Tiché místo / A Quiet Place

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
PanIncognito
Příspěvky: 123
Registrován: 11 kvě 2017 11:13
Bydliště: Springfield?

Tiché místo / A Quiet Place

Příspěvek od PanIncognito »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB
Související: Tiché místo: Část II

1.DABING: HBO
V českém znění: Klára Jelínková - Emily Blunt (Evelyn Abbottová), Martin Sobotka - John Krasinski (Lee Abbott), Ondřej Balcar - Noah Jupe (Marcus Abbott), Martin Zahálka (titulky)

Překlad: Petr Zenkl
Zvuk: Jaroslav Novák
Produkce: Jan Junek
Dialogy a režie: Magda Landsmannová
Pro HBO vyrobila společnost SDI Media v roce 2018

2.DABING: Prima
V českém znění: Kateřina Lojdová - Emily Blunt (Evelyn Abbottová), Josef Pejchal - John Krasinski (Lee Abbott), Hynek Hoppe - Noah Jupe (Marcus Abbott), Bohdan Tůma (titulky)

Překlad: Petr Miklica
Zvuk: Petr Posolda
Produkce: Pavla Draxlerová
Vedoucí výroby: Lenka Klasnová
Vedoucí dramaturg: Daniel Košťál
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy a režie: Gustav Bubník
Ve studiu Barrandov dabing vyrobila FTV Prima spol. s.r.o. - 2020

3.DABING: Filmbox
V českém znění: Kristýna Skružná - Emily Blunt (Evelyn Abbottová), Svatopluk Schuller - John Krasinski (Lee Abbott), Hynek Hoppe - Noah Jupe (Marcus Abbott), Klára Nováková - Millicent Simmonds (Regan Abbottová), Pavel Vondra, Ladislav Cigánek (titulky)

Překlad: Kateřina Bartošová
Zvuk: Michal Vaniš
Produkce: Michael Běhounek
Dialogy a režie: Ivana Měřičková
Pro SPI International vyrobila Barrandov Televizní Studio - 2021

4.DABING: SkyShowtime
V českém znění: Lucie Štěpáková - Emily Blunt (Evelyn Abbottová), Ivo Hrbáč - John Krasinski (Lee Abbott), Adam Vlček - Noah Jupe (Marcus Abbott), Karolína Křišťálová, Ladislav Cigánek

Překlad: Petr Miklica
Dialogy: Daniel Brátka
Zvuk: Petr Posolda
Produkce: Pavla Draxlerová
Režie: Petr Pospíchal
Pro SkyShowtime vyrobilo Barrandov dabing - 2022
origamirek
Příspěvky: 232
Registrován: 18 dub 2013 00:37

Re: Tiché místo / A Quiet Place

Příspěvek od origamirek »

Klára? To musí být překlep, ne? Navíc když po rozkliknutí naskočí profil Kristiny Jelínkové.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7642
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Tiché místo / A Quiet Place

Příspěvek od Sen »

To není překlep, nýbrž přesná citace titulků.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiché místo / A Quiet Place

Příspěvek od KOMZA »

Zcela vážně se ptám - bylo tohle opravdu nutné?
Film jsem s dabingem neviděla, takže mě zajímá, zda tam je něco, co znemožňuje jeho uvedení, že byl zrovna k tomuto filmu vyroben dabing nový.
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Tiché místo / A Quiet Place

Příspěvek od therak »

Stejnou otázku o potřebnosti dabingu k tomuto filmu jsem si pokládal i u prvního dabingu. A hle, je tady další. Film založený na titulcích i pro rodilé mluvčí má dva dabingy.

Navíc jako hlavní problém vidím do budoucna v tom, jak nadabovat dvojku, protože že ta bude definitivně více dialogická už i kvůli tomu, že tam bude víc postav. Který dabing si potom tvůrci vezmou jako vzor? Myslím, že Emily Blunt tam dostane další dabérku a na kontinuitu se hledět nebude. Pokud ale bude obsazena Jolana Smyčková a zbytek osazenstva také dopadne dobře, budu jen spokojen a nebudu hledět na to, že není dodržena návaznost.

Jinak proti obsazení tohoto dabingu nic nemám, stejně jako u toho prvního.
dabing fans
Příspěvky: 436
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Tiché místo / A Quiet Place

Příspěvek od dabing fans »

Já osobně bych zrovna v tomto případě na tu kontinuitu moc nehleděl, už jen kvůli tomu, že v tomto prvním filmu se mluví hodně málo. A do druhého filmu bych byl taky nejraději, aby obsadili Jolanu Smyčkovou. Podle mě by to byla nejlepší volba.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Tiché místo / A Quiet Place

Příspěvek od Ištván87 »

Musím říct, že tady jsem za nový dabing rád, byť by se dalo říct, že těch pár vět se ani nevyplatí dabovat. Jolanu Smyčkovou už má většina lidí poměrně zažitou, ale mě osobně nejvíc potěšil Josef Pejchal, protože Martin Sobotka se na takhle umírněnou roli fakt nehodí.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9282
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Tiché místo / A Quiet Place

Příspěvek od filip »

3.DABING Filmbox

V českém znění: Kristýna Skružná - Emily Blunt (Evelyn Abbottová), Svatopluk Schuller - John Krasinski (Lee Abbott), Hynek Hoppe - Noah Jupe (Marcus Abbott), Klára Nováková - Millicent Simmonds (Regan Abbottová), Pavel Vondra, Ladislav Cigánek (titulky)

Překlad: Kateřina Bartošová
Zvuk: Michal Vaniš
Produkce: Michael Běhounek
Dialogy a režie: Ivana Měřičková
Pro SPI International vyrobila Barrandov Televizní Studio - 2021



Regan má být neslyšící, proto používají znakovou řeč, v tomto filmu ale normálně šeptá. Koho daboval Pavel Vondra nevím, film jsem jen proklikal, ale byl uveden v titulcích.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Tiché místo / A Quiet Place

Příspěvek od therak »

Zajímalo by mě, kde Regan ve filmu promluvila, že u třetího dabingu má dabérku a v předchozích dvou ne. Za druhé, nevím koho by chtěl Vondra dabovat? Je tam ještě nějaká další mluvící postava? Já už si nepamatuji. Ať už tam ale řekl cokoliv, mohl to snad zvládnout i Cigánek.
Uživatelský avatar
Route95
Příspěvky: 91
Registrován: 25 čer 2015 00:22
Bydliště: Třinec

Re: Tiché místo / A Quiet Place

Příspěvek od Route95 »

therak píše:Zajímalo by mě, kde Regan ve filmu promluvila, že u třetího dabingu má dabérku a v předchozích dvou ne. Za druhé, nevím koho by chtěl Vondra dabovat? Je tam ještě nějaká další mluvící postava? Já už si nepamatuji. Ať už tam ale řekl cokoliv, mohl to snad zvládnout i Cigánek.
Třetí dabing jsem neviděl, ale tipuju, že se v něm dabovali i citoslovce (vzdechy, křik, ...), a proto tam je více dabérů. Vondra by v tom případě mohl dabovat křik starce, který našel v lese mrtvou manželku.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“