Duna / Dune (2021)

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9249
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Duna / Dune (2021)

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB
Související: Duna: Část druhá

DABING: Kino

V českém znění: Marek Lambora - Timothée Chalamet (Paul Atreides), Irena Máchová - Rebecca Ferguson (Lady Jessica), Zdeněk Hruška - Oscar Isaac (vévoda Leto Atreides), Martin Stránský - Jason Momoa (Duncan Idaho), Otakar Brousek ml. - Josh Brolin (Gurney Halleck), Jana Zenáhlíková - Sharon Duncan-Brewster (Dr. Liet Kynesová), Eliška Balzerová - Charlotte Rampling (ctihodná matka Mohiamová), Jaromír Meduna - Stellan Skarsgård (baron Vladimir Harkonnen), Jiří Schwarz - Stephen McKinley Henderson (Thurif), Tomáš Juřička - Javier Bardem (Stilgar), Bohdan Tůma - Babs Olusanmokun (Jamis), Sabina Rojková - Zendaya (Chani), Martin Zahálka - Dave Bautista (Rabban), Valérie Zawadská - Jean Gilpin (starobylé hlasy), Ivo Hrbáč - Chen Chang (Dr. Yueh), Daniel Bambas - David Dastmalchian (Piter De Vries), Petr Neskusil - Benjamin Clémentine (Herald), Kateřina Petrová - Golda Rosheuvel (Shadout Mapes), Tomáš Borůvka - Roger Yuan (Lanville), Ladislav Novák - Tachia Newall (Tanat), Jiří Krejčí - Seun Shote (zahradník), Zbyšek Horák (komentář dokumentů o Arrakisu), Martina Bucková, Tomáš Hospodský, Dana Pešková, David Voráček, Richard Wágner

Překlad: Jakub Racek, s přihlédnutím ke knižnímu překladu Karla Blažka a Jindřicha Smékala
Produkce: Lenka Skřečková
Zvuk: Roman Čadek
Výsledný mix: Deluxe Media
Dialogy a režie: Ladislav K.J. Novák
Pro Warner Bros. vyrobila LS Productions - 2021
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od Budy »

Obsazení vypadá hezky. Jsem rád i za méně obvyklá jména - Lambora, Balzerová, Bambas. Jsou zde i spjatá spojení. :-:

Kdo však zná hlas Javiema Bardema, tak volby jako Tomáš Juřička nebo David Novotný jsou mimo. K Bardemovi by se nejlépe hodil hlas Miroslava Moravce ze 70. let. Takhle s hlasem Františka z Kouzelné školky je to spíše parodie. :roll:
18.05.2008 – 07.05.2015
DCernoch
Příspěvky: 76
Registrován: 26 dub 2018 16:09

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od DCernoch »

Budy píše:Kdo však zná hlas Javiema Bardema, tak volby jako Tomáš Juřička nebo David Novotný jsou mimo. K Bardemovi by se nejlépe hodil hlas Miroslava Moravce ze 70. let. Takhle s hlasem Františka z Kouzelné školky je to spíše parodie. :roll:
Souhlasím. Možná by nemusel být úplně marný třeba Jiří Schwarz, kterého tady ale obsadili na Thurifa.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9249
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od filip »

Já myslím, že to dopadlo fantasticky. Třeba V.Zawadská, kterou dnes už nikdo neobsazuje. E. Balzerová...vzhledem k tomu, že jsou prázdniny a všichni buď jsou pryč, nebo točí, nebo hrají divadlo, dopadlo to výborně. Ač nejsem tak velký příznivec zdejších žebříčků, tak jsou tu i dvorní dabéři.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
DCernoch
Příspěvky: 76
Registrován: 26 dub 2018 16:09

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od DCernoch »

Samozřejmě. Já neodsuzuju ten dabing jako celek, líbí se mi obsazení ne tolik využívaných dabérů jako Marek Lambora, Daniel Bambas nebo i ta Eliška Balzerová a Valérie Zawadská, kterou konečně zase rád někde uslyším, když v poslední době jsem ji slyšel jenom v Mafii, mám radost z dodržení spjatých dabérů na Isaacovi, Momoovi, Skarsgårdovi a Bautistovi, jenom mi prostě nesedí to spojení Juřička-Bardem.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9249
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od filip »

Chápu...já Bardema nikdy v originále neslyšel, protože sleduji jen věci s dabingem...ale proč ho tu tedy máme v žebříčku? Tomáše Juřičku?
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14277
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od Mark LS »

Tomáš Juřička například v oblíbeném filmu Goyovy přízraky podal na JB skvělý výkon, takže se rozhodně nejedná o žádné nevhodné spojení :!:
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od Budy »

Psal jsem o samotném hlasu, nikoli o výkonu. Tomáš Juřička je kvalitní dabér, ale pokud režisér někdy slyšel Bardemův hlas, tak nechápu, co ho k takovému obsazení vedlo (pominuli zdejší žebříček).
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od jackb »

Tak kdyby se vyloženě dávalo vždy na originální hlas, tak polovina zaběhlých spojení poletí komínem (třeba jsem nedávno snad poprvé slyšel origální hlas Owena Wilsona a okamžitě jsem si řekl, jak někdo mohl víc než jednou obsadit Zdeňka Mahdala, který má hlas úplně někde jinde a naopak jsem se začal divit, že ho nedabuje výhradně Bohdan Tůma, protože si ten hlas vždycky perfektně položí a je to skoro 100% stejné jak originál). A je pravda, že je hezké že by se na Bardema hodil pan Moravec s hlasem ze 70. let, ale ukažte mi tady herce s takovým hlasem a ještě aby dokázal Bardema obstojně nadabovat (je fakt že Jiří Schwarz by byl možná nejlepší volba). Tomáš Juřička už ho velmi slušně daboval a tady mu navíc bude hrát do karet, že je to kinodabing.

Každopádně mě překvapuje, že zrovna tohle bude mít kinodabing, ale obsazení teda super :-: . Málo slyšené hlasy, potom ze žebříků např. Hruška, Stránský (což zase mě naopak dělá radost :) ) a i tam kde není nikdo ze žebříčku, tak ty volby mi příjdou minimálně papírově dobré. Na film jsem do kina chtěl určitě jít a asi si zajdu na dabing, když už je ta možnost.

Jinak jsem rád, že je pan Meduna už evidentně zdravotně v pořádku a zase dabuje.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Duna / Dune (2021)

Příspěvek od KOMZA »

Líbí. A moc. Tohle mi opravdu udělalo radost, vypadá to pěkně. Marka Lamboru jsem vlastně tak nějak víceméně čekala, u Rebeccy Ferguson bych byla asi raději pro některý ze spjatých hlasů, ale zatím si nemůžu a ani nechci stěžovat. Je tu sice zmiňováno spojení Juřička-Bardem, mě ale popravdě spíš zarazil Otakar Brousek ml. na Brolinovi. A nebudu lhát, doufala jsem zkrátka v Libora Hrušku, ale i tohle by mohlo být zajímavé. Některá jména naopak velice příjemně překvapila, navíc se zde ani neobávám překladu, ta poznámka mě uklidnila dostatečně. Jelikož se v případě Duny chystám do kina dvakrát, budu moci alespoň hned porovnat, jak to tedy zní. A opravdu se těším, až to uslyším.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“