Danny Glover

Moderátor: ReDabér

konupka
Příspěvky: 58
Registrován: 10 kvě 2014 18:57

Re: Danny Glover

Příspěvek od konupka »

to je mi potom velmi líto nejen z pohledu dabingu, ale i z pohledu lidského.myslím,že tahle situace je pro herce nejtěžší.je stále naživu ale nemůže hrát dabovat ani režírovat (stejně jako u pana fišera) :( . navíc tím český dabing přichází o krásný nezaměnitelný hlas a velký talent (imho jeho výkon ve filmu černí irové byl nedostižný).asi by bylo vhodné řešení,které tady navrhoval budy u jeho hodně spjatých herců (bud spencer,jean gabin,danny glover) jej nechat na původním místě a kněmu přidat nového dabéra :(
O. dabéři: Jan Schánilec, Antonín Molčík, Jiří Zavřel, Rudolf Hrušínský, Soběslav Sejk, Petr Haničinec, Jan Kanyza, Jiří Plachý, Viktor Preiss

O. dabérky: Alena Vránová, Jana Preissová, Ivanka Devátá, Eliška Balzerová, Veronika Gajerová, Jana Hlaváčová
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4370
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Danny Glover

Příspěvek od palg »

a co s panem Molčíkem? je mi hrozné líto, že už nemůže dabovat, ale přeci se zde nachází druhý nejlepší dabér DG dle řebříčku a ten by si (nic proti panu Schánilci) zasloužil býti více na prvním místě in memoriam, jelikož už je v hereckém nebi, ale (ne že bych snižoval práci pana Schánilce) pan Schánilec ještě žije. Tady je opět ta dilema, kterou jsem psal v topicu Jamese Earla Jonese, měli by se poupravit pravidla...
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7003
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Danny Glover

Příspěvek od Michaela2 »

protože někdo zemřel, proto si zaslouží být výš ? :o Jan Schánilec ho daboval vícekrát nez Antonín Molčík a celou dobu je na prvním místě právě Jan Schánilec, takže já osobně nevidím důvod, proč někoho posouvat na 1. místo jen proto, že zemřel, když mu nikdy 1. místo nepříslušelo ...
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Danny Glover

Příspěvek od cenda »

Taky se mi zrovna nelíbí názor, že když někdo zemře, měl by se automaticky posunout v žebříčku na první místo. Pokud vím, žebříčky slouží na to, aby případní tvůrci dabingu, kteří sem chodí věděli a znali názor uživatelů a tudíž zařadili daného herce do adeptů na roli a také si to dabér musel "zasloužit" tím jak daného herce dabuje. Existují sice vyjímky, které nejsou proveditelné ať už plynou z toho, že daný dabér prostě nechce dabovat ať už z časových nebo technických důvodů (Viktor Preiss nebo Luděk Munzar) nebo nemůže ze zdravotních důvodů (právě Jan Schánilec nebo Stanislav Fišer). Je mi velmi líto, že pan Molčík už není mezi námi a je to smutné :( , ale kdyby se dostal na první místo jen kvůli tomu, celý profil herce a částečně i dabingfóra by potom ztratil smysl, protože by se musely proměnit žebříčky i ostatních herců, se kterými byli spjati již zesnulí herci. K tomu slouží pravidlo, že pokud má dabér oddabováno více jak pět rolí a zemře je s hercem automaticky spjatý, ale bohužel ho už nemůže dabovat zůstává proto v žebříčku z piety nebo úcty "in memoriam". Navíc pokud vím celá diskuze začal vlastně tím, že by se měl proměnit žebříček celkově, protože pan Schánilec už dabovat nemůže :( . Je to sice smutné, ale pokud je opravdu jisté, že už bohužel dabovat nebude, navrhoval bych stejný postup jako je u herců spjatých s panem Fišerem :-? . Nechat jej na prvním místě a k němu přidat nového spjatého dabéra.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Odpovědět

Zpět na „G“