Detektiv Conan / Meitantei Conan

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Petr Novak
Příspěvky: 449
Registrován: 29 kvě 2008 18:02

Detektiv Conan / Meitantei Conan

Příspěvek od Petr Novak »

Obrázek

IMDB | ČSFD | FDB není záznam

V českém znění: Filip Švarc (Šin'iči Kudó, Conan Edogawa), Klára Jandová (Ran Móri), Martin Stránský (Kogoro Móri), Bohuslav Kalva (doktor Agasa), Filip Jančík Genta Kodžima), Regina Řandová (Ajumi Jošida), Jana Páleníčková (Micuhiko Cuburaja), Libor Hruška (inspektor Megure), Rozita Erbanová (Sonoko Suzuki, další role), Helena Brabcová, Terezie Taberyová, Zdeněk Podhůrský, René Slováčková, Radka Přibyslavská, Radka Malá, Ladislav Novák a další

Překlad: Milada Martínková
Zvuk: Petr Mandák
Produkce: Petr Skarke
Režie: Antonín Navrátil
Vyrobila společnost SDI Sun Studio v roce 2009
Naposledy upravil(a) Petr Novak dne 25 srp 2010 04:15, celkem upraveno 4 x.
Petr Novak
Příspěvky: 449
Registrován: 29 kvě 2008 18:02

Re: Detektiv Conan / Meitantei Conan

Příspěvek od Petr Novak »

Protože se jedná o můj oblíbený seriál, kterému jsem dokonce vytvořil téma v "čekajících" (které tímto může být pochopitelně zrušno), dovolte mi (a případně odpusťte) malou recenzi tohoto dabingu.
Jsem rád, že z mého fanouškovského obsazení vyšel alespoň Martin Stránský, ale byl bych raději, kdyby na tu roli použil svůj "Housův chraplák". Slabým místem dabingu je ale rozhodně Filip Švarc, mluvící obě formy hlavního hrdiny, aniž by se vůbec snažil měnit hlas. Přiznám se, že to byla má noční můra, která se mi bohužel splnila. Bohužel se tím ztratí část kouzla seriálu a v některých případech z toho navíc může vyjít i i velký problém, pokud nebude možné určit, jestli zrovna mluví Conan nebo Šin'iči. Klára Jandová na Ran, no, myslím, že je její hlas trochu moc vysoký, ale není to vyloženě špatná volba. Velice dobře jsou obsazeni Ajumi a Micuhiko. U Genty už to tak úplně tvrdit nemohu, myslím že někdo mladší by byl lepší. Moc se mi líbí i Libor Hruška na Megureho. To byla šťastná volba. Nezdá se mi úplně Bohuslav Kalva na Agasu, který má teprve 57. Chápu ale, že to tvůrci dabingu vědět nemohli, protože je to řečeno až v mnohem pozdějších epizodách.
Splnilo se ale to, čeho jsem se nejvíc obával a to překlady. První co mě zarazilo je fakt, že Šin'ičiho jméno je chybně vyslovováno [šiňiči] namísto [šin-iči]. Velmi podivné jsou i názvy epizod, které jsou hodně nesmyslné. Ale i jinak je z překladů cítit, že se asi překládalo z angličtiny, bez jakéhokoliv přihlédnutí k japonskému originálu. Navíc mi chyběli překlady titulků se jmény postav. Vím, že Animax umí nápisy na obrazovce překládat pomocí titulků a vůbec nechápu, proč to v tomto případě, kdy jsou takové titulky dosti důležité, neudělali.

A ještě mi dovolte jednu věc, která s tímto konkrétním dabingem souvisí jen z části, ale odpustit si to nemůžu. Poslední dobou se čím dál častěji setkávám s tím, že dospělí muži jsou obsazováni nejen do rolí teenagerů (Šin'iči má 17), ale i dětí (Conan má 7). To mi připadá nepřijatelné a rád bych proti tomuto nešvaru bojoval. Když už nijak jinak, tak alespoň na tomto fóru. Zrovna v tomto konkrétním případě, nejen že se tím ztratila rozdílnost mezi Šin'ičiho teenagerským hlasem a Conanovým dětským, ale byla tím i zcela potlačena Conanova dětská nevinnost a roztomilost. Vlastně najednou jako by nám tu vznikla úplně nová postava. Je moc drzé žádat přeobsazení Filipa Švarce alespoň u Conana (když už ne u Šin'ičiho, kde jsem se skřípěním zubů ještě ochoten ho jakž-takž tolerovat, byť to také působí šíleně) a případně i předabování epizod, které již Filip Švarc nadaboval?
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Detektiv Conan / Meitantei Conan

Příspěvek od HonzaXXII »

No ono to opravdu není nejlepší, obsazovat do rolí dětí dospělý. Ale bohužel dětských herců je celkem málo, a mají taky jiný povinnosti-školu. A u náctiletých je zase problém s mutováním hlasu, nikoho komu přeskakuje hlas tam přece nemůžou jen tak pustit. Nejlepší varianta je podle mě ta co se kdysi používala u Disneyho seriálů-na co neseženu plus mínus 10 letýho kluka, to nadabuje dospělá herečka.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Detektiv Conan / Meitantei Conan

Příspěvek od chovanecm »

HonzaXXII píše:na co neseženu plus mínus 10 letýho kluka, to nadabuje dospělá herečka.
To je právě to co mě vždycky iritovalo. U animovanýho filmu to tolik nevadí, ale už jsem bohužel viděl i takový hraný film.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektiv Conan / Meitantei Conan

Příspěvek od Markus »

jj u hraného filmu je to nepřijatelné. Dodnes mi straší v hlavě dabing Robocopa 2, kde dabérka, jejíž jméno si teď nevybavím, dabovala toho spratka. To bylo něco otřesného...
Obrázek
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5052
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektiv Conan / Meitantei Conan

Příspěvek od Joe Black »

Např. v Honey dabovala malého Ramonda Julie Alexandridisová, která má hlas ovšem velice podobný právě malému klukovi...
tomas.kucera11
Příspěvky: 699
Registrován: 05 úno 2010 16:29
Bydliště: Dolní Branná
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektiv Conan / Meitantei Conan

Příspěvek od tomas.kucera11 »

tomas.kucera11
Příspěvky: 699
Registrován: 05 úno 2010 16:29
Bydliště: Dolní Branná
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektiv Conan / Meitantei Conan

Příspěvek od tomas.kucera11 »

tomas.kucera11
Příspěvky: 699
Registrován: 05 úno 2010 16:29
Bydliště: Dolní Branná
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektiv Conan / Meitantei Conan

Příspěvek od tomas.kucera11 »

1403ka
Příspěvky: 3938
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektiv Conan / Meitantei Conan

Příspěvek od 1403ka »

môžem sa spýtať, koľko epizód odvysielali na Animaxe?
Odpovědět

Zpět na „Seriály“