Spider-Man: Bez domova / Spider-Man: No Way Home

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
klmdfkj
Moderátor
Příspěvky: 2306
Registrován: 04 lis 2019 22:50

Spider-Man: Bez domova / Spider-Man: No Way Home

Příspěvek od klmdfkj »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

Související: Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Iron Man 2, Thor, Captain America: První Avenger, Avengers, Iron Man 3, "Agenti S.H.I.E.L.D.", Thor: Temný svět, Captain America: Návrat prvního Avengera, Strážci Galaxie, "Daredevil", Avengers: Age of Ultron, Ant-Man, "Jessica Jones", Captain America: Občanská válka, Doctor Strange, Strážci Galaxie Vol. 2, Spider-Man: Homecoming, Thor: Ragnarok, Black Panther, Avengers: Infinity War, Ant-Man a Wasp, Captain Marvel, Avengers: Endgame, Spider-Man: Daleko od domova, 'WandaVision', 'Falcon a Winter Soldier', "Loki", Black Widow, "Co kdyby...?", Shang-Chi a legenda o deseti prstenech, Eternals, 'Hawkeye', 'Moon Knight', Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, 'Ms. Marvel', Thor: Láska jako hrom, "Já jsem Groot", "She-Hulk: Neuvěřitelná právnička", Vlkodlak: Noční lovec, Black Panther: Wakanda nechť žije, Strážci Galaxie: Sváteční speciál, Ant-Man a Wasp: Quantumania, Strážci Galaxie: Volume 3, 'Tajná invaze'

Související: Spider-Man, Spider-Man 2, Spider-Man 3, Amazing Spider-Man, Amazing Spider-Man 2

DABING: Kino

V českém znění: Adam Mišík - Tom Holland (Peter Parker / Spider-Man), Eva Josefíková - Zendaya (MJ), Roman Hajlich - Jacob Batalon (Ned Leeds), Josef Pejchal - Benedict Cumberbatch (Stephen Strange / Doctor Strange), Jan Maxián - Tobey Maguire (Peter Parker 2 / Spider-Man 2), Matouš Ruml - Andrew Garfield (Peter Parker 3 / Spider-Man 3), Miroslava Pleštilová - Marisa Tomei (May Parkerová), Zdeněk Maryška - Alfred Molina (Otto Octavius / Doctor Octopus), Miroslav Etzler - Willem Dafoe (Norman Osborn / Green Goblin), Lukáš Hlavica - Jamie Foxx (Max Dillon / Electro), Marcel Vašinka - Rhys Ifans (Dr. Curt Connors / Lizard), Pavel Šrom - Thomas Haden Church (Flint Marko / Sandman), Jiří Plachý - J.K. Simmons (J.J. Jameson), Tomáš Racek - Jon Favreau (Happy Hogan), Igor Bareš - Benedict Wong (Wong), Daniel Bambas - Martin Starr (pan Harrington), Pavel Nečas - J.B. Smoove (pan Dell), Jiří Ployhar - Hannibal Buress (kouč Wilson), Petr Neskusil - Tony Revolori (Flash Thompson), Patricie Marková - Angourie Rice (Betty Brantová), Jitka Smutná - Mary Rivera (Nedova babička), Karel Heřmánek ml. - Arian Moayed (agent Cleary), Vilém Čapek - Charlie Cox (Matt Murdock / Daredevil), Vanda Károlyi Konečná - Paula Newsome (prorektorka MIT), Otto Rošetzký - Gregory Konow (majitel obchodu s donuty), Robert Urban - Cristo Fernández (barman), Petr Lněnička - Tom Hardy (Eddie Brock / Venom), Alexandr Rašilov - Jake Gyllenhaal (Quentin Beck / Mysterio), Radka Přibyslavská - Dawn Michelle King (E.D.I.T.H.), Tomáš Gibiš (popisky), Miroslav Hrabě, Martin Hruška, Martin Janouš, Lucie Kušnírová, Jakub Skála, Václav Šanda, Gabriela Škvorová, Martina Šťastná, Lucie Štěpánková, Jiří Valšuba, David Voráček, Nikola Votočková

Překlad: Vojtěch Kostiha
Asistent režie a produkce: Jan Jabůrek, Marek Hrazdil
Zvuk a střih zvuku: Martin Večeřa
Výsledný mix: PIP Studios
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
Pro Sony Pictures vyrobilo Studio Virtual® - 2021
Naposledy upravil(a) klmdfkj dne 31 pro 2021 01:40, celkem upraveno 93 x.
Maximas
Příspěvky: 53
Registrován: 19 pro 2016 21:58

Re: Spider-Man: Bez domova

Příspěvek od Maximas »

Tak to mám za sebou, a musím s úsměvem na tváři říct , že takovou radost jsem z nějakého dabingu opravdu dlouho neměl. Všichni zúčastnění zde podávají výborné výkony . Adam Mišík je pro mě na postavu Spidermana/Petera Parkera skvělá volba. To že s přehledem zvládá komediální pasáže jsme věděli už z předchozích snímků. V tomto filmu má konečně pořádnou příležitost hrát i vážnější scény (hlavně v druhé části) a za mě i v tomto ohledu předvádí velmi dobrý výkon .

