Zločin / The Killing

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Zločin / The Killing

Příspěvekod bloom » 11 led 2019 19:59

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDb

Související: Vražda / Zločin

1. série
V českém znění: Andrea Elsnerová - Mireille Enos (Sarah Lindenová), Pavel Vondra - Billy Campbell (Darren Richmond), Filip Švarc - Joel Kinnaman (Stephen Holder), Tereza Bebarová - Michelle Forbes (Mitch Larsenová), Martin Zahálka - Brent Sexton (Stan Larsen), Martina Kechnerová - Kristin Lehman (Gwen Eatonová), Petr Burian - Brendan Sexton III (Belko Royce), Martina Šťastná - Jamie Anne Allman (Terry Mareková), Michal Holán - Eric Ladin (Jamie Wright), Pavel Rímský - Tom Butler (Lesley Adams), Zdeněk Maryška - Garry Chalk (Michael Oakes), Marek Holý - Callum Keith Rennie (Rick Felder)

Dále v českém znění: Jan Škvor - Brandon Jay McLaren (Bennet Ahmed), Bohuslav Kalva - Alan Dale (Eaton), Tomáš Juřička, Jan Szymik, Ludvík Král, Petra Hobzová, Radka Stupková, Zuzana Slavíková, Adéla Kubačáková, Jiří Krejčí, Petr Gelnar (titulky) a další

Překlad: Pavlína Lencés
Zvuk: Svatopluk Cechel
Produkce: Mirka Monsportová
Vedoucí výroby: Jana Janoušková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy: Alena Navrátilová
Režie: Michal Pavlík
Vyrobilo: Studio S Pro Alfa CZ a.s. pro FTV Prima spol. s r.o. 2018
bloom
Globální moderátor

Re: Zločin / The Killing

Příspěvekod oberon » 14 led 2019 11:18

Z hlavních rolí tu ještě chybí minimálně Michal Holán - Eric Ladin (Jamie Wright).

Obsazení dost slušné až na trio Kechnerová, Bebarová a Holý (psáno v pořadí od pro mě osobně nejmenšího zla po největší :)), kde jejich obsazení z hlediska věku není příliš šťastné. Seriál je starší, ale pořád mi místy především u M.Holého ten rozdíl připadá až moc zjevný (a ještě aby ne když je to jak pěst na oko). U M.Forbes působí dost zvláštně, když hned po Zločinu běží další díl Berlínské mise, kde tu samou herečku mluví spjatá I.Svobodová. Škoda že po vzoru seriálu Miliardy někoho nenapadlo na manželskou dvojici obsadit také manželskou dvojici :) .
oberon
Senior admin

Re: Zločin / The Killing

Příspěvekod bloom » 20 led 2019 21:37

Co se týče obsazení, tak skutečně se povedla volba Andrey Elsnerové v hlavní roli, IMHO společně s Martinem Zahálkou nejlepší spojení v celém seriálu. Naopak Filip Švarc mi s Kinamannem skoro vůbec nesplynul, na druhou stranu jeho herecký výkon je výborný (ostatně jako drtivá většina ostatních). Co se týče věkových rozdílů, tak musím říct, že u Terezy Bebarové mi vůbec nevadil (tam pro mě osobně žádné zlo není :) ), ale u Marka Holého je to tedy opravdu velký přestřel (naštěstí se Rick v seriálu až tak moc nevyskytuje). Trochu ale zamrzí malý počet hlasů, kdy všechny vedlejší mužské role včetně sborů mluví v celém seriálu šest dabérů.
bloom
Globální moderátor

Zpět na Seriály