Nebe, peklo, ráj / Hopscotch

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4370
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Nebe, peklo, ráj / Hopscotch

Příspěvek od palg »

Nebe, peklo, ráj / Hopscotch (1980)

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Petr ŠtěpánekWalter Matthau (Miles Kendig / James Butler / pan Hannaway / Leonard Ross), Valérie ZawadskáGlenda Jackson (Isobel), Daniel RousSam Waterston (Cutter), Pavel PípalHerbert Lom (Yaskov), Tomáš JuřičkaNed Beatty (Myerson), Jan Šťastný - David Matthau (Ross), Jan Vlasák - George Baker (Parker Westlake), Jaroslav Kepka - Douglas Dirkson (Follett), Vlastimil Zavřel - George Pravda (Saint Breheret), Jindřich Hinke, Milena Steinmasslová - Lucy Saroyan (Carla Flemmingová), Rudolf Kubík, Radka Fidlerová, Petr Vobecký, Roman Hájek, Milada Čechová, a další.

Dramaturg: Ladislav Kadlec
Zvuk: Zdeněk Dušek
Střih: Ivana Kratochvílová
Hudební spolupráce: Eva Javůrková
Asistent režie: Drahoslava Pešulová
Výroba: Magdalena Sedláková
Překlad, dialogy a režie českého znění: Olga Walló
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize, 2000
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Nebe, peklo, ráj / Hopscotch

Příspěvek od bloom »

Nemůžu si pomoct, ale v tomto filmu se mi vůbec nelíbí obsazení hlavní role.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4370
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Nebe, peklo, ráj / Hopscotch

Příspěvek od palg »

bloom píše:Nemůžu si pomoct, ale v tomto filmu se mi vůbec nelíbí obsazení hlavní role.
Olga Walló se nejspíš nechala inspirovat svým výběrem z Podivného páru...
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Nebe, peklo, ráj / Hopscotch

Příspěvek od bloom »

palg píše:
bloom píše:Nemůžu si pomoct, ale v tomto filmu se mi vůbec nelíbí obsazení hlavní role.
Olga Walló se nejspíš nechala inspirovat svým výběrem z Podivného páru...
To vím moc dobře, právě že se mi to spojení nelíbilo ani tam... ;)
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Nebe, peklo, ráj / Hopscotch

Příspěvek od Ištván87 »

Já se vám divím, že jste tak zatvrzele přesvědčení, že každého herce by měl dabovat jen a pouze jeden dabér a to sice ten, který ho daboval v nejvíce filmech, nebo jehož dabing dotyčného herce znáte nejlíp... Já nevím, ale pokud to opravdu není dabing MGM kde třeba Jan Kalous daboval Seana Penna, tak mě experimenty nevadí, pokud nejsou opravdu dementní... Jsem vždycky rád když Hugha Jackmana dabuje někdo jiný než ZM, když Willa Smitha nedabuje Tomáš Juřička, nebo když Dustina Hoffmanna nedabuje Jiří Prager... Chápu že jsou experimenty na pěst (Miroslav Moravec coby Frank v Tenkrát na západě), ale Petr Štěpánek v té ukázce na Podivný pár zněl výborně...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Nebe, peklo, ráj / Hopscotch

Příspěvek od bloom »

Ištván87 píše:Já se vám divím, že jste tak zatvrzele přesvědčení, že každého herce by měl dabovat jen a pouze jeden dabér a to sice ten, který ho daboval v nejvíce filmech, nebo jehož dabing dotyčného herce znáte nejlíp... Já nevím, ale pokud to opravdu není dabing MGM kde třeba Jan Kalous daboval Seana Penna, tak mě experimenty nevadí, pokud nejsou opravdu dementní... Jsem vždycky rád když Hugha Jackmana dabuje někdo jiný než ZM, když Willa Smitha nedabuje Tomáš Juřička, nebo když Dustina Hoffmanna nedabuje Jiří Prager... Chápu že jsou experimenty na pěst (Miroslav Moravec coby Frank v Tenkrát na západě), ale Petr Štěpánek v té ukázce na Podivný pár zněl výborně...
Já jsem ten poslední, kdo se vyhýbá smysluplným netradičním spojením a uznávám i velkou spoustu dabingů z dílny Olgy Walló (která mimchodem nejspíš jako první obsadila Jiřího Pragera na toho Hoffmana ;) ), ale já tady prostě nejsem spokojený. Hlášky Waltera Matthaua s Petrem Štěpánkem mi prostě neznějí sarkasticky, jak by měly, spíš jak od nějakého bodrého strejdy. Paní Walló obsadila Petra Štěpánka víckrát takto netradičně, u Humpheryho Bogarta jsem měl podobný problém a neseděl mi, naopak ale u Paula Newmana to spojení podle mě celkem dobře fungovalo.
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1318
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Nebe, peklo, ráj / Hopscotch

Příspěvek od Stanley Roe »

Milena Steinmasslová - Lucy Saroyan (Carla Flemmingová), Jan Vlasák - George Baker (Parker Westlake), Jaroslav Kepka - Douglas Dirkson (Follett), Vlastimil Zavřel - George Pravda (Saint Breheret)
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4370
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Nebe, peklo, ráj / Hopscotch

Příspěvek od palg »

mě osobně zase Petr Štěpánek na WM nevadil, spíše mi vadilo spojení (jak už jsem se vyjadřoval v profilu filmu Podivný pár) Jack Lemmon - Jiří Prager.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“