Lví král / The Lion King (2019)

Nejen pohádky se dabují

Re: Lví král / The Lion King (2019)

Příspěvekod KOMZA » 13 črc 2019 20:44

KOMZA
Moderátor

Příspěvekod KOMZA » 18 črc 2019 20:59

Lví král (2019) Tereza Černochová zpívá Béyonce v dabingu: https://youtu.be/P-xHKlwDU4g

Jinak, pokud náhodou někdo váháte, zda zhlédnout dabovanou verzi, jako jsem původně váhala já - jděte do toho, ten dabing je výborný! A mohu to říct i na základě srovnání s původním znění.
KOMZA
Moderátor

Příspěvekod Joe Black » 18 črc 2019 23:00

Já byl včera na předpremiéře s titulky, ale určitě půjdu na dabing a moc se těším... Jinak film se povedl, i když jde o téměř identickou kopii jen převedenou z kreslené animace do té počítačové. Je to pecka. :-:
Joe Black

Příspěvekod KOMZA » 18 črc 2019 23:10

Já jsem z filmu samotného taky nadšená, konečně jsem si taky našla cestu ke Lvímu králi. Nejradši bych se tu rozepsala i o krásách 3D animace, ale to si nechám raději na jiná fóra. Každopádně, než se tu pustím do nějakého většího rozboru (až si udělám čas), dovolím si jen napsat, že dvojice Jan Kopečný a Aneta Krejčíková (pěvecky podpořená Terezou Černochovou) je naprosto famózní! :-:
KOMZA
Moderátor

Příspěvekod Džejňulka » 19 črc 2019 11:42

Tak já jsem se nacpala na předpremiéru a musím říct, že dabing se mi líbil moc, kombinace osvědčených matadorů dabingu (skvělí Otakar Brousek a Jan Šťastný a megavtipný David Novotný) a celebrit, které se v dabingu neobjevují (Kopečný, Krejčíková,které jsem nepoznala,...) na mě působila svěže a bylo poznat, že si tvůrci dali záležet.
Líbilo se mi třeba i to, že Zazu se vyjadřoval v rýmech :).
Bála jsem se dopředu Dagmar Havlové, a ačkoliv pro mě trochu vyčnívala, jelikož má výrazný hlas, tak mi nakonec vůbec nevadila. Myslím, že se jí to docela i podařilo, na tu roli více méně sedla a já jsem ráda, že nedostala nějaký větší part.
Miluju český dabing, a proto mám strach, co se z něj stane.
Džejňulka

Příspěvekod KOMZA » 19 črc 2019 13:11

Kubaz píše:No a to je další věc, co mě mrzí. Dle výčtu lidí u písniček to vypadá, že bude jeden postavu mluvit a druhý ji zpívat, což nezní vždy úplně přirozeně a je to škoda, když většina mluvících i dobře zpívá.

Přesně tak nějak jsem to dle výčtu také čekala, ale asi budeme muset trochu na ty písně mrknout, protože to, jak jsou tady zapsané, se mi nějak nezdá. Asi bychom měli uvést role i k tomu zpěvu. Filip Vlastník zpíval Simbu, to vím teď jistě. Dále si nejsem jistá tím Tomášem Traplem, nevím, zda ty Timonovy party zpíval či nikoli, ale jinak netuším, co jiného by tam zpíval. Stejně tak Scar. Vzhledem k tomu, že značná část písně je spíš mluveného rázu, přemýšlela jsem, jak se to tam bude střídat, pak mě napadlo, jestli Dušan Kollár nebude zpívat ty vysoké party, ale buď jsem hluchá a jen se mi to zdá, nebo to Jan Šťastný odzpíval celé. Nevíte tedy někdo, jak to je?
KOMZA
Moderátor

Příspěvekod Joe Black » 19 črc 2019 17:50

V tomhle se vyznám a rád bych poradil ale na dabing se dostanu až později na přelomu července a srpna. Každopádně Simbu zpívá Šimon Fikar, to je přímo info od něj, že tam zpívá.
Joe Black

Příspěvekod KOMZA » 19 črc 2019 18:09

Já dnes ovšem dostala info od Coro Piccolo Praha, kde je Filip Vlastník členem, že on Simbu i zpíval. Tak teď tedy opravdu nevím, každopádně je od sebe opravdu takhle nerozeznám... :-?
KOMZA
Moderátor

Příspěvekod Angus MacGyver » 22 črc 2019 18:25

Film jsem zatím neviděl.
Jak dopadl, prosím Vás, konec písně "Buď připraven" v podání Jana Šťastného? Ta poslední část, která začíná slovy "Připrav se na převrat epochální" se zpívá už docela vysoko a já slyšel Jana Šťastného zpívat jen jednou, na oslavě 70tin (ano 70tin, ne nedávných 80tin) Karla Gotta a tam to bylo... sice na playback, ale i tak intonačně "velmi velkorysé".
Angus MacGyver

Příspěvekod Kubaz » 22 črc 2019 22:18

Zkus pohledat na Youtube. Uz se daji najit vsechny songy krome uvodniho Circle of life. A musim rict, ze Jan Stastny to zvladl velmi dobre.
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Kubaz

PředchozíDalší

Zpět na Dabované novinky - Kino