Expedice: Džungle - trailer

Vše ostatní v televizi, rádiu ...

Expedice: Džungle - trailer

Příspěvekod filip » 12 říj 2019 07:07

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

TRAILER A: https://www.facebook.com/FalconFilmoveN ... 509250546/
V českém znění: René Slováčková - Emily Blunt (Lily Houghtonová), David Suchařípa - Dwayne Johnson (Frank), Tomáš Gibiš (komentář)

Překlad: Petra Procházková
Dialogy a režie: Zdeněk Štěpán
Pro Walt Disney Pictures vyrobila Společnost SDI Media - 2019

TRAILER D: https://www.youtube.com/watch?v=eX5rZ-adtb8
V českém znění: Lucie Vondráčková - Emily Blunt (Lily Houghtonová), Petr Stach - Dwayne Johnson (Frank), Jan Šťastný (komentář)

Překlad: Vojtěch Kostiha
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
Pro Walt Disney Pictures vyrobilo Studio Virtual® - 2020

TRAILER E: https://www.youtube.com/watch?v=qnxtVWWFTO8
V českém znění: Jolana Smyčková - Emily Blunt (Lily Houghtonová), Martin Zahálka - Dwayne Johnson (Frank), Josef Pejchal, Petr Lněnička, Jan Šťastný (komentář)

Překlad: Vojtěch Kostiha
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
Pro Walt Disney Pictures vyrobilo Studio Virtual® - 2020
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
filip
Moderátor

Re: Expedice: Džungle - trailer

Příspěvekod Ištván87 » 12 říj 2019 08:03

Jak to bude po herecké stránce, to nevím (v traileru samotném to nezní úplně nejlíp), ale co do hlasové podobnosti je David Suchařípa pro Dwayna Johnsona suverénně nejpřesnější.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod Eminem007 » 12 říj 2019 13:27

jediné co mohu říct, jen to - že se mi dabovaný trailer hodně libí, i když je to trailer, já doufám že se David Suchařípa a René Slováčková budou konat i ve výsledném filmu.
Eminem007

Příspěvekod oberon » 12 říj 2019 18:31

Tak takhle umírají spjatosti, za bouřlivého potlesku :) ...
oberon
Senior admin

Příspěvekod KOMZA » 12 říj 2019 18:50

Jako, za sebe musím říct, že to není zle, ale také bych byla raději, kdyby se vsadilo na spjatá spojení. Zdeněk Štěpán má zřejmě s René Slováčkovou na Emily Blunt dobrou zkušenost z Mary Poppins (přičemž ten dabing se mi líbil), ale tak nějak jsem doufala, že se vše vrátí do zajetých kolejí. David Suchařípa také docela sedne a rozhodně je Dwayne poslouchatelný, ale o spojení Johnson - Zahálka bych si dovolila říct, že jde o jedno z nejlepších, jaká v českém dabingu momentálně máme. A lidem pod trailerem se tedy nedivím, že nejsou s dabingem traileru spokojeni, víceméně s nimi totiž souhlasím. Špatně to nezní, to rozhodně ne, ale je opravdu nutné ta spojení, zvláště u takových filmů, ignorovat?
KOMZA

Příspěvekod fabec122 » 13 říj 2019 18:42

Jelikož DAN K u Marry Poppins psal, že ZŠ nejspíše nezná Colina FIrtha, tak bych si tipnul, že určitě nebude vědět, kdo je Dwayne Johnson...
Suchařípa by byl podle všeho fajn volba, asi lepší než Juřička nebo Terš, ale se Zahálkou by to bylo to pravé ořechové, a přecijen je Johnson obecně mezi filmovými fandy už dost známý a i to spojení se Zahálkou už se vcelku dostalo pod kůži.
Uvidíme, jestli bude ZŠ ve výsledku režírovat i film, jelikož ve virtualu už několikrát dělal trailery k filmu, a samotný film už pak ne. Pak je ale otázkou, že kdo ve Virtualu by tam toho Zahálku obsadil...
fabec122

