Mazání doplňujících příspěvků a slušnost

Chovejme se slušně

Mazání doplňujících příspěvků a slušnost

Příspěvekod Markus » 14 srp 2012 20:28

Přátelé dabingu,

jelikož se nám tu začaly množit doplňující příspěvky jak po dešti a fórum začalo být nepřehledné, rozhodli jsme se na popud několika uživatelů k následujícímu kroku. U filmů, seriálů a v profilech dabérů a režisérů budou veškeré doplňující informace po doplnění do úvodního postu mazány. Je zcela zbytečné mít pět stran zahlcených příspěvky typu "Bohdan Tůma - Jim Carrey (Fletcher Reede)", když informace již je v prvním příspěvku. Navíc se pak veškerá další diskuze o tom či onom dabingu obecně ztratí mezi těmito doplněními a předpokládám, že náhodný návštěvník také neocení pročítání stovek stran zbytečných příspěvků, kde se nějakého kloudného názoru dočká jednou za tři strany...

Co se týče Databáze herců a jejich dabérů, občas je k užitku vědět, kdo jakou informaci doplnil. Už se stalo, že se objevil uživatel, který k hercům doplňoval dabéry dle svých představ, nikoliv dle skutečnosti a když jsme to odhalili, bylo ke všem jeho předchozím doplněním přistupováno skepticky. Kdybychom všechny tyto příspěvky smazali, zpětné dohledání už by nebylo možné. Jako zatím dobrovolné řešení jsme odsouhlasili formu informací ve druhém příspěvku v tématu, kde budou vypsány pěkně pohromadě jednotlivá doplnění, aniž by topic obsahoval dvacet zbytečných příspěvků. Příklad jak to vypadá, najdete třeba ZDE. Jak vidíte, informace o anketě budou umístěny do úvodního postu pod všechny dabéry. To aby bylo jasné, kdy může na požádání proběhnout další anketa...

Proč je toto řešení dobrovolné? Protože tu již máme přes 4 tisíce topiců a těžko můžeme chtít, aby se všichni sebrali a začali je zpětně upravovat do této podoby. Ale budeme rádi, když se do toho majitelé topiců pustí. U moderátorů je jasné, že s druhým příspěvkem a promazáním pomoc nepotřebují, u běžných uživatelů je samozřejmě potřeba kontaktovat kteréhokoliv z mnoha moderátorů a požádat ho o pomoc.

Tahle "čistka" se přirozeně netýká diskuze! Jakákoliv běžná, konstruktivní diskuze, kde se probírají kvality toho či onoho spojení bude ponechána. Jak jsem už napsal, i to je jeden z důvodů, proč jsme se pro toto mazání rozhodli. Aby byla diskuze na očích a uživatel se nemusel prohrabávat spamem...

S tím souvisí další upozornění. Budeme ještě méně tolerantní ke spamu ("Skvělý dabing"), urážlivým příspěvkům a zjevným provokacím ("Ten či onen dabér je strašný. Musím zvracet pokaždý, když ho slyším...") a sprosté mluvě ("Ten dabing podle mě stojí za ****.") Za prvé, tady nejste v hospodě u pivínka s partou kamarádů, ale na veřejném fóru, kde by se měla dodržovat nějaká ta pravidla slušného chování. A za druhé, spousta lidí z branže si to tady pročítá a zkuste se vžít do jejich kůže, když se například režisér dozví, že je blbec, protože obsadil pouze 13 dabérů u filmu, kde jsou desítky postav a přitom za to může distributor, který dal na výrobu dabingu mrzký peníz. Konstruktivní kritika je samozřejmě vítána, ale i ta se dá napsat slušně. Uznávám, že například u dabingů z Budíkova je to velice, velice těžké, ale zkusme to... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
 
Příspěvky: 3356
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most

Re: Mazání doplňujícíh příspěvků a slušnost

Příspěvekod ReDabér » 14 srp 2012 21:16

Ještě by se mělo doplnit toto: Aby běžný uživatel měl šanci dozvědět se, jaká nová informace přibyla do profilu toho daného herce, příspěvek by se měl mazat až po 1 týdnu - 14 dnech. (Neznamená to ale, že by si měl uživatel hlídat čas a přesně po 14 dnech příspěvek smazat, stačí jednou za čas topic promazat).

