Frčíme / Onward

Čerstvé dabingové novinky před vydáním na DVD, Blu-ray nebo krátce po vydání

Frčíme / Onward

Příspěvekod filip » 09 úno 2020 19:57

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

V českém znění: Jan Cina - Tom Holland (Ian Tichošlápek), Michal Holán - Chris Pratt (Barley Tichošlápek), Martina Preissová - Julia Louis-Dreyfus (Laura Tichošlápková), Zuzana Slavíková - Octavia Spencer (Mantykora), Pavel Šrom - Mel Rodriguez (strážník Colt Bronco), Igor Orozovič - Kyle Bornheimer (Wilden Tichošlápek), Stanislava Jachnická - Lena Waithe (strážnice Specterová), Zuzana Čapková - Ali Wong (strážnice Gorová), Alice Nellis - Grey Griffin (Víla), Jiří Lábus - Tracey Ullman (Grecklin), Kamil Švejda - Wilmer Valderrama (Gaxton), Martin Kubačák - George Psarras (strážník Avel), Jakub Saic - John Ratzenberger (Felix), Adéla Kubačáková, Jan Battěk, Petra Tenorová, Barbora Ježková, Eliška Nejedlá, Lucie Volhejnová, Kateřina Kroupová, Kristýna Selešiová

Zpívají: Michal Holán - Chris Pratt (Barley Tichošlápek), Stanislava Jachnická - Lena Waithe (strážnice Specterová), Zuzana Čapková - Ali Wong (strážnice Gorová), Alice Nellis - Grey Griffin (Víla), Adéla Kubačáková, Lucie Volhejnová, Kateřina Kroupová, Kristýna Selešiová

Překlad a texty písní: Vojtěch Kostiha
Produkce: Barbora Ježková, Michaela Sommerová
Zvuk: Martin Večeřa
Dialogy a režie: Alice Nellis, Adéla Kubačáková
Kreativní dohled nad českou verzí: Magdalena Dziemidowicz
Výsledný mix: Shepperton International
Producent české verze: Disney Character Voices International, Inc.
České znění vyrobilo Studio Virtual® - 2020
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
filip
Moderátor

Re: Frčíme / Onward

Příspěvekod fabec122 » 09 úno 2020 20:27

Zajímalo by mě, jestli teda Alici Nellis přizvali i k režii až potom, co byla obsazena jako dabérka, nebo třeba sama projevila zájem si zkusit režii v dabingu?

Přeci jen není úplně běžné, aby se takhle známý filmový režisér(ka) objevili i u režie v dabingu, naposledy snad Jiří Strach, a to už je taky pěkně dávno.
fabec122

Příspěvekod bloom » 09 úno 2020 20:36

Jiří Strach spíš v dabingu začínal (jako režisér i herec).
Ve Virtualu už si ale něco podobného vyzkoušeli ve filmu Strašpytlík.
bloom
Globální moderátor

Příspěvekod KOMZA » 03 bře 2020 13:08

Frčíme (2020) HD Film o Filmu

Dabéři hlavních postav Jan Cina a Michal Holan: https://youtu.be/ePXQ5edYDdo

Režisérky českého dabingu Alice Nellis a Adéla Kubáčková: https://youtu.be/C-ygUgDd8ww
KOMZA

Příspěvekod xXx Star » 02 črc 2020 14:36

Zajímavost: Na DVD a Blu-Ray jsou téměř všechny nápisy v češtině. Pokud vím, tak je to u filmu od PIXARu vůbec poprvé co se to objevilo i na DVD, v předchozích filmech tam byly česky jen dabingové titulky. Zajímavé že u Toy Story 4: Příběh hraček to nebylo ani v kině.
xXx Star

Příspěvekod Pálkman » 02 črc 2020 22:28

Tenhle dabing je perfektní, stejně jako film! :-: Jan Cina, který je postavě až neuvěřitelně podobný opět dokázal, že má velký komediální talent a líbilo se mi dost jak přispůsoboval různěl hlas podle postavy - když se jeho postavě něco povedlo a byl překvapený nebo když se mu častěji něco pokazilo. Michal Holán, kterého mám velmi oblíbeného pro jeho obrovský zápal s kterým dabuje každou postavu (a nezevšední jako jiní stejně obsazovaní) do toho opět dal plno energie a jak řekli režisérky dost důležité bylo, že je to oba bavilo - vyřádili se. Pak se mi hrozně moc líbil Pavel Šrom, který toho kentaura především v jeho komické iluzi vystihl tak bravůrně až mě to z celého dabingu nejvíc překvapilo a připomnělo výkony, kterými se dříve skvěl Vladimír Brabec. Zuzana Slavíková byla taky výborná, stejně jako v jiných animácích - Raubíř Ralf, Coco.. Ostatní menší postavy též dobře vybraní, ikdyž mě tolik nezaujaly, tak jsem byl hlavně rád, že to nebyli ti nejznámnější dabéři/rky. Nejvic jsem se bál Jiřího Lábuse, když jsem zde viděl, že bude dabovat Tracey Ullman. Říkal jsem si, že hlas Marge se tam nebude hodit, že to bude působit moc rušivě. Předtucha se naštěstí nevyplnila a díky jeho nakřáplému projevu se to docela i hodilo, ale myslím si, že S. Stašová by zněla ještě lépe. Překlad od Vojtěcha Kostihy taky skvělý jako vždy, bylo zde plno vtipů a celý film jsem se velice užil a konec byl dojemný, což je další velké plus, takže tenhle animak je pro mě výjimečný, i přesto, že je hodně znát, že se inspiroval spoustou jiných filmů.
Top dab.: O. Brousek, F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., P. Pelz., V. Post., P. Ol., B. Švarc, V. a M. Dlouhý, S. Fiš., L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šťas., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Pálkman
Moderátor

Zpět na Dabované novinky - DVD, Blu-ray