Ceny Františka Filipovského 2013

Novinky na Dabingfóru ...
Uživatelský avatar
Dabingforum.cz
Příspěvky: 21
Registrován: 26 bře 2008 14:19

Ceny Františka Filipovského 2013

Příspěvek od Dabingforum.cz »

NOMINACE:

CENA F. FILIPOVSKÉHO za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu:
– uděluje město Přelouč
Jitka Ježková za roli Jane Birkinové (Lucy Gordon) ve filmu Serge Gainsbourg - heroický život, vyrobila Česká televize

:arrow: Ivana Milbachová za roli senátorky Palinové (Julianne Moore) ve filmu Prezidentské volby, vyrobila SDI Media pro HBO

Miluše Šplechtová za roli Moniky Liveraniové (Carlotta Natoli) v seriálu Bláznivé lásky, vyrobila Česká televize


CENA F. FILIPOVSKÉHO za nejlepší mužský herecký výkon v dabingu:
– uděluje město Přelouč
:arrow: Vladimír Brabec za roli Toma (Martin Sheen) ve filmu Pouť, vyrobilo HBO

Saša Rašilov za roli "Ducha" (Ewan McGregor) ve filmu Muž ve stínu, vyrobila FTV Prima ve studiu S Pro Alfa

Jan Vlasák za roli inspektora Javerta (Michel Bouquet) v minisérii Bídníci, vyrobila Česká televize


CENA FITESu za mimořádné dabingové zpracování hodnotného audiovizuálního díla včetně seriálů:
– uděluje Český filmový a televizní svaz FITES
Muž ve stínu - překlad: Vladimír Fuksa; zvuk: Svatopluk Cechel; dialogy a režie: Martin Velda, vyrobila FTV Prima ve studiu S Pro Alfa

Panství Downton - překlad: Olga Pavlová; zvuk: Zdeněk Dušek; dialogy a režie: Jiří Kodeš, vyrobila: Česká televize

:arrow: Serge Gainsbourg - heroický život - překlad a dialogy: Anna Kareninová; zvuk: Zdeněk Dušek; režie: Jiří F. Svoboda, vyrobila: Česká televize


CENA Jednoty tlumočníků a překladatelů za mimořádnou kvalitu překladu a úpravy dabovaného audiovizuálního díla:
– uděluje Jednota tlumočníků a překladatelů za přispění Obce překladatelů
Hasta la vista! - překlad: Lenka Řehová; dialogy: Martin Velda, vyrobilo HBO

Jak jsem poznal vaši matku VII. - překlad: Mikuláš Bryan; dialogy: Petra Hamouda a Daniel Košťál, vyrobila FTV Prima ve studiu S Pro Alfa

:arrow: Serge Gainsbourg - heroický život - překlad a dialogy: Anna Kareninová, vyrobila Česká televize


SENNHEISER a ASOCIACE PRACOVNÍKŮ SE ZVUKEM za nejlepší zvuk dabovaného audiovizuálního díla:
– uděluje Asociace pracovníků se zvukem
Hemingway a Gellhornová - zvuk: Michal Beringer / mix: Martin Václavík, vyrobila SDI Media pro HBO

MI5 - zvuk: Leoš Martínek, vyrobila Česká televize

:arrow: Prezidentské volby - zvuk: Michal Beringer, vyrobila SDI Media pro HBO


ZVLÁŠTNÍ CENA F. FILIPOVSKÉHO za mimořádné dabingové zpracování televizních nebo filmových snímků různých žánrů tvorby animované a dětské:
– uděluje město Přelouč
Kalimero - překlad: Adéla Gorgerin, Renata Greplová a Alan Beguivin; dialogy: Zuzana Schulzová; zvuk: Pavel Špatný; režie: Hana Wszolková, vyrobilo AW Studio Praha

Futurama VIII. - překlad: Petr Finkous; dialogy: Luděk Koutný; zvuk: Svatopluk Cechel; režie: Jiří Kodeš, vyrobila FTV Prima ve studiu S Pro Alfa

:arrow: Simpsonovi XXIII. - překlad: Vojtěch Kostiha; zvuk: Jaroslav Kosán; dialogy a režie: Zdeněk Štěpán, vyrobila FTV Prima ve studiu S Pro Alfa


ZVLÁŠTNÍ CENA POROTY za mimořádný dětský herecký výkon v dabingu - „KOUZELNÝ PRSTEN“:
– garantem Ondřej Kepka a Prezidium Herecké asociace
Jindřich Žampa za roli Bruna (Asa Butterfield) ve filmu Chlapec v pruhovaném pyžamu - režie: Filip Jančík, vyrobila FTV Prima ve studiu S Pro Alfa

:arrow: Jakub Nemčok za roli Oskara Schella (Thomas Horn) ve filmu Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko - režie: Jiří Balcárek), vyrobila Tvůrčí skupina Josefa Petráska


CENA DIVÁKŮ ZA NEJLEPŠÍ VÝKON NEBO DÍLO V DABINGU:
– hlasovali diváci na stránkách www.ceskydabing.cz
:arrow: Zdeněk Podhůrský za seriál Hvězdná brána: Hluboký vesmír


CENA ZA CELOŽIVOTNÍ MIMOŘÁDNOU DABINGOVOU TVORBU:
– uděluje FITES
Jiří Šesták


CENA F. FILIPOVSKÉHO ZA CELOŽIVOTNÍ MISTROVSTVÍ V DABINGU:
– uděluje prezídium Herecké asociace
Hana Talpová, Antonín Molčík



Porota:
předseda poroty:
Petr Kautský - Jednota tlumočníků a překladatelů
členové:
Jiřina Dlasková - Město Přelouč
Karolína Průšová - FITES
Radim Štětina - FITES
Martina Hudečková - Herecká asociace
Otakar Brousek ml. - Herecká asociace
PhDr. Zdena Šmídová - Obec překladatelů
Ing. Karel Jaroš - Asociace pracovníků se zvukem
Michael Málek - Česká televize
Martin Odehnal - TV Nova
Mgr. Sylva Talpová - FTV Prima
Aleš Svatý - HBO
Mgr. Irena Novotná - TV Barrandov

Zdroj: http://www.mestodabingu.cz/dabing/19_rocnik_2013
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6778
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Cena Františka Filipovského 2013

Příspěvek od bloom »

Tak na stránkách mají chybu, Bláznivé lásky jsou seriál, který tu máme, takže jsem to podle toho upravil. ;)
Uživatelský avatar
draky
Příspěvky: 313
Registrován: 30 bře 2008 21:26

Re: Cena Františka Filipovského 2013

Příspěvek od draky »

Celkem me mrzi, ze u Futuramy ani u HIMYM, na kterejch jsem coby dramaturg osoupala klavesnici, nemam priznanej zadnej kredit :( asi nikdo z komise nevi, co ta funkce obnasi
Lukiz
Příspěvky: 3479
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Cena Františka Filipovského 2013

Příspěvek od Lukiz »

Musíš založit Sdružení dabingových dramaturgů a posílat do komise vlastní zástupce. :)
DAN K.
Příspěvky: 1680
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena Františka Filipovského 2013

Příspěvek od DAN K. »

v te posledni verzi pro tisk uz bys mela byt a meli by te cist i na slavnostnim veceru:)
Uživatelský avatar
Michal Medvěd
Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2010 13:05

Re: Cena Františka Filipovského 2013

Příspěvek od Michal Medvěd »

draky píše:Celkem me mrzi, ze u Futuramy ani u HIMYM, na kterejch jsem coby dramaturg osoupala klavesnici, nemam priznanej zadnej kredit :( asi nikdo z komise nevi, co ta funkce obnasi
Hele ty, kdyby nám to náhodou dali, neopomenu tatínkovi zdůraznit, aby tě v přebírací děkovné řeči výslovně jmenoval. Vzhledem k tomu, v jakým kalupu jsem tu VII. řadu dělal, počítám že co je na ní dobrého, je tvoje zásluha :oops:

(Osobně tam nebudu, slíbil jsem na ten termín už někdy v březnu hraní pro nějakej dětskej domov kdesi u Písku, a odmítat charitu, abych si jel leštit ego, by mi bylo krajně trapný.)
DAN K.
Příspěvky: 1680
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena Františka Filipovského 2013

Příspěvek od DAN K. »

já mylsim, že tady to vítězství moc nehrozí, ta šance je jen velmi malá. jednak je tam konkurence z CT, druhak v porotě jsou lidé převážně starší, které tenhle seriál spíše pro maldší nemůže nikdy plně oslovit. Ale mám pocit, že porotci dostali v první řadě ten díl s Koulorédem a dalšími městy a tam byl přínos překladu velmi značný:))
DAN K.
Příspěvky: 1680
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena Františka Filipovského 2013

Příspěvek od DAN K. »

Ale když pominu dabingy Primy, tak jsem velmi rád za nominaci ivany Milbachové a Panství downton, obojí špičkové dabingy. Naopak kuře Kalimero jenom párkrát zapípa, tam není moc co oceňovat:)
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6778
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Cena Františka Filipovského 2013

Příspěvek od bloom »

cena za celozivotni tvorbu-jiri sestak
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6778
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Cena Františka Filipovského 2013

Příspěvek od bloom »

dale hana talpova,antonin molcik
Odpovědět

Zpět na „Novinky“