Hodnocení tohoto dabingu v tomto případě ale u mě hlavně padalo na tom, zda si navrátivší postavy zopakují jejich dabéři z původních filmů. Jako nějakým zázrakem se to opravdu stalo a za tento krok opravdu tleskám.A s radostí mohu potvrdit, že i nepotvrzené postavy mají své původní dabéry a z toho už jsem byl opravdu až skoro dojat.
Pan Prager bohužel chybí, ale náhrada pana Maryšky za mě nebyla nějaký přestřel. Přece jen bych si ale možná raději poslechl pana Medunu.

Závěrem děkuji lidem, co se na tomto dabingu podíleli a za respektování obsazení předchozích filmů.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9260
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Spider-Man: Bez domova

Příspěvek od filip »

Jinak k Pragerovi - pokud nejde o hlavní roli, tak nabídky údajně odmítá. Odmítl i Klan Gucci. Je to škoda, ale asi už nechce.
Na Mišíka jsem zvědavý, večer to uvidím, originál jsem viděl včera a jsem zvědav, jak bude znít, protože to podle mě nemá šanci uhrát - co se týče vážných pasáží...ale třeba se pletu.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2633
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Spider-Man: Bez domova

Příspěvek od KOMZA »

Tak tohle bylo něco úžasného, jsem opravdu nadšená. Nádherná nostalgická jízda, Lukáš Hlavica a zbytek záporáků skvělí, Zdeněk Maryška nakonec vůbec nevadil, seděl dobře (ale samozřejmě pořád platí, že absence Jiřího Pragera holt zamrzí z hlediska nostalgie). Ale hlavně Miroslav Etzler, ten byl úžasný. Úplně mě to vrátilo do dětství. Až mě mrzí, že se nemůžu víc rozepsat, tak jen dodám, že Adam Mišík za mě na jedničku, moc mě bavil a myslím, že zvládl i ty vážnější pasáže. A opět musím smeknout, jak se podařilo dát dohromady takové obsazení. Sice samozřejmě ne v takovém rozsahu jako u závěru Avengers, ale i tak. Děkuji za krásnou dabingovou tečku za rokem 2021.

Vyloženě u překladu byl myslím uveden i Pavel Klimeš, víc jsem ale už nepostřehla.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9260
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Spider-Man: Bez domova

Příspěvek od filip »

Tak k dabingu bych řekl WOW. Opravdu se to povedlo, a tím, že pan Prager prostě už moc nechce, tak se i přeobsazení Octaviuse dá zkousnout, ač je to samozřejmě škoda. Běžte na to! 31.12 zde bude dopsáno kompletní obsazení, chybí tu x jmen :-)
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
John B
Moderátor
Příspěvky: 486
Registrován: 13 črc 2020 11:44

Re: Spider-Man: Bez domova / Spider-Man: No Way Home

Příspěvek od John B »

To byl tak úžasnej dabing!!! Smekám všem tvůrcům, obzvláště panu Žďánskému a nesmím zapomenout na překlad pana Kostihy. Docela jsem se toho bál, abych pravdu řekl, ale pecka! Změna Octopuse mi nevadila a pan Maryška mi problém vůbec nedělal a rozhodně se na něj hodil. Prostě geniální a doufám, že to takhle bude u všech dalších filmů! Díky všem, co se na tomto skvostném dabingu podíleli! :-: :-: :-:
petkazuza
Příspěvky: 120
Registrován: 22 zář 2010 20:08

Re: Spider-Man: Bez domova / Spider-Man: No Way Home

Příspěvek od petkazuza »

Mišík je opravdu super. Jeho obsazení byla naprostá trefa do černého. Hlas má hodně podobný originálu, ale podlě mě zní o trochu víc mužněji a charismaticky, než Hollan. Celkově je dabing super, ani přeobsazení Octopuse není problém a i další přeobsazení, které jsem si naopak přál, se povedlo skoro nepostřehnutelně ;)
Uživatelský avatar
Grizzli5690
Příspěvky: 417
Registrován: 20 srp 2019 15:57
Bydliště: Zlín

Re: Spider-Man: Bez domova / Spider-Man: No Way Home

Příspěvek od Grizzli5690 »

Dabing super, Mišík vystihl Petera parádně, překlad špička a hlavně musím vyzdvihnout Zdeňka Maryšku, Otta nadaboval excelentně, jako náhrada Jiřího Pragera je to v pohodě. Jednu výtku sice k dabingu mám, ale o té až později. :D
Odpovědět

Zpět na „Filmy“