A moc se mi nelíbí, že se tady z dabingů studia Budíkov dělá obecné zlo.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
 
Příspěvky: 5649
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha

Re: Mazání doplňujících příspěvků a slušnost

Příspěvekod Michaela2 » 16 čer 2019 13:30

Markus píše:
jelikož se nám tu začaly množit doplňující příspěvky jak po dešti a fórum začalo být nepřehledné, rozhodli jsme se na popud několika uživatelů k následujícímu kroku. U filmů, seriálů a v profilech dabérů a režisérů budou veškeré doplňující informace po doplnění do úvodního postu mazány.


Novinka:
Nyní jsou mazány doplňující příspěvky v profilech herců i v případě, neobsahuje-li profil souhrn doplňujících příspěvků. Diskuze týkající se dabingu je samozřejmě opět ponechána.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
 
Příspěvky: 6651
Registrován: 17 srp 2011 01:29
Bydliště: Praha

Re: Mazání doplňujících příspěvků a slušnost

Příspěvekod Krikri » 16 čer 2019 13:44

Tak jen aby se v rámci mazání příspěvků nesmazaly i doplňující informace, které do úvodního příspěvku ještě doplněny nebyly. To je doufám ohlídaný a než takovýto příspěvek smažete, zkontrolujete, jestli už je to přidáno v úvodním příspěvku. Existuje totiž několik profilů dabérů, kde jsem kdysi přidal několik jejich filmových a seriálových rolí a dokonce ani po několika letech to v úvodním příspěvku není doplněno. Teď z hlavy si žádný konkrétní příklad nevybavím, ale když byste procházeli mé příspěvky v sekci Profily dabérů a režisérů, určitě na mnohé takové případy narazíte.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
 
Příspěvky: 1162
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno

Re: Mazání doplňujících příspěvků a slušnost

Příspěvekod Michaela2 » 16 čer 2019 13:46

Zbytečná obava. Samozřejmě moderátor, který příspěvky maže, kontroluje, zda jsou doplněny. Ty, které nejsou, ponechá, případně doplní do úvodního postu. ;)
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
 
Příspěvky: 6651
Registrován: 17 srp 2011 01:29
Bydliště: Praha

Re: Mazání doplňujících příspěvků a slušnost

Příspěvekod Mark LS » 16 čer 2019 18:40

Aspoň souhrn doplňujících příspěvků by se měl v profilech herců určitě nechávat, minimálně, aby se vědělo, kdo tam daného dabéra doplnil, třeba pro případ budoucích nepřesností.
Uživatelský avatar
Mark LS
 
Příspěvky: 12227
Registrován: 29 čer 2013 21:08

Re: Mazání doplňujících příspěvků a slušnost

Příspěvekod Michaela2 » 16 čer 2019 18:53

Za těch 7 let, co se souhrny vytvářejí, k nějakému velkému odhalení nepříspěly. Ke správnému dabérovi se dobereme i bez toho, aniž bychom věděli, zda info doplnil Pepík či Pavel. Již existující souhrny se nemažou a kdo chce, může je samozřejmě nadále vytvářet. ;)
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
 
Příspěvky: 6651
Registrován: 17 srp 2011 01:29
Bydliště: Praha

Re: Mazání doplňujících příspěvků a slušnost

Příspěvekod Džejňulka » 02 črc 2019 19:27

To neni možný, že už je to sedm let, co se dělají doplňující příspěvky :o :o. Vždyť si pamatuju, jak jsem u toho seděla a nadávala a říkala jsem si, že se to hned zase zruší... A to bylo celkem nedávno :D.
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
Džejňulka
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 23 srp 2008 13:56


Zpět na Pravidla

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvníkEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály