Borgiové / The Borgias

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6800
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Borgiové / The Borgias

Příspěvek od bloom »

Obrázek

Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Jiří Plachý - Jeremy Irons (Rodrigo Borgia), Filip Čapka - François Arnaud (Cesare Borgia), Anna Remková - Holliday Grainger (Lucrezia Borgia), Marek Holý - David Oakes (Juan Borgia), Vladislav Beneš - Colm Feore (Giuliano Della Rovere), Ilona Svobodová - Joanne Whalley (Vanozza Cattaneo), Otakar Brousek ml. - Peter Sullivan (kardinál Ascanio Sforza), Kamil Halbich - Sean Harris (Micheletto), Lumír Olšovský - Simon McBurney (Johannes Burchart), Dalimil Klapka - Derek Jacobi (kardinál Orsini), Bohuslav Kalva - Vernon Dobtcheff (kardinál Versucci), Apolena Veldová - Gina McKee (Caterina Sforza), Martin Velda (titulky) a další

Překlad: David Záleský
Zvuk: Dušan Matuška
Mix: Jiří Peřina
Produkce: Petr Skarke
Dialogy a režie: Martin Velda
Vyrobila: Společnost SDI Media pro HBO 2011
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5053
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Borgiové / The Borgias

Příspěvek od Joe Black »

To vypadá moc hezky, dnes se podívám na reprízu, včera mi to uniklo.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1712
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Borgiové / The Borgias

Příspěvek od Jack_6428 »

Díval jsem se včera při premiéře a dost se mi to líbilo. Jak seriál, tak dabing. Oba překvapily. :)
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3263
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Borgiové / The Borgias

Příspěvek od oberon »

Tak jsem zkouknul první dva díly a musím to vážně pochválit, zase po dlouhé době slyšet Filipa Čapku a Kamila Halbicha potěší. Jiřího Plachého na Ironse mám rád už od Eragona a navíc se mi do role Papeže hodí víc, akorát mi prvních pár minut přišlo zvláštní, že se v dabingu vyskytuje Beneš a nemluví Ironse, ale to je jenom věc zvyku, ne že by to bylo špatně obsazený. Celkově bych to hodnotil jako velmi vydařilý dabing velmi zajímavého seriálu, Martin Velda dokazuje, že ač má občas IMHO trochu přehnanou snahu dosazovat do vedlejších rolí Josefa Cardu (což se stává snad jen u seriálů na Primě), tak v oblasti hlavních rolí ví co dělá...

P.S.: Měl ještě někdo takový problém rozlišit Kamila Halbicha a Lumíra Olšovského?
P.P.S.: Děkuji, pěkný obrázek :) ...
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1264
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Borgiové / The Borgias

Příspěvek od AGAMENON »

Bohuslav Kalva - Michael Poole (papež Inocenc VIII.)
Ladislav Cigánek - David Lowe (francouzský velvyslanec + dějové titulky)
Jiří Hromada - Steven Berkoff (Girolamo Savonarola)
Aleš Procházka - Julian Bleach (Niccolo Machiavelli)
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Borgiové / The Borgias

Příspěvek od Eleanor »

Na HBO už dávali 1. díl 2. série a všichni se zdají být nadabováni stejnými dabéry, takže to možná nedopadne tak bledě, jako s dabingem Hry o trůny II ...
fabec122
Příspěvky: 1586
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Borgiové / The Borgias

Příspěvek od fabec122 »

Zdálo se mi to, nebo v díle 2x09 změnila Julia Farnesi dabérku?
DAN K.
Příspěvky: 1684
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Borgiové / The Borgias

Příspěvek od DAN K. »

dabing druhe serie mi prisel opravdu vynikajici, vsechny hlasy perfektne sedi, herecke vykony zejmena ustredni trojice jsou uzasne, a i s malym poctem daberu se reziser vyporadal velmi dustojne.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5053
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Borgiové / The Borgias

Příspěvek od Joe Black »

Na ČT je to pod názvem "Borgiové - moc a vášeň".
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1264
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Borgiové / The Borgias

Příspěvek od AGAMENON »

DAN K. píše:dabing druhe serie mi prisel opravdu vynikajici, vsechny hlasy perfektne sedi, herecke vykony zejmena ustredni trojice jsou uzasne, a i s malym poctem daberu se reziser vyporadal velmi dustojne.
Takže posun oproti prvé? První se moc nepovedla.
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Odpovědět

Zpět na „Seriály“