Smrt na Nilu / Death on the Nile

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Smrt na Nilu / Death on the Nile

Příspěvek od bloom »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING
V českém znění: Čestmír ŘandaPeter Ustinov (Hercule Poirot), Helena ŠtáchováJane Birkin (Louise Bourgetová), Dana SyslováLois Chiles (Linnet Ridgewayová), Jana DítětováBette Davis (paní Van Schuylerová), Soňa DvořákováMia Farrow (Jacqueline De Bellfortová), Jiří NovotnýJon Finch (James Ferguson), Taťána FischerováOlivia Hussey (Rosalie Otterbourneová), Petr HaničinecGeorge Kennedy (Andrew Pennington), Blanka BohdanováAngela Lansbury (Salome Otterbourneová), Ladislav MrkvičkaSimon MacCorkindale (Simon Doyle), Eduard CupákDavid Niven (Plukovník Race), Alena KreuzmannováMaggie Smith (Bowersová), Jiří HolýJack Warden (Dr. Bessner), Stanislav FišerI.S. Johar (Manažer lodi Karnak), Luděk Kopřiva - Harry Andrews (Barnstaple), Milan MachSam Wanamaker (Sterndale Rockford), Mirko Musil, Jiří Prager a další

Překlad: Jiří Lexa
Zvuk: Zdeněk Hrubý
Střih: Marta Strangmüllerová
Asistentka režie: Eliška Burešová
Vedoucí výroby: Marie Poštolková
České dialogy: Naďa Wewiorová
Režie českého znění: Zdeněk Coufal
Vyrobila: Hlavní redakce pořadů ze zahraničí ČST Praha 1983

2. DABING
V českém znění: Martin ŠtěpánekPeter Ustinov (Hercule Poirot), Kamila ŠpráchalováJane Birkin (Louise Bourgetová), Barbora MunzarováLois Chiles (Linnet Ridgewayová), Jaroslava AdamováBette Davis (paní Van Schuylerová), Miroslava Pleštilová Mia Farrow (Jacqueline De Bellfortová), Lukáš VaculíkJon Finch (James Ferguson), Klára IssováOlivia Hussey (Rosalie Otterbourneová), Vladimír ČechGeorge Kennedy (Andrew Pennington), Alena VránováAngela Lansbury (Salome Otterbourneová), Jan ŠťastnýSimon MacCorkindale (Simon Doyle), František NěmecDavid Niven (Plukovník Race), Gabriela OsvaldováMaggie Smith (Bowersová), Miloš HlavicaJack Warden (Dr. Bessner), Petr RychlýI.S. Johar (Manažer lodi Karnak), Karel PospíšilHarry Andrews (Barnstaple), Petr KřiváčekSam Wanamaker (Sterndale Rockford), Richard Honzovič (titulky) a další

Překlad: Alena Fišerová
Dialogy: Věra Pokojová
Dramaturgie: Jarmila Hampacherová
Zvuk: Vladimír Štěpánek
Střih: Ivana Kratochvílová
Asistentka režie: Hana Somolová
Výroba: František Seidl
Režie: Elmar Kloss
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 1999

3. DABING
V českém znění: Jaromír MedunaPeter Ustinov (Hercule Poirot), Eliška PohorskáJane Birkin (Louise Bourgetová), Sabina LaurinováLois Chiles (Linnet Ridgewayová), Eva KlepáčováBette Davis (paní Van Schuylerová), Jitka JežkováMia Farrow (Jacqueline De Bellfortová), Filip ČápJon Finch (James Ferguson), Tereza ChudobováOlivia Hussey (Rosalie Otterbourneová), Jiří HromadaGeorge Kennedy (Andrew Pennington, titulky), Hana TalpováAngela Lansbury (Salome Otterbourneová), Martin StránskýSimon MacCorkindale (Simon Doyle), Miloš HlavicaDavid Niven (Plukovník Race), Jaroslava BrouskováMaggie Smith (Bowersová), Jan VlasákJack Warden (Dr. Bessner), Zdeněk RumpíkI.S. Johar (Manažer lodi Karnak), Jan Hanžlík - Harry Andrews (Barnstaple), Petr Burian, Bohuslav Kalva, Jan Szymik a další

Překlad: Petronila Pleskotová
Zvuk: Milan Blažek
Produkce: Ivana Prejdová, Jiří Beránek
Dialogy a režie: Marie Fronková
Vyrobila: Česká produkční 2000 a.s. pro Cet 21 s r.o. 2003
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Smrt na Nilu / Death on the Nile

Příspěvek od bloom »

Džejňulka píše:Hele není to náhodou kravina ten druhej dabing? :?: Protože Meduna,Švarc a Talpová (další si nejsem jistá) dabovali v Smrti na Nilu se Suchetem v hl. roli, ten film dávali teďka ve čtvrtek, ten s Ustinovem jsem neviděla.
Není to kravina, ten dabing vyrobila Nova (ale šel na Primě), bohužel si nepamatuju, kdo všechno připravil české znění, každopádně ty, co jsem uvedl, u těch si jsem stoprocentně jistý. Kupodivu dabing verze s Davidem Suchetem se u těchto postav shoduje.
Podle mě je ten první dabing prvotřídně obsazený, akorát Martin Štěpánek se mi jako Poirot moc nelíbí, Jaromír Meduna nebo Soběslav Sejk (který daboval Ustinova v této roli nejvíc) jsou mnohem lepší.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Smrt na Nilu / Death on the Nile

Příspěvek od bloom »

Jinak existence druhého dabingu je potvrzena zde: http://www.agatha.cz/cz/novinky.html?id=96 .

Na Lapiduchu kdosi psal, že existuje i předrevoluční dabing s Čestmírem Řandou, ale nejsem si jistý, zda nejde o kachnu.
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2242
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Smrt na Nilu / Death on the Nile

Příspěvek od Licence2kill »

Důvodem předabování na ČT může být i rozdílná stopáž. Verze s pův. dabingem měla stopáž cca. 133:00, nová má 134:06 (něco vystřiženo?). Třeba je tam problém s českými titulky, místo nichž běží v originále už dialogy a nechtělo se jim to tehdy řešit jako u 3 dnů Kondora (jen domněnka). Je to každopádně škoda.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Smrt na Nilu / Death on the Nile

Příspěvek od bloom »

S titulky problém není, dialogy něběží ani přes úvodní ani závěrečné. Je to škoda, protože volba Martina Štěpánka byla IMHO naprosto mimo, jak na roli Poirota, tak na Ustinova vůbec, Čestmír Řanda se mi ve Zlu pod sluncem líbil o dost víc, stejně tak lepší byl i Jaromír Meduna v nováckém dabingu. Dabing ČT je jinak perfektní, především František Němec a Miroslava Pleštilová, ale to obsazení hlavní role mi prostě nesedí.
Uživatelský avatar
Paulman
Příspěvky: 487
Registrován: 07 dub 2010 11:08
Bydliště: PRAHA

Re: Smrt na Nilu / Death on the Nile

Příspěvek od Paulman »

Jaký dabing vyšel na DVD?
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2951
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt na Nilu / Death on the Nile

Příspěvek od Pomajz »

Dabing ČT
RETROFILM
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Smrt na Nilu / Death on the Nile

Příspěvek od salgado »

A ten 1. dabing již neexistuje?
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2242
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Smrt na Nilu / Death on the Nile

Příspěvek od Licence2kill »

Existuje, ale byl prostě nahrazen novým. Možné důvody - něco vystřženo, protože starší verze o cca. 1 minutu kratší, dialogy na začátku filmu překryté čekými titulky?
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Smrt na Nilu / Death on the Nile

Příspěvek od bloom »

salgado píše:Musím říct, že jsem od dabingu s Martinem Štěpánkem mnoho očekával. Ale nakonec to nedopadlo zase tak špatně. Jako milovník francouzštiny jsem byl potěšen jeho výslovností a bylo znát, že když byl střízlivý, tak se dokázal do role docela dostat. Příští týden porovnám s panem Řandou, tam to bude zase trochu něco jiného.
Jak jsem psal už o několik příspěvků výše, dabing ČT mi přijde výborný (hlavně Miroslava Pleštilová) právě až na Martina Štěpánka (mnohem víc se mi líbil Jaromír Meduna v dabingu Novy, který se bohužel vysílal asi jen jednou, o Vánocích 2003 na Primě, režie myslím Marie Fronková nebo Jiří Kodeš). Pan Štěpánek IMHO moc přehrával přízvuk, že to bylo až na hranici pitvoření a Poirot pak vyzníval směšně. U Petera Ustinova v roli Poirota mi přišli všichni ostatní dabéři lepší (právě pan Meduna, Soběslav Sejk, Čestmír Řanda i Jiří Zavřel).
Odpovědět

Zpět na „Filmy“