nepasuje k jejímu výrazu. Zvyklý jsem u ní na Danu Syslovou, ale jediná dáma, která mi k Frances opravdu sedí jak prdel na hrnec je paní Nohýnková. Ale teď ten zážitek.. :D na konci filmu hraje píseň, kterou v češtině zpívá Karel Gott pod názvem Chraň Bůh. Samozřejmě hrála původní americká verze, ovšem jeden pár si jí začal prozpěvovat česky od Káji. Postupně se k nim přidali asi další 2 páry, až jsme nakonec zpívali skoro všichni v sále a těch pár lidí co ne, se jen mile smálo. :D :D :D nikdy jsem v kině nezažil nic podobného, ale bylo to skvělé tou atmosférou. Všichni jsme odcházeli vysmátí jako opice. :) :) Doteď mi zní ta píseň v hlavě...

"Chraň Bůh, Že bych boj někdy vzdal, Já byl knockout už stokrát, Stokrát jsem vstal, A tak nevím čeho mám se bát..."
richardda
Příspěvky: 1110
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Joker

Příspěvek od richardda »

PanIncognito píše:...na konci filmu hraje píseň, kterou v češtině zpívá Karel Gott pod názvem Chraň Bůh. Samozřejmě hrála původní americká verze...
Ja si troufam rict, ze je naprosto nenapravitelnou chybou, ze se do dabovane verze nedostala ta Gottova ceska variace. Ta by tam pasovala naprosto SKVELE. To si troufam rict i pres temer jisty mozny nesouhlas zdejsich znalcu. ;) To by bylo panecku finale. A obzvlast v techhle dnech...
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
PanIncognito
Příspěvky: 123
Registrován: 11 kvě 2017 11:13
Bydliště: Springfield?

Re: Joker

Příspěvek od PanIncognito »

Pravda, že to by bylo krásné hořko-sladké finále. Text by seděl též. Jen nevím jestli by to bylo proveditelné kvůli právům a tak. :D Ale až bude ke stažení asi poprosím někoho z mých technických přátel, zda mi tam píseň dosadí. :D pro soukromý účel mě snad nezavřou.
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Joker

Příspěvek od therak »

Dabing se velice povedl. Po shlédnutí jsem ani neměl pocit, že bych to potřeboval vidět v originálu. Prostě všechno působilo přirozeně. Hlavní zásluhu má samozřejmě Pavel Tesař, který podal opravdu skvělý výkon. Jak psal filip, ten přechod z dabingu do originálu při Jokerově smíchu, tak tam jsem vážně nevěděl, jestli to je místy Tesař nebo Phoenix (to bych chtěl porovnat s originálem). Nádhera.

S ostatním obsazením jsem neměl problém. Jaromír Meduna samozřejmě velice potěšil. Županič na Wayna se mi také líbil. Možná jsem jen postřehl Gelnara na více než jen roli archiváře, a nebo jsem si ho možná spletl s Libertem. Pokud ale přece jen došlo k opakování dabérů, tak to byly jen tak malé role, že to ani nelze kritizovat, protože celý film si ukradl Joker/Tesař. Hlavně duo Tesař/Meduna na konci bylo vynikající.

Dabing rozhodně doporučuji. A pokud jsem zaznamenal, že by film svou tématikou mohl mít oscarové ambice, tak Pavel Tesař by mohl mít nominaci na cenu Františka Filipovského.
mondak
Příspěvky: 2
Registrován: 17 kvě 2013 17:45
Bydliště: Liberec

Re: Joker

Příspěvek od mondak »

Dabing tohoto filmu zní slušně, ale slyšet film v originále bylo úžasné-Phoenix byl fenomenální :-:
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Joker

Příspěvek od KOMZA »

KaraMik píše:Ivan Trojan by byl na Joaqina Phoenixe to pravé ořechové, ale na změnu dabéru je už asi pozdě. :)
Nečekala bych, že to někdy řeknu, ale v poslední scéně s Murrayem, jsou podle mě téměř k nerozeznání, že jsem chvílemi opravdu jako slyšela I. Trojana. Neskutečné, co tady (a nejen v této části filmu) Pavel Tesař s hlasem provádí, famózní výkon.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9277
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Joker

Příspěvek od filip »

Tak Phoenix dostal Oscara. Tesař by měl dostat FF, troufám si řící, že je toho jeho životní dabingový výkon, a za celý rok jsem upřímně na lepší dabingový výkon nenarazil.
A minimálně bych prosil nominaci i pro pana Nováka. Někomu to obsazení může připadat fádní, ale je zřejmé, že na výkonu Tesaře má také lví podíl.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
eroXman
Příspěvky: 256
Registrován: 12 bře 2017 12:59
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Joker

Příspěvek od eroXman »

Když jsem prvně viděl obsazení, byl jsem trošku skeptický. Pavel Tesař je skvělý dabér, ale nebyl jsem si jistý, jaký bude v tomto filmu. Po zhlédnutí filmu jsem ale hodně mile překvapen. Pavel Tesař podal fantastický výkon a užíval jsem si každou minutu filmu (výborný film má skvělý dabing). A ten jeho projev v závěru filmu byl úžasný. Samozřejmě se mi líbil Jaromír Meduna, co by Murray Franklin a Jaroslava Brousková jako Arthurova máma byla fajn. Zbytek obsazení je OK. Díky moc za skvělý dabing ve skvělým filmu :-:
Nejhorší na citátech na internetu je fakt, že nelze nijak ověřit jejich pravost.

- Tomáš G. Masaryk
Odpovědět

Zpět na „Filmy“