Příspěvekod KOMZA » 13 říj 2019 19:52

To právě považuji za to "nejhorší" - to spojení je zažité nejen tady u nás na fóru, ale i mezi lidmi mimo náš svět. Ani bych nespočítala, kolikrát se lidé pod trailerem zmínili, že dabing Dwayna je špatný, že berou jedině originál, že to zkazili a tak dále. U takového filmu, který je prostě na očích a půjde do kin i dabovaný to jistým způsobem vnímám jako vrhání špatného světla na dabing celkově. My se tady sice můžeme shodnout, že to spojení není vůbec špatné, ale přece jen nejsme jediní, pro koho ten dabing je určen. A ohledně toho, že pan Štěpán údajně některé herce vůbec nezná... Sice ho považuji za výborného režiséra, který vytvořil spoustu úžasných dabingů, ale tady bych si skoro dovolila říct, že neznalost prostě neomlouvá, pokud to tak opravdu je, zvlášť když se dnes dá spoustu věcí snadno zjistit. Ale je pravda, že film klidně může nakonec režírovat někdo jiný.
KOMZA

Příspěvekod elbrambo2812 » 13 říj 2019 21:15

TRL A Překlad: Petra Procházková
elbrambo2812

Příspěvekod DAN K. » 16 říj 2019 10:44

Je myslím, že potřeba říkat ty věci na rovinu, aby byla šance na zlepšení. nejhorší je souhlasné mlčení, to vede k tomu, že si pak všichni myslí, že je všechno v pořadku a bezchybné a s českým dabingem to pak špatně dopadne. Nepotřebuju nutně spjatého dabéra, navíc tady ten věkový rozdíl s M. Zahálkou bude podle mě časem hodně skřípat. Ale David Suchařípa je dabér čtvrté kategorie, který nedokáže přirozeně zaintonovat jedinou větu (a ani čistě neartikuluje) a k dabingu by měl být přizván jen na nějaké hodně specifické, výrazově kamenné, role typu obr, který hází na hlavního hrdinu kusy skály, má šest replik a jinak jenom heká. Ale já věřím, že tohle Zdeněk Štěpán ví a slyší. Mě by vůbec zajímalo, jak je to s těmi informacemi o tom, kdo režíroval trailer, dost často tyhle trailery od Virtualu jsou v podobě, že mi přijde zvláštní, že to takhle vypustili ven a přijde mi, že to nikdo nerežíroval (třeba jako první trailer na Lvího krále, to byla intonační divočina).
Konkrétně hned v první replice D. Suchařípy je slovo „džungli“ zašumlované.
„Bacha, jsem tu!“ bych víc zakřičel, aby to tolik nesplývalo s předchozí větou, ale je pravda, že v originále to mají stejně nevýrazné. Stejně jako po slově „domorodci“, klapne pusa naprázdno, vypadá to, že DJ říká „come on“ ale ani v originále nic není.
„osmý div světa“ je vtip, má to špatnou intonaci, takhle ta hláška nevyzní, musí to být ironicky „shozené“
„budete škemrat, abych se vrátil“ ve větě chybí důraz na slově škemrat.
„mrtvou bych vás musel nést, mrtvoly jsou pruda“ opět komická hláska, musí znít mnohem víc ironicky.
„chtěla jste na řeku a neumíte plavat“ větě chybí potřebná dynamika, mělo to být řečené mnohem důrazněji
„chci víc peněz“ opět chybí komický ironický tón.

Já vím, že je to jenom trailer, ale takhle ten film působí hrozně kamenně, nikdy bych na to nešel, přitom v angličtině je to celkem zábavné. Johnson tento typ rolí umí, Suchařípu si nezaslouží (Furt doufám, že to namluvil prostě jenom proto, že byl zrovna „po ruce“).
DAN K.

Příspěvekod jackb » 16 říj 2019 16:11

Suchařípa v traileru mi příjde hrozně suchej, chybí mi tam ta odlehčenost a komediálnost, přes kterou to Johnson prodává. A neopravoval bych co zatím není rozbité a normálně bych tam dal Zahálku - Johnsona už má za sebou ve více žánrech a dává ho levou zadní.
jackb
Globální moderátor

Další

Zpět na Reklamy, spoty, trailery ...