Autoři podomácku dělaných jednohlasů

Jednohlasé dabingy 80.-90. let
kraken2
Příspěvky: 2
Registrován: 10 zář 2015 22:52

Re: Autoři podomácku dělaných jednohlasů

Příspěvek od kraken2 »

Pan X - rozhodně nejlepší dabér všech dob, jeho dabing je kultovní, bez něj je to poloviční zážitek. Např. američtí niňové 1,2 nezapomenutelný zážitek, - SHÁNÍM!!!
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Autoři podomácku dělaných jednohlasů

Příspěvek od Michel »

Opsha píše:Ten samý mamlas, co se vyznamenal "Niňami" odvyprávěl i Silverado a Ohnivou Lišku.
A proč je to podle tebe mamlas? :-? Zaposlouchej se trochu do německého dabingu, který je slyšet pod tou českou překrývačkou. Tam to taky vyslovují jako [ninja].
Předpokládám, že si pan X prostě pustil film (v němčině) a překládal to simultánně bez předchozí přípravy. A počítám, že slovo [ninja] slyšel v tomhle dialogu poprvé v životě: https://www.youtube.com/watch?v=BpzmpUN2jV8
Proto to slovo [ninja] říká tak udiveně. :-)
Podle mě v 80. letech těžko mohl mít dostupné informace, aby věděl nebo si zjistil, kdo je to Nindža.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
kraken2
Příspěvky: 2
Registrován: 10 zář 2015 22:52

Re: Autoři podomácku dělaných jednohlasů

Příspěvek od kraken2 »

Nevíte kde by se tenhle film s jedinečným dabingem pana X dal sehnat? Ti co jej mají jej nevydají pouze směňují za jiné raritní akčňáky s jednohlasem. Rád bych se na to s bráchou mrknul po cca. 28 letech :-)
Uživatelský avatar
DJLonely
Příspěvky: 13
Registrován: 19 pro 2016 00:21

Re: Autoři podomácku dělaných jednohlasů

Příspěvek od DJLonely »

@kraken2: Dej vědět email, klidně ti to pošlu, i když normálně taky vyměňuju, abych se dostal k dalším věcem. ;)
Uživatelský avatar
DJLonely
Příspěvky: 13
Registrován: 19 pro 2016 00:21

Re: Autoři podomácku dělaných jednohlasů

Příspěvek od DJLonely »

Jinak nedávno se mi podařilo se nakontaktovat na pána, který už někdy v devadesátém roce rozjel půjčovnu v Kralupech nad Vltavou. Jezdil tehdy nakupovat videokazety do německa a nějaký jeho známý (prý pan inženýr, ale už si nepamatuje jméno) mu to překládal a namlouval přes tu němčinu. Koupil jsem od něj sedm německých originálek, ze kterých se tehdy nahrávaly kopie do jeho půjčovny a taky na černý prodej. Víc mu toho bohužel nezbylo.
Uživatelský avatar
DJLonely
Příspěvky: 13
Registrován: 19 pro 2016 00:21

Re: Autoři podomácku dělaných jednohlasů

Příspěvek od DJLonely »

Je velká škoda, že zrovna u tématu rychlodabérů diskuse totálně umřela.
-Q- se na to vykašlal asi už úplně a ostatní sběratelé (a že jich moc není) jsou pasivní. :cry:
Každopádně všem, kteří sem ještě chodí, bych rád dal vědět, že spolu s režisérem Lukášem Bulavou v současné době natáčíme dokumentární film Králové videa, stránky zde: https://www.facebook.com/kralovevidea/ právě hlavně o rychlodabingu a rychlodabérech. Z těch slavnějších už máme natočený rozhovor s Františkem Fukou, dále máme dohodnuté natáčení s Ondřejem Neffem a Danou Hábovou a snažíme se dohodnout i Ondřeje Hejmu.
Pokud byste náhodou měli kontakt na některého rychlodabéra z tehdejší doby, byli bychom za něj velmi rádi. Chtěli bychom jejich vzpomínky zakomponovat do našeho dokumentu a ukázat lidem, jak to tenkrát vlastně celé bylo. ;)
o_ciz
Příspěvky: 247
Registrován: 08 črc 2020 21:40

Re: Autoři podomácku dělaných jednohlasů

Příspěvek od o_ciz »

Chtěl bych se zeptat na dabéra s přezdívkou "Profesor Hrbolek", kterého jsem objevil právě díky skvělému dokumentu Králové videa.

Nadaboval film Puma člověk a ten výsledek je naprosto skovstný:

https://youtu.be/bloj2ogCKNA

Neví někdo, jestli udělal ještě nějaké další filmy?
o_ciz
Příspěvky: 247
Registrován: 08 črc 2020 21:40

Re: Autoři podomácku dělaných jednohlasů

Příspěvek od o_ciz »

Tak jsem zkoumal toho Hrbolka a tady jsou všechny filmy, co jsem našel:

Profesor Hrbolek (němčina) - Conan Ničitel, Dva čertovští chlapíci na cestě do zeleného pekla, Matratzen-Tango, Nepřítel pod hladinou, Poslední vlak z Gun Hillu, Puma člověk, Rivalové pod rudým sluncem, Sedm zlatých upírů
Odpovědět

Zpět na „Rychlodabing“