Serenity / Serenity

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Serenity / Serenity

Příspěvek od Markus »

Obrázek
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Serenity / Serenity

Příspěvek od Ištván87 »

Takže ok, co? Tak to bude zas zmršenej dabing. Po stránce obsazení je to fakt hnus, nikdo se nehodí k Malovi míň, než Jan Šťastný (dobře, taky mohli obsadit třeba Jana Pohana, to by bylo ještě vtipnější). Simon, to by šlo - Filip Jančík se na něj DOCELA hodí a hlavně nadabuje kohokoliv kdykoliv, Ludvík Král na Janea - to znamená, že Jane bude nesympatickej, sotva řekne jedno slovo, Martina Hudečková - ta je naprosto v pohodě, tu vybrali dobře, Tomáš Juřička v žádném případě, Mirka Součková taky ne, Bohuslav Kalva taky ne, Anežka Pohorská se dá s přivřením očí tolerovat, protože River je taková až dětská, ale Bohuslav Kalva (pokud se on sám při dabování nerozvzpoměl na doby, kdy daboval Hudsona ve Vetřelcích) taky chyba. Takže dabing hroznej, neviděl jsem, ale obsazení mi nahání hrůzu. Pod to se kdykoliv podepíšu, protože jsem každý díl viděl minimálně dvakrát a právě film Serenity jsem taky viděl několikrát. Takže za mě LOL. Hlavně ať to s tím dabingem nikdy nevidím. Jinak, k obsazení, které by seriál neshazovalo jsem něco měl v sekci Seriály - Na dabing čekající, takže se tady nebudu znovu rozepisovat.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Serenity / Serenity

Příspěvek od Markus »

No jako obvykle s tebou naprosto nesouhlasím. Seriál i film jsem viděl v originále a s dabingem jsem neměl absolutně žádný problém. Jediný, koho bych možná změnil, je Ludvík Král u Adama Baldwina... tam by se určo hodil skvěle Jiří Dvořák z Chucka. :) Ale jinak, jak říkám, rozhodně jsem se ani jednou nechytl za hlavu tak, že bych o tom dabingu začal přemýšlet na úkor sledování příběhu. A Jan Šťastný byl naprosto v pohodě, tahle role mu IMHO hodně sedla...
Obrázek
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Serenity / Serenity

Příspěvek od Ištván87 »

Takže zase abych tady musel odepisovat, mně se kurnik šopa asi zavařej prsty :lol: . Já ti věřím, že se Jan Šťastný k takovému typu postavy hodí (Taky postavy který kolem sebe házej hlášky dabuje pořád), ale netvrď mi, že by se byť vzdáleně hodil k hlasu Nathana Filliona. To musíš uznat, že ne. Navíc mě už posledních pár let unavuje to, že když mají nadabovat hlavního hrdinu, kterému je něco kolem pětatřiceti, či čtyřiceti let, tak sáhnou po Janu Šťastném. Ačkoliv je fakt, že nejvíc mi ho znechutila televize Nova - ne Ordinací, poněvadž na tu nemám žaludek, ale tím, že když vzali na Nově film a udělali k němu nový dabing, tak kohopak nám to neobsadili do hlavní role (FE - Terminátor - příšerný dabing, Univerzální voják - ještě horší dabing - ovšem je pravda že Jan Šťastný za tu úroveň nemůže). Pak jsem tu mluvil o ostatních rolích - na Janea by se fakt trochu víc hodil Jiří Dvořák, ale ten má zas moc vysokej hlas, resp. úplně jinou barvu než Adam Baldwin. Na Alana Tudyka by se mohl podle mě hodit Martin Stránský, který ho daboval v Příběhu rytíře. Ovšem je tu problém v tom, že se k jeho hlasu taky nijak zvlášť nehodí, ale rozhodně víc než Tomáš Juřička. Ale jak jsem říkal, s povděkem kvituju obsazení Martiny Hudečkové a Filipa Jančíka.
Naposledy upravil(a) Ištván87 dne 05 srp 2017 00:26, celkem upraveno 1 x.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Serenity / Serenity

Příspěvek od Ištván87 »

Jo a chtěl bych se zeptat, co znamená to H ve zkratce IMHO. Zbytek je In my opinion, OK, ale co je to H?
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Serenity / Serenity

Příspěvek od Markus »

Heh, klidně mě považuj za hluchého tupce, ale mě sedí Šťastný i barvou hlasu. :) (Dokonce bych se nebál říct, že Fillionovi trochu toho charismatu ještě přidává...) Prostě si myslím, že se k sobě opravdu hodí a po této kombinaci bych si jen těžko zvykal na jiný hlas. Já bych za příšerné obsazení považoval, kdyby Mala daboval Martin Písařík, Jayna Radek Hoppe, Zoe Anna Suchánková a River Simona Postlerová. :lol: To by byla tragédie, která by byla hodna tvého překritického komentáře... ;) Tady se prostě dle mého o nějaké tragédii opravdu mluvit nedá. Neříkám, že se ten dabing zapíše do dějin, ale stojím si za tím, že filmu vůbec neubližuje, natož aby ho pak někomu kazil...

To H v IMHO znamená Humble tedy skromný... ;)

P.S. Možná s mou nekritičností ohledně Šťastného souvisí i to, že dabing Terminátora na Nově ani zdaleka nepovažuju za příšerný, ale to sem nepatří...
Obrázek
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Serenity / Serenity

Příspěvek od Ištván87 »

Já tě nepovažuju za hluchého tupce (možná jen trošičku ;) ), ale mám dojem, že obsazení filmu Serenity je spíš sběr herců do počtu. Ovšem to se dneska stává poměrně často, takže se rozčiluju zbytečně. Je fakt,že kdyby byl dabing jako jsi tady teď říkal, tak bych se asi pokusil vloupat na zodpovědná místa a ten dabing zničit, aby už nemohl nikomu uškodit.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Serenity / Serenity

Příspěvek od Markus »

Ištván87 píše:Já tě nepovažuju za hluchého tupce (možná jen trošičku ;))
Díky...
Obrázek
richardda
Příspěvky: 1107
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Serenity / Serenity

Příspěvek od richardda »

S tímto DVD dabingem uvedeno i na ČT.
NOVA, jedině ona.
gar-mogoth
Příspěvky: 52
Registrován: 03 srp 2013 14:36

Re: Serenity / Serenity

Příspěvek od gar-mogoth »

Škoda, doufal jsem, že už se to konečně předabuje, když už u nás vysílali i Firefly. Snad při příštím vysílání na Primě...
Odpovědět

Zpět na „Filmy“