Účel dabingfora

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Zamčeno

Účel dabingfora

Pomoc tvůrcům dabingu
3
5%
Komplexní databázové informace o dabingu
17
28%
Oboje
39
65%
Jiné, upřesním v diskuzi
1
2%
 
Celkem hlasů: 60

Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Účel dabingfora

Příspěvek od Newmy »

Vzhledem k diskuzi v profilu Olivera Hardyho, zakládám tuto anketu ohledně účelu dabingfora a zejména jeho budoucí rozvoje. Jak vidím, každý má jiné názory, představy a bez stanovení toho, čeho chcem dosáhnout, se pak nikam moc nehnem :D
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Lukiz »

Já bych to tu nechal na planou diskuzi a pro "databázi" udělal skutečnou databázi. :D
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Newmy »

Takže máš na mysli něco jak je např. maďarská databáze, která by byla propojená zde s forem?
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Lukiz »

Ano zhruba tak, jakési spojení imdb + dabingy , kde by "faktografickou" část spravovali důvěryhodní uživatelé. To by bylo odkazama provázané s fórem pro diskuzi a podněty k opravám od běžných návštěvníků.
Tomáš1981
Příspěvky: 166
Registrován: 16 kvě 2010 18:42

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Tomáš1981 »

Mě to přijde divné,např.Funes s Filpovským nežijou,většina jeho dalších dabérů taky ne,tak ho vymazat? (nebo budem čekat ještě,než si zubatá vezme Krampola a spol...?)
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Michel »

Když jsem dabingforum loni v létě objevil, tak ve mně budilo dojem, že jeho hlavním účelem je vytvořit co nejkomplexnější databázi o českém dabingu. (A prakticky do dneška ho takhle využívám...dívám se třeba v TV na nějaký film a zajímá mě, kdo dabuje toho a toho herce, tak šup na dabingforum :) ) Teprve když jsem pak pár měsíců na to začal číst příspěvky chronologicky od těch nejstarších, tak jsem se z jakési Jamesovi a Markusovi diskuze z roku 2008 dočetl, že jeho původním účelem měla být pomoc tvůrcům dabingu. Ohledně tohoto jsem se už dlouho chystal do námětů a připomínek napsat, že podle mě tady na dabingforu celkem chybí téma "O tomto fóru", ve kterém by se noví uživatelé dozvěděli něco jako: "Vítejte na dabingforu, naleznezete tady to a to, účelem fóra je to a to..." Takovéto informace by se měl nový uživatel dozvědět hned, jak se zaregistruje na fóru, a ne až když na to přijde řeč někde v OT diskuzi a nebo když náhodou jako já prochází příspěvky z roku 2008... A teď koukám, že takové téma tady není mimo jiné proto, že na účel dabingfora tu není jednotný názor :)

No, už asi hodinu tu nad tím uvažuju :) a došel jsem k úplně stejnému závěru jako Lukiz. Nejideální by podle mě skutečně bylo, kdyby se informace ukládali do databáze, kde by údaje až po ověření doplňovali spolehliví uživatelé, jako je tomu např. na FDB, a tato databáze by bylo propojená s diskuzí-fórem.
Já bych si to představoval konkrétně tak, že dabingforum v takové podobě, jako existuje dnes, by zůstalo zachováno, akorát veškeré informace by se přesunuly do databáze (která by mohla být třeba na doméně ceskydabing.cz) a úvodní příspěvek profilu (filmu, seriálu, herce) by se vždycky načítal z této databáze.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Newmy »

Což o to, samotná databáze by se mi taky zamlouvala, ale máme na to dostatek zkušených lidí, kteří by do toho šli? Tím myslím programátora, grafika apod? A samozřejmě ochotu zdejšího vedení a uživatelů na takovou "velkou" změnu?
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Michel »

Já bohužel nejsem ani programátor, ani grafik, tak nevím, jestli bych mohl být nějak užitečný, taky mám strach, že tohle je celkem běh na dlouhou trať...
Uvidíme, co na to ostatní uživatelé...
Jak už jsem napsal, mě by přišlo nejideálnější, kdyby se pro diskuzi nechalo stávající fórum standardu phpBB, přičemž informace by se přesunuly do databáze... Ale těžko říct, jestli by to takto nenadělalo víc škody než užitku... Pak by to teoreticky šlo ještě řešit tak, že stávající fórum by se zachovalo tak, jak je, a důvěryhodní uživatelé by informace do databáze zrcadlili...
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Joe Black »

Mno souhlasím s tím, že se nejedná o špatný nápad, ale zároveň musím dát za pravdu názoru, že je to spoustu práce. Tohle by se muselo IMHO důkladně zvážit a promyslet...
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5676
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od ReDabér »

Vytvořit ještě další databázi? Mě se to zdá dost zbytečné. Já si troufám tvrdit, že jsou tvůrci českého znění svéprávní lidé a dokážou do vyhledávače zadat např. jméno Ben Stiller, pokud ho chtějí zde najít. A ostatní pomocné profily jako Na dabing čekající buď znají, nebo o nich nevědí a je jedno, jestli se dabingforum rozdělí na 50 stránek - stejně o nich vědět nebudou a nebudou sem chodit. Toť můj názor.
Zamčeno

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“