Free Guy - trailer

Vše ostatní v televizi, rádiu ...

Re: Free Guy - trailer

Příspěvekod bloom » 07 říj 2020 10:22

Mně se omlouvat nemusíš. ;) Ale kvůli tomu, že se ti to spojení subjektivně nelíbí, nemusíš tady psát "objektivní" pravdy. Intonačně je Ondřej Brousek úplně bez problému (dokonce mi přijde v tomhle směru zajímavější než třeba zmíněný Libor Bouček).
bloom
Globální moderátor

Příspěvekod origamirek » 07 říj 2020 12:10

Pan X píše: :D :D Tak toto mě hodně pobavilo (nic, proti tobě origamirku, je to pouze můj názor). Upřímně, jsou to spojení neobvyklá, ale to neznamená, že se nemohou povést a že daný herec nepředvedl velice dobrý výkon v roli. A taktéž mi přijde, nesmyslný že se hodnotí výkon s traileru.

K čemu je dobrý výkon, když se hlas na herce nehodí? Navíc u některých nově dabujících sice věřím, že se hodně snažili, někdy to prostě nestačí a je potřeba získat zkušenosti i když mají potenciál. Pokud by měl být prvním hodnotícím kritériem výkon dabéra, určitě bude v pořádku, když nějaký 70 letý dabér podá skvělý výkon na 10 letém dítěti. Nějak se tady ztratila podstata dabingu, a to je co nejvěrohodněji přiblížit snímek českému divákovi. Takže když bude ve filmu Meryl Streepová, těžká většina diváků má tento obličej spojený se Zlatou Adamovskou. Ale když otevře pusu a uslyší někoho jiného, tak bude český divák zmaten a to je přece špatně. A tohle jde zobecnit na každého herce, i když třeba lidi neznají daného dabéra, někde v podvědomí ten český hlas z jiných filmů schovaný je. Tak proč vymýšlet nová a nová spojení, protože jeden režisér českého znění má potřebu experimentovat za každou cenu? Jsem pro aby se zkoušely nové hlasy, ale smysl to má jen u neznámých obličejů, pak už dílo nesplňuje základní požadavek.

Pro fanoušky pana Žďánského, kteří obhajují každou jeho práci: Objektivně hodnotit v této svéře nejde nic, ale názor většiny už určitě nějakou váhu má a například komentáře pod trailerem to dávají jasně najevo. Smyslem by přece mělo být, aby byla spokejená většina. A ano, i těch pár vět z traileru stačí pro uvědomění si, že Ondřej Brousek za Reynoldsem strašně zaostává, absolutně na to nemá charisma a jeho postava je dost nevýrazná. Bouček by byl samozřejmně taky mimo. Rašilov nebo Jančík by to určitě zvládli mnohem lépe, i kdyby se nesnažili.
origamirek

Příspěvekod filip » 07 říj 2020 12:40

Mě se Ondřej Brousek líbí. Vím, že Filip Jančík by byl jistě famózní. Je taky docela možné, že Filip byl na castingu, a nebyl vybrán. Někdy se vystřídá x dabérů, než si zadavatel vybere. Brousek bude fajn, pan Žďánský umí vyždímat z herců maximum. Někdy mu sice také ujede ruka (např. Děrgel v Black Pantherovi), ale tohle bude dobré, šanci tomu rozhodně dám. A hodnotit překlad na základě traileru podle mě je cesta do pekel, věty jsou vytržené z kontextu apod....
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
filip
Moderátor

Příspěvekod jackb » 07 říj 2020 13:17

No nevím, ale třeba Vojta Dyk byl v traileru na Sola taky nic moc a měl jsem docela obavy. V samotném filmu potom těžce válel a z každé věty bylo slyšet, že si to užívá. Tady bych asi taky počkal na samotný film. A ani bych nesrovnával Reynoldse s Meryl Streep, protože Jančík se začal častěji obsazovat nedávno a i přes to všechno ho často dabuje někdo jiný, takže o nějakém vyloženém spjatém spojení, které mají lidi podvědomě zaryté pod kůží se úplně mluvit nedá. Třeba pro mě je jeho nejlepší dabér právě Zdeněk Hruška, který ho fenomenálně nadaboval v Blade: Trinity a celkový film výrazně kvalitně zvedal (ostatně to celý dabing) a vždycky mě mrzelo, že ho nedaboval častěji. Samozřejmě to ve výsledku může být jeden z těch omylů, ale v posledních letech si myslím, že se pan režisér začal v tomhle snažit a z těch herců tahá maximum (stačí si poslechnout Gondíka v první Ant-Manovi a potom ve dvojce nebo Endgame, Mišík to samé atd.), jediná prohraná bitva která se bohužel opakuje je ten Kratina, který Jacksona dost mrvý.
jackb
Globální moderátor

Příspěvekod Eminem007 » 10 čer 2021 15:06

Eminem007

Příspěvekod Nanamarak » 10 čer 2021 15:11

A je v něm slyšet Michal Gulyáš a Michal Holán
Nanamarak

Předchozí

Zpět na Reklamy, spoty, trailery ...