Válečný vůz / Vůz plný zlata / The War Wagon (1967)

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Paulman
Příspěvky: 487
Registrován: 07 dub 2010 11:08
Bydliště: PRAHA

Válečný vůz / Vůz plný zlata / The War Wagon (1967)

Příspěvek od Paulman »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: (Nova - jako Válečný vůz)
V českém znění: Jiří Klem - John Wayne (Taw Jackson), Ladislav Mrkvička - Kirk Douglas (Lomax), Jiří Kalužný, Pavel Novotný, Jan Miller, Martin Mejzlík, Romana Chvalová, Alexandr Postler, Petr Hübner, Jindra Janoušková, Václav Dušek

Překlad: Ivan Boukal
Zvuk: Petr Posolda
Produkce: Marcel Bauer
Dialogy a režie: Petr Dohnal
Vyrobila: ČNTS Nova, 1997


2. DABING: (ČT - jako Vůz plný zlata)
V českém znění: Jiří Plachý - John Wayne (Taw Jackson), Radoslav Brzobohatý - Kirk Douglas (Lomax), Jan Schánilec - Howard Keel (Medvěd), Ondřej Vetchý - Robert Walker (Billy Hyatt), Stanislav Fišer - Keenan Wynn (Wes Fletcher), Jaromír Meduna - Bruce Cabot (Pierce), Radana Herrmannová - Joanna Barnes (Lola), Eliška Nezvalová - Valora Noland (Kate), Viktor Limr - Bruce Dern (Hammond), Zdeněk Hess, Vladimír Kudla, Daniel Rous, Karel Richter, Jindřich Hinke, Ivo Novák, Luděk Nešleha, Kateřina Velebová, Vladimír Fišer (titulky) a další...

Překlad a dialogy: Jana Mertinová
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Dramaturgie: Ladislav Kadlec
Zvuk: Zdeněk Dušek
Střihová spolupráce: Jiří Šesták
Asistentka režie: Eva Maxová
Vedoucí výroby: Zuzana Trymlová
Režie č. znění: Jiří F. Svoboda
Vyrobila: Česká televize 2002
Naposledy upravil(a) Paulman dne 30 říj 2016 18:26, celkem upraveno 7 x.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Vůz plný zlata / The War Wagon (1967)

Příspěvek od bloom »

To je tedy škoda, že v dabingu ČT nebyl Radoslav Brzobohatý obsazen na Johna Waynea, i když ho Jiří Plachý daboval nejčastěji, nějak mi ve spojení s ním chybí charisma...
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Vůz plný zlata / The War Wagon (1967)

Příspěvek od sud »

bloom píše:To je tedy škoda, že v dabingu ČT nebyl Radoslav Brzobohatý obsazen na Johna Waynea, i když ho Jiří Plachý daboval nejčastěji, nějak mi ve spojení s ním chybí charisma...
No je to velká škoda. Já si nějak na spojení Waynea s panem Plachým nedokážu zvyknout. Jeho hlas se mi hodně líbí a Waynea nedělá špatně, ale, přesně jak ty říkáš, chybí tam to potřebné charisma, které mu dodali pánové Brabec, Brzobohatý, Schánilec či Klem. Kdyby Brzobohatý daboval Waynea a Douglase třeba Štěpnička (nebo i Mrkvička, který v 1. dabingu exceloval), byl by ten ČT dabing lepší.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Vůz plný zlata / The War Wagon (1967)

Příspěvek od kubik-dulik »

JOJka dává na svých kanálech dabing Novy.

Je možné přidat do předmětu název Válečný vůz?

V seznamu dabérů chybí Kristina Jelínková, kterou zmiňovali.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Válečný vůz / Vůz plný zlata / The War Wagon (1967)

Příspěvek od Budy »

Jiří Klem se mi tedy moc nezamlouval. A už vůbec nevím, kdo jej u Waynea dosadil na první místo. :-? :shock: Z dabérů, které jsem na J. W. slyšel, se mi libí Vladimír Brabec, Jiří Plachý a Radoslav Brzobohatý. Jak už zde někdo psal, škoda, že jej v dabingu ČT místo Douglase neobsadili právě na něj.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Válečný vůz / Vůz plný zlata / The War Wagon (1967)

Příspěvek od AGAMENON »

Budy píše: 23 srp 2022 08:25 Jiří Klem se mi tedy moc nezamlouval. A už vůbec nevím, kdo jej u Waynea dosadil na první místo. :-? :shock: Z dabérů, které jsem na J. W. slyšel, se mi libí Vladimír Brabec, Jiří Plachý a Radoslav Brzobohatý. Jak už zde někdo psal, škoda, že jej v dabingu ČT místo Douglase neobsadili právě na něj.
A já mám Klema mnohem radši než Plachého, líbi se mi i Karel Bartoň a Brzobohatý.
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Odpovědět

Zpět na „Filmy“