Rychle a zběsile 9 / F9

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Rychle a zběsile 9 / F9

Příspěvek od jackb »

Což o to, jestli je Pavel Vondra zdravotně indisponován, tak se nedá nic dělat. Ale opravdu v možnostech kinodabingu se nepřišlo na lepší volbu než Marek Holý? V současnosti je to snad ten nejobsazovanější hlas a často je úplně jedno jestli se na danou roli hodí nebo ne. Osobně ve chvíli kdy vím, že bude v obsazení, tak přepínám do originálu, protože už si od něj potřebuju odpočinout - což samozřejmě není jeho chyba, ale režisérů, kteří ho všude cpou.

Zbytek ale vypadá parádně ať už vracející se postavy (jsem rád za návrat Filipa Švarce) nebo nováčci, kde mám radost z Michala Jagelky, který je dneska slyšet už hodně vyjímečně. A vyloženě mě zajímá co tam hraje Rooker, protože Otmar Brancuzský je asi poslední hlas co by mě na něj jako na herce napadl, takže v tomhle jsem zvědaví hodně. Navíc to jistí překlad a režie a věřím, že to kvalitou dorovná předchozí dabingy série.
Strůjce_zla
Příspěvky: 10
Registrován: 12 kvě 2017 23:27

Re: Rychle a zběsile 9 / F9

Příspěvek od Strůjce_zla »

What. Jakoze kdyz se reziser snazi byt co nejvernejsi puvodnimu obsazeni a z toho duvodu obsadi nekoho, kdo se mu hlasove zda nejblizsi, tak je to spatne jen proto, ze ten herec je zrovna hodne obsazovany? Jakoze sice to udelame horsi, ale alespon udelame statement. . Ale good luck pri prepinani
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Rychle a zběsile 9 / F9

Příspěvek od jackb »

Tak koukám, že vyjádřit svůj názor se už taky moc nenosí. No nic, nechci se nijak hádat a panu režisérovi jeho volbu nijak neberu a věřím, že to bude poslouchatelné. Ale to "zrovna hodně obsazovaný" trvá už asi čtyři roky. A asi už nemám sluch jako dřív, ale nikdy mě nenapadlo, že má Marek Holý hlasově blízko k Pavlu Vondrovi. A ani moc nechápu proč by to s někým jiným mělo být horší nebo by se měl dělat nějaký statement, takhle to bude místo toho rutinní. Takže se omlouvám, příště si takovou neomalenost nedovolím a budu doufat, že pro následující 2 díly bude už Pavel Vondra k dispozici.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Rychle a zběsile 9 / F9

Příspěvek od Ištván87 »

Zrovna v téhle roli by mohl Marek Holý mile prekvapit. Jak je vidět (resp. slyšet) v seriálu Archer, tak ukecaný dutohlavové mu jdou skvěle.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ondra81
Příspěvky: 124
Registrován: 08 čer 2009 21:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychle a zběsile 9 / F9

Příspěvek od Ondra81 »

Ono to bude v kine s dabingem?
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9247
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Rychle a zběsile 9 / F9

Příspěvek od filip »

Ano, a dabing je naprosto fantastický. Respektive až na to, že se nekoná Pavel Vondra, který tam strašně chybí. Ale holt šlo o zásah vyšší moci. Doufejme, že bude již v blízké době fit, aby zase začal dabovat, takových hlasů máme velmi málo.
Marka Holého jsem se papírově trochu bál, ale ve výsledku mi vlastně docela seděl. Kinodabing téhle sérii velmi prospěl, a vzhledem k dalším dílům, snad již konečně budou dabéři v sérii jednou provždy stejní a nebude se nic měnit. Cameo na konci se spjatým dabérem rovněž potěší.
Film jako takový už je spíš slátanina a víc než akční film je to snad sci-fi, ale když to člověk pomine, tak je to i tak fajn.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Rychle a zběsile 9 / F9

Příspěvek od jackb »

Tohle se povedlo a to tak že hodně :-: . Hrozně jsem si to s dabingem užil. Marku Holému dost pomohlo, že se jedná o kinodabing a tak to ve výsledku šlo. Co se návaznosti týče, tak jsem až koukal, že se dodržela i ta nejmenší role (třeba u Earla z třetího dílu jsem si ani nepamatoval, že promluvil anglicky a dokonce je tam flashback ze šestky a i tam se hlas dodržel) a herecky všichni jedou na 100%. Staré známé nemá cenu ani komentovat, ti už mají ty role absolutně v malíku, ale opět a znova je třeba zmínit Daniela Dítě, kdy Diesel je v originále přece jenom už trochu nesnesitelný, ale Daniel Dítě naopak tu postavu dělá mnohem sympatičtější a všechny ty kecy o rodině znějí od něj mnohem líp (asi to bude tím, že Diesela herecky převyšuje). Nové postavy jsou vybrány velmi dobře - Martin Stránský je skvělý protipól k Danielu Dítě, Michal Jagelka si potom toho svýho namyšlenýho blbečka neskutečně užívá a Zdeněk Hruška s Michalem Novotným v malých rolích potěšili. A jsem rád, že je v obsazení i Bohdan Tůma, protože k té sérii prostě patří. Kapitola je taky překlad - skvěle přeložené hlášky (v dabingu mi příjdou lepší) a samozřejmě ty drobnosti co se v rámci série vracejí a člověk si jich sem tam všimne (např. nadupaná kára). Myslím že nebudu přehánět když řeknu, že dabing tomu filmu hodně pomáhá a dost ho vylepšuje a lepší pochyvalu si snad neumím představit :-: .

Snad se sestava pro poslední dva filmy hlavní série už měnit nebude a podáří se potom obsadit i třeba další vracející se postavy jejich hlasy - teda u Johnsona už dodržet Martina Zahálku, když konečně k té změně došlo a pokud by se vracej třeba Evans tak aby ho daboval Libor Hruška (Svatopluk Schuller měl cameo o asi 5 větách).
Odpovědět

Zpět na „Filmy“