Ceny Františka Filipovského 2010

Novinky na Dabingfóru ...
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Cena Františka Filipovského 2010

Příspěvek od Nobody »

bloom píše:Čistě subjektivně dle mého názoru: Zatímco kategorie dabérek mi přijde hodně vyrovnaná, tak z dabérů mi vychází jako jediná vhodná volba Michal Jagelka. Tomáš Juřička a Jiří Hromada se na herce, za které jsou nominováni, IMHO moc nehodili... :-?
Naprostý souhlas.
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Cena Františka Filipovského 2010

Příspěvek od James55 »

Předávání cen se koná 18.9. v 17:00. Moderovat bude Jan Rosák
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Cena Františka Filipovského 2010

Příspěvek od James55 »

Do úvodního příspěvku doplněny výsledky dnešního předávání.
DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Cena Františka Filipovského 2010

Příspěvek od DavePave »

Přátele, kamarádi a kolegové, před pár minutami jsem se z té slavné události vrátil, ale jelikož mám už všeho za dnešek plný brejle, svoje povinné dojmy napíšu zítra :D
DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Cena Františka Filipovského 2010

Příspěvek od DavePave »

Tak krátce z celého odpoledne:

Dorazil jsem kolem čtvrt na čtyři a po krátkém čekání jsem se připojil k Leošovi Lančimu, jenž ml být mým "průvodcem". Po vyzvednutí lístků (které byly neprozřetelně napsány na jméno Leoš Janči a pod tímto jménem byl pan lanči zmíněn i na samotném předávání) jsme se šli, vzhledem k tomu že předávání začalo až v pět, posadit do nedaleké restaurace, kde jsme strávili většinu času před předáváním menší diskusí a musím říct, že s panem Lančim je hodně pohodová, rozumná řeč. Kousek od nás kolem dvojstolku seděli mimo jiné předsedkyně poroty Alice Šnirychová, režisér českého znění Zdeněk Štěpán nebo dabér Zdeněk Hruška (k němuž se brzy připojil i bratr s rodinou).
Pan Lančí mi vyprávěl o své práci, průběhu natáčení a kromě pár historek přidal i svoje menší rozhořčení nad úpadkem prestiže samotných cen. Zároveň nás, fanoušky, pozval k nim do studia. Tedy pokud se v nějaké menší skupince (tak do pěti lidí) dohodneme, budeme mít u nich dveře otevřené a samotná přítomnost při natáčení nám trochu "otevře oči" při pohledu na tuto práci.
Kolem půl páté jsem se s paní Šnirychovou přesunul zpět do Občanské záložny, kde se muselo vyřešit to, abych nakonec mohl skutečně cenu diváků předat, neboť ji měl původně předávat pouze zástupce Intergramu. Moje jméno nakonec bylo úspěšně připsáno do scénáře a já se mohl v klidu posadit do samotného sálu, kde začalo předávání. To příjemně "odsýpalo" a po každé předané ceně přišla kulturní vsuvka, buď v podobě zpěvu nebo vystoupení imitátora Petra Martináka. Když začal moderátor Jan Rosák mluvit o zcela nové ceně, věděl jsem že je můj čas a začal jsem trochu nervóznět, ale po vyslovení mého jména jsem se nakonec celkem v klidu prokličkoval až na samotné pódium, kde jsem mohl pogratulovat Janu Vondráčkovi, předat mu cenu a po půl minutce z pódia zase zmizet.
Přítomnost na šestnáctém ročníku tradičních cen pro mě byla příjemnou zkušeností. Pokud bude i příští rok ta příležitost předat cenu, vzhledem k menším připomínkám zřejmě trochu změněnou, rád se vydám naši stránku reprezentovat znovu. Podaří-li se mi rozběhat archaický scaner, nahodím sem scany takové brožurky, již jsem dostal a v níž jsou mimo jiné krátké články od vítězů z minulého ročníku.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Cena Františka Filipovského 2010

Příspěvek od Budy »

DavePave píše:Přátele, kamarádi a kolegové, před pár minutami jsem se z té slavné události vrátil, ale jelikož mám už všeho za dnešek plný brejle, svoje povinné dojmy napíšu zítra :D
Myslím, že jsem tě právě viděl v televizi. :) Na ČT 24 jsem zastihnul reportáž z Přelouče. Mluvily tam dámy Kantorková, Prokšová a Andresíková. A také mluvili o Z. Adamovské a T. Juřičkovi. To jsem ale neviděl celé, zapnul jsem to pozdě. A nakonec se zmínili o divácké ceně, o které rozhodovali lidé z internetových stránek. Viděl jsem tě, jak třeseš rukou Jana Vondráčka. Potom s ním byl krátky rozhovor. :)
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Cena Františka Filipovského 2010

Příspěvek od James55 »

Jinak půlhodinový sestřih z předávání cen bude v sobotu 25.9. ve 22:10 na ČT2.
DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Cena Františka Filipovského 2010

Příspěvek od DavePave »

Budy píše:
DavePave píše:Přátele, kamarádi a kolegové, před pár minutami jsem se z té slavné události vrátil, ale jelikož mám už všeho za dnešek plný brejle, svoje povinné dojmy napíšu zítra :D
Myslím, že jsem tě právě viděl v televizi. :) Na ČT 24 jsem zastihnul reportáž z Přelouče. Mluvily tam dámy Kantorková, Prokšová a Andresíková. A také mluvili o Z. Adamovské a T. Juřičkovi. To jsem ale neviděl celé, zapnul jsem to pozdě. A nakonec se zmínili o divácké ceně, o které rozhodovali lidé z internetových stránek. Viděl jsem tě, jak třeseš rukou Jana Vondráčka. Potom s ním byl krátky rozhovor. :)
Já to sice nezastihnul, ale pár známých říkalo, že jsem tam vidět byl, takže máš asi pravdu :D
Geser
Příspěvky: 450
Registrován: 17 kvě 2008 15:25
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena Františka Filipovského 2010

Příspěvek od Geser »

Seriálový maniak.
Moji top dabéři: Ladislav Mrkvička, Bohdan Tůma, Ivana Andrlová, Vladislav Beneš.

Ani milion příspěvků na DF tě neudělá awesome, když se chováš jako pako.
DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Cena Františka Filipovského 2010

Příspěvek od DavePave »

Díky ;)
Odpovědět

Zpět na „Novinky“