Gangy New Yorku / Gangs of New York

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Gangy New Yorku / Gangs of New York

Příspěvek od jackb »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING [VHS, Nova, AMC]
V českém znění: Michal Jagelka - Leonardo DiCaprio (Amsterdam Vallon), Tereza Chudobová - Cameron Diaz (Jenny Everdeaneová), Bedřich Výtisk - Daniel Day-Lewis (Bill 'Řezník' Cutting), Karel Janský - Liam Neeson ('Kněz' Vallon), David Kaloč, Ladislav Lakomý, Zdeněk Dvořák, Martin Sláma, Zdeněk Bureš, Petr Jančařík, Jaroslav Kuneš, Jana Štvrtecká, Jiří Brož, Jaroslav Dufek, Luboš Ondráček, Josef Jurásek, Aleš Zbořil, Tereza Grygarová, Přemysl Přichystal, Anděla Čisáriková, Petr Dočkal, Vladimír Hauser, Zdeněk Junák (titulky) a další

Překlad: Iveta Pavlovičová
Zvuk: Jindřich Stožický
Produkce: Eva Stožická
Dialogy: Veronika Veselá
Režie: Bohumil Martinák
Vyrobilo: Studio Ebbi pro Intersonic v roce 2003

2.DABING [ČT]
V českém znění: Michal Jagelka - Leonardo DiCaprio (Amsterdam Vallon), Tatiana Vilhelmová - Cameron Diaz (Jenny Everdeaneová), Marek Vašut - Daniel Day-Lewis (Bill 'Řezník' Cutting), Petr Pelzer - Jim Broadbent (William 'Boss' Tweed), Libor Hruška - John C. Reilly (Jack Mulraney), Martin Písařík - Henry Thomas (Johnny Sirocco), Jaromír Meduna - Brendan Gleeson (Walter 'Monk' McGinn), Pavel Šrom - Liam Neeson ('Kněz' Vallon), Pavel Nečas, Martin Sobotka, Radim Kalvoda, Dalimil Klapka, Stanislav Šárský, Kryštof Rímský, Hana Ulrichová, Zdeněk Palusga, Zdeněk Rumpík

Překlad: Pavel Medek
Dramaturgie: Michael Málek
Zvuk: Radim Štětina
Asistentka režie: Hana Somolová
Vedoucí produkce: Lucie Matoušková
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Šéfproducent: Vladimír Tišnovský
Dialogy a režie: Elmar Kloss
Vyrobila: Česká televize 2009
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gangy New Yorku / Gangs of New York

Příspěvek od DAN K. »

nejsem si jistý ale možná to běželo na Nově předabované. Ale tenhle dabing je imho dobrej. Obzvlášť bedřich výtisk.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7645
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Gangy New Yorku / Gangs of New York

Příspěvek od Sen »

Nevybavuji si, že by tento film někdy běžel na Nově. Koncem ledna by se ale měl objevit na ČT.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Gangy New Yorku / Gangs of New York

Příspěvek od Ištván87 »

DAN K. píše:nejsem si jistý ale možná to běželo na Nově předabované. Ale tenhle dabing je imho dobrej. Obzvlášť bedřich výtisk.
Obzvlášť Bedřich Výtisk zněl velice Komicky... On jak má hlas podobnej jak Erik Pardus, resp. jako několik dalších herců z brněnského dabingu, tak mi evokuje mimo jiné Zahálku a ještě ho shazuje prasáckej zvuk... Ale ten mají (a mám dojem že někdy za časů dabingu Philadelphie ještě neměli) příšernej všude... Nevím čí je to s tím zvukem vina, ale právě v brněnském studiu se dělá ten druh dabingu, který naprosto neplní funkci správného dabingu a diváka (nebo přinejmenším mě) šíleně ruší... Ale určitě mi k tomu budete něco namítat, tak se ani nebudu obtěžovat s obhajobou... :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Gangy New Yorku / Gangs of New York

Příspěvek od Ištván87 »

Ne, je fakt, že tady jsem za předabování rád. Ač mě překvapilo obsazení Tatiany Wilhelmové a nepotěšilo obsazení Pavla Šroma (měli pana Medunu nechat Liamu Neesonovi). Ale zvukově a hereckými jmény mě ten druhý dabing mile potěšil...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Gangy New Yorku / Gangs of New York

Příspěvek od Ištván87 »

AGAMEMNON a Opsha.... Co jste si udělali, kluci??? Mně se zdáte nějak na sebe vysazený... V tomhle stojím tak trochu za Opshou. DVD mám doma, takže jsem si ten brněnskej dabing párkrát pustil a neviděl jsem, že by se nějak vymykal běžným brněnským dabingům. Je fakt, že Michal Jagelka podával asi lepší výkon v tom prvním dabingu, ale mě se ten brněnskej prostě nelíbil. Ať už šlo o překlad, nebo tradičně o mizernej zvuk.... Neříkám, že by nebyl čistej, ale byl mizernej. Hrozně špatně se mi poslouchá, protože je hrozně umělej... A stejně tak jako Opsha si myslím, že Smolíkovi nesmějí být předabovaní, a stejně tak rád bych zase někdy viděl seriál Želvy Ninja s tím úžasně potrhlým dabingem z Brna... Jen mi prostě přijde že v současnosti ten brněnský dabing není nic moc... Viz neskutečně zprasenej dabing Terminátora 2... Jestli to teda bylo stejný studio.... Jo, ještě u Philadelfie by bylo škoda kdyby to předabovali... Mně se tam náhodou líbilo když říkali gáj... :)
Naposledy upravil(a) Ištván87 dne 12 led 2014 20:08, celkem upraveno 3 x.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Gangy New Yorku / Gangs of New York

Příspěvek od bloom »

V dabingu ČT dále: Jan Bartoš, Jindřich Hinke, Bohuslav Kalva, Zdeněk Hess, Jan Vágner, Jaroslav Vlach, Alexandr Postler, Jana Postlerová
Liamu Neesonovi se navíc říkalo "Flanďák" a ne "Kněz" a Brendