Rodina Addamsova / The Addams Family

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Rodina Addamsova / The Addams Family

Příspěvek od AGAMENON »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Oldřich Slavík - John Astin (Gomez Addams), Karel Fajt, Věra Fischerová, Helena Kružíková - Carolyn Jones (Morticia Frump Addamsová), Jiří Brož, Rudolf Chromek, Alena Růžičková, Jiří Přichystal, Milan Zezula, Marie Pavlíková, Libuše Přichystalová a další

Překlad: M. Ondráček
Dialogy: Ludmila Bařinková
Zvuk: Vladimír Dvořák
Střih: Marie Hlošková
Script: Eva Lavická a Broňa Pazourková
Výroba: Dana Župková
Režie českého znění: Jan Fuksa
Vyrobila: Československá televize Brno 1969

Pouze první díl - Adamsovi jdou do školy
Naposledy upravil(a) AGAMENON dne 22 bře 2015 11:41, celkem upraveno 2 x.
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7003
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Rodina Addamsova / The Addams Family

Příspěvek od Michaela2 »

tož toto jsem viděla pouze se slovens.dabingem :-?
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Rodina Addamsova / The Addams Family

Příspěvek od AGAMENON »

Lukiz píše:
palg píše:docela by mě zajimal ten dabing, ukázka by asi nebyla?
Rád bych se mýlil, ale předpokládám že ta várka AGAMENONových informací o dávných brněnských dabinzích je jen z písemných pramenů.
Ano, bohužel :cry: Pokusím se zjisit co přežilo.
http://imageshack.us/f/208/img0004vw.jpg/
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodina Addamsova / The Addams Family

Příspěvek od Newmy »

Platí na výrobní listy taky nějaké autorské zákony? Určitě by bylo zajimavé, pokud by byla ochota je naskenovat, je vystavit v jednotlivých vláknech dabingů ;)

Jinak dle herců co hráli v Brně v 60. letech v rozhlasových hrách to bude Karel Fajt, Věra Fischerová, Alena Růžičková, Marie Pavlíková, Libuše Přichystalová
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Historik
Příspěvky: 2789
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Rodina Addamsova / The Addams Family

Příspěvek od Historik »

Newmy píše:Platí na výrobní listy taky nějaké autorské zákony?
Měly by se na ně vztahovat předpisy jako na jiné písemné archiválie. Tedy zjednodušeně řečeno, starší 30 let jsou volně přístupné, mladší 30 let jsou přístupné se souhlasem původce, navíc však vše před rokem 1989 je automaticky volné, pokud nemá nějaký de iure stupeň utajení (což v tomto oboru nepřichází v úvahu). Použití se posuzuje podle účelu, zveřejnění na tomto informačním foru podle mého názoru nemůže být považováno za neadekvátní. Pokud je však zdrojem veřejnoprávní archiv, nemusí všude povolit reprodukování nebo za něj chtít nekřesťanské peníze.
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Rodina Addamsova / The Addams Family

Příspěvek od AGAMENON »

Historik píše:
Newmy píše:Platí na výrobní listy taky nějaké autorské zákony?
Měly by se na ně vztahovat předpisy jako na jiné písemné archiválie. Tedy zjednodušeně řečeno, starší 30 let jsou volně přístupné, mladší 30 let jsou přístupné se souhlasem původce, navíc však vše před rokem 1989 je automaticky volné, pokud nemá nějaký de iure stupeň utajení (což v tomto oboru nepřichází v úvahu). Použití se posuzuje podle účelu, zveřejnění na tomto informačním foru podle mého názoru nemůže být považováno za neadekvátní. Pokud je však zdrojem veřejnoprávní archiv, nemusí všude povolit reprodukování nebo za něj chtít nekřesťanské peníze.
To bys koukal, co s tím dělají tajností a co všechno jsem musel podepsat, aby mne zatím pustili aspoň k tomu. Takže, tajný je absolutně všechno, zvěřejňovat se nesmí absolutně nic.
Hochmann mi sám říkal, jak je těžký z nich cokoliv vyrazit.
A některý věci jsem tam vůbec nenašel, např. Opičí král, Knigh Rider, Lodivod Petra Velikého,..
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Rodina Addamsova / The Addams Family

Příspěvek od AGAMENON »

Shrneme to. Tři týdny se radili, jestli mi k materiálům dovolí přístup, včetně skenování. Nakonec ano, ale je vidět, že mne tam nechtějí.
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Rodina Addamsova / The Addams Family

Příspěvek od AGAMENON »

Můžeš hádat :D Česká televize studio Brno Běhounská 18. Prostě na badatele nejsou připraveni, jak mi bylo sděleno. Což je dost zajímavý, protože práce o Brnu už existují. :-?
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2243
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Rodina Addamsova / The Addams Family

Příspěvek od Licence2kill »

AGAMENON píše:Shrneme to. Tři týdny se radili, jestli mi k materiálům dovolí přístup, včetně skenování. Nakonec ano, ale je vidět, že mne tam nechtějí.
To si děláš legraci!! Jestli je to tak, tak je to dobrý absurdistán. Brněnský spisový archiv neznám, pouze ten pražský...mohl bych se zde rozepsat jak se nakládá s archiváliemi v ČT, ale neudělám to. Každopádně mě docela příjemně překvapilo, že se takové věci v tom brněnském vůbec dochovaly, vzhledem k okolnostem....
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Rodina Addamsova / The Addams Family

Příspěvek od AGAMENON »

Licence2kill píše:
AGAMENON píše:Shrneme to. Tři týdny se radili, jestli mi k materiálům dovolí přístup, včetně skenování. Nakonec ano, ale je vidět, že mne tam nechtějí.
To si děláš legraci!! Jestli je to tak, tak je to dobrý absurdistán. Brněnský spisový archiv neznám, pouze ten pražský...mohl bych se zde rozepsat jak se nakládá s archiváliemi v ČT, ale neudělám to. Každopádně mě docela příjemně překvapilo, že se takové věci v tom brněnském vůbec dochovaly, vzhledem k okolnostem....
Státní instituce, berou tě za póvl, neochotní, někdy i sprostí. Prostě klasika.
http://imageshack.us/f/542/brnog.jpg/
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Odpovědět

Zpět na „Seriály“