Avengers: Endgame / Avengers: Endgame

Nejen pohádky se dabují

Re: Avengers: Endgame / Avengers: Endgame

Příspěvekod jackb » 26 dub 2019 22:30

Vzhledem k tomu, že ČSFD a IMDb už tam bezproblému uvedli kompletní obsazení a ještě vzhledem k tomu, že na stránkách Falconu to dabingový obsazení je uvedeno (sice bez uvedení některých rolí, ale každej by si to dal dohromady), tak nevidím důvod proč ho nepřidat i sem :) .
jackb
Globální moderátor

Příspěvekod Camulator » 27 dub 2019 06:58

PanIncognito píše:...překlad je elegantní a propojený s Českem (např.: "Dycky Hulk" :D)...

Je to i v dabingu? To je tak super. :D Zatím jsem byl dvakrát a pokaždý se lidi začali děsně chlámat, když to vyskočilo v titulcích, říkal jsem si, jestl ito dali i do dabingu a te´d začínám vážně uvažovat nad tím, že půjdu do kina i na dabing. :D
Camulator

Příspěvekod Ištván87 » 27 dub 2019 09:19

Jo, je to tam.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod KOMZA » 27 dub 2019 09:35

A určitě to má mnohem větší grády :lol:
Ištván87 píše:Ale mám dojem, že Bendicta Wonga nedaboval Igor Bareš. Ale během těch cca tří slov jsem se mohl jenom přeslechnout.

Také mám ten pocit, ale nechtěla jsem tu zatím rozjíždět nějaké konspirace. Ale je pravda, že na té jedné větě opravdu těžko soudit, děsně mě to ovšem zarazilo, protože jsem I. Bareše očekávala, ale neznělo mi to tak. Na druhou stranu jsem nejdřív měla pocit, že došlo ke změně u Friday, takže si za tím nestojím.
KOMZA
Moderátor

Příspěvekod therak » 27 dub 2019 14:52

Taktéž bych chtěl přidat komentář k dabingu, ale nechtěl bych se opakovat po předchozích hodnoceních. Dabing si opravdu zaslouží jen samé superlativy, protože už jen jak veliký projekt to musel být. Zkuste někdo přijít s nějakým dabingem, který by se svým rozsahem mohl rovnat tomuto. Mně se vybavuje snad jen Titanic. Všechny postavy = stejný dabér i na tak malé role jako třeba Jane Fosterová, která mluvila z dálky potichu a pro normálního diváka by byla nerozeznatelná. Postav bylo tolik, že měly často jen malý prostor na repliky a takovou Jungmannovou bych ani nepoznal. Shuri jsem ani nezaznamenal, že by něco řekla. Prostě obsazení paráda.

V skvělém překladu mě kromě hlášky "dycky Hulk" také zaskočila nečekaná sprostá slova, které tam ale pasovala a byla pro mě příjemným zpestřením právě tím, že v PG-13 filmu by je člověk nečekal. Nechce se mně čekat na domácí projekci, takže pokud by někdo mohl napsat, jaké to slovo bylo použito v originálu ve scéně s Thorem a jaký byl originál "dycky Hulk" (očekával bych "Hulk rules" nebo "Hulk rocks") byl bych vděčný.

Za škodu považuji jen, že přes všechny ty embarga a utajení se nedozvíme o průběhu dabování. Tento projekt totiž považuji za něco bezprecedentního, a tak by mě zajímalo, jak dlouho se dabovalo. Na osobu se jistě jednalo o kratší dobu, pokud odhlédnu "hlavnější" postavy, ale i tak se ve studiu muselo prostřídat několik desítek postav i na něco, co by se ani nedalo nazvat "štěkem" (bez urážky). Celkově se ale muselo jednat o velké množství času. Také by mě zajímalo, jestli i finanční zajištění odpovídalo rozsahu projektu. Tím myslím, že se dabing musel vymykat normálu.

Dabing bych stručně zhodnotil asi takto. Právě tím, jak velké a skvěle zvládnuté dílo to bylo, by si podle mně film zasloužil minimálně nominaci na Cenu Františka FIlipovského za nejlepší dabing. Stejně tak by si ji zasloužil i režisér. Celému tvůrčímu týmu tleskám. :-:

P. S. Mimochodem, přišel Hank Pim spolu s tím ancámblem postav na konci? Jestli jo, tak jsem ho nějak minul.
therak

Příspěvekod KOMZA » 27 dub 2019 15:09

Tak nejspíš HULK OUT! > https://youtu.be/TkbZPl7dCZg
awortheyread.com píše:Kids: Thank you, Mr. Hulk.
Hulk: No, it’s great. Thank you very much.
HULK OUT! {and Hulk Dabs}/// Listen to your mom, she knows better.
IMDB píše:Bruce Banner: [as Professor Hulk, after taking photos with 3 young fans] Thanks, kids! Haha, dab!
[Actually dabs]
KOMZA
Moderátor

Příspěvekod Eminem007 » 27 dub 2019 21:36

Před hodinou jsem se vrátil z kina, a nemůžu jinak než souhlasit, protože dabing se opravdu povedl. Za mě 10/10.
Jen bych měl dotaz, i když to byly řekněme štěky, tak - kdo namluvil James D'Arcy (Jarvis) a Emma Fuhrmann (Cassie Langová).
Eminem007

Příspěvekod therak » 28 dub 2019 06:41

Ohledně Jarvise si dovolím čistě osobní střelu od boku, protože ten dabér, kterého mám na mysli, tady není ve výčtu. Já jsem měl pocit, že ho dabuje Pavel Nečas. Vím sice, že daboval v Ant-Manovi, ale právě proto se mi vybavil ten hlas. Je možné, že by výčet dabérů přece jen nebyl komplet?

Ten moment s Jarvisem mi utkvěl v paměti, protože hned, když jsem ho viděl, tak mě napadlo, jestli něco řekne. Pokud ano, tak, kdo by ho daboval, protože je to postava z MCU, ale ze seriálu, který ještě nebyl nadabovaný.
therak

Příspěvekod 1403ka » 30 dub 2019 12:47

Ty bláho, to je halda mien. :D Až sa v tom nevyznám, keby som nebol fanúšik Marvelu. :D
1403ka

Příspěvekod Pan X » 31 kvě 2019 17:43

Tohle je a bude! NAPROSTO ÚŽASNÉ a VYNIKAJÍCNĚ VYNIKAJÍCÍ. :-: :-: :-: :-: :-: :-: :-: :-: :-: :-: :-: :-: :-: :-: :-: :-: Excelentní dabing :-: :-: :-: a film také. :-: :-: :-: Já už ani nevím co dodat. Prostě skvělé výkony, režie, překlad a zvuk na jedničku s hvězdičkou. 8-) :-: Určitě za mě, kandidát na CENU Františka Filipovského. :-:
Do Studia Virtual bych chtěl všem moc vzkázat, že děkuji za nádhernou práci, kterou vytvořili a poděkovat za nádherný zážitek a prožitek s dabingu. Taktéž panu Žďánskému za jeho vedení herců a skvělé práci :-: :-: :-: za mě 100% :-:

a zbývá určit: (zatím jsem na to nepřišel, kdo zmíněné dabuje :lol: )
:?: - James D'Arcy (sluha Jarvis)
:?: - Joe Russo (Smutný muž na terapii)
:?: - Jackson A. Dunn (12 letý Scott Lang)

(p.s. - až budou dabéři doplněni, svůj příspěvek upravím, ať tu máme jenom názory na dabing filmu a ne samé doplňující příspěvky.) ;)
Pan X

PředchozíDalší

Zpět na Dabované novinky - Kino