Duna / Dune (2021)

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9277
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od filip »

A že je na co se těšit. Vzpomeňme na Pavla Tesaře v Jokerovi (2019). Marka pěkně mučili (v dobrém slova smyslu), aby to znělo co nejlépe. Kdo půjde na dabing, nebude rozhodně litovat :-)
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od therak »

Jsem překvapený, že tento film jde do kina s dabingem. Ale pozitivně. Právě proto by mě zajímalo ale proč? Je důvodem to, že by se Duna měla objevit i s dabingem na HBO GO, jako Liga spravedlnosti? Původně jsem neplánoval, že bych šel do kina na titulky, když by se to objevilo zároveň i na HBO GO. Teď předplatné nemám, takže nevím, jestli film bude online k dispozici i u nás. Pokud jo a s dabingem, tak to bych si předplatné koupil. Pokud by ale dabing byl jen výhradně do kin, tak to bych rozhodně do kina zašel.

Jinak obsazení vypadá papírově výborně, hlavně Momou si rád poslechnu zase se Stránským. Obsazovat Bardema a Brolina musí být velmi složité a nevděčné, právě kvůli jejich hlasům. Ale pokud nikdo moc neprotestoval proti Trojanovi na Bardema ve Skyfall, tak Juřička to určitě zvládne. Brousek na Brolina mně osobně taky vadit nebude a volbu vítám, protože jsem ho vůbec poprvé slyšel v Tahle země není pro starý. Herecky to pánové určitě zvládnou. Bylo by ale rozhodně zajímavé někdy slyšet, jak by Brolina dal Etzler, ale ne jako CGI postavu :D , protože hlasově by to určitě fungovalo.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9277
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od filip »

Je to výhradně dabing do kin. I když to byla i Wonder Woman 84 a nakonec to skončilo na HBO...kvůli zavřeným kinům. Navíc HBO MAX tady bude až příští rok, stejně jako Disney+...nemají nadabováno, tak není co spouštět :D
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od Ištván87 »

Ty bláho, tohle nevypadá vůbec špatně. Pár mušek by se v obsazení našlo, ale za mě obrovské překvapení. Strach mám jen z Tomáše Juřičky a úplně si nedokážu představit pana Brouska. Ale pokud to bude režijně zvládnuté, tak by to vůbec nemuselo být špatné.
Naposledy upravil(a) Ištván87 dne 17 srp 2021 21:52, celkem upraveno 1 x.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Eminem007
Příspěvky: 388
Registrován: 03 čer 2013 19:20

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od Eminem007 »

Co se týče mě, tak já sem za tohle spojení Otakar Brousek ml. - Josh Brolin velmi rád :-: :-: :-: protože se mi líbil už ve filmu Tahle země není pro starý a těším se, až si tohle spojení zase poslechnu.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od Joe Black »

Taky rád slyším neoposlouchané hlasy nebo takové, které tak často slyšet nejsou. Návrat Valérie Zawadské je velká radost, no a Eliška Balzerová je jedna z mých oblíbenkyň, takže na první pohled velká spokojenost. Těším se do kina. :-:
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od Ištván87 »

Jestli to bude znít stejně dobře jako vypadá to obsazení, tak tu máme určitě vynikající a navíc jeden z nejlepších dabingů LS tak za posledních pět let.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od KOMZA »

Už jste někdo viděl a hlavně slyšel? Já se teprve chystám, ale nějak jsem čekala, že si tu ještě předtím přečtu nějakou chválu, abych se o to víc těšila, tak mě trochu znervózňuje, že zatím nic.
origamirek
Příspěvky: 232
Registrován: 18 dub 2013 00:37

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od origamirek »

Ve zkratce film i dabing je naprostá pecka. :-: Za obojím je vidět a slyšet spoustu práce. Perfektní herecké výkony, rozmanité obsazení a po zvukové stránce taky není co vytknout. Marek Lambora mě upřímně dost překvapil, ale mile, jeho volbou jsem si po přečtení obsazení nebyl zrovna jistý, ale pan Novák z něj dostal to co bylo třeba a nakonec bych jeho obsazení ani náhodou neměnil. Pro další herce mám jen slova chvály, nemá cenu někoho jmenovat, protože by tu skončilo celé obsazení. Dílo si určitě říká o nějakou cenu FF. ;)
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od jackb »

Asi nejlepší dabing roku 2021 :-: . Knížku jsem četl nedávno, takže jsem si pamatoval překlad některých termínů a nezaznamenal jsem tam žádnou změnu a to je pro mě vždycky hrozně fajn (pamatuju si na stejné pocity např. u Pána Prstenů a Harryho Pottera). Obsazení je komplet paradní, skvěle vystihuje hlavně postavy a co se týče hlavní postavy, tak Marka Lamboru jsem slyšel asi 2x a vždycky mi přišel jako talent a tady to jenom potvrdil. Možná bych volil starší hlas u Thurifa, protože ten herec působí starší a hlas Jiří Schwarze zase mladší (v kině jsem si říkál, že takový Jiří Klem by nemusel být špatný), ale to je jenom moje zamyšlení a výsledek to nijak neovlivňuje :) . Jinak Zbyšek Horák není úplně vypravěč, on namlouvá dokumenty o Arrakisu co sleduje Paul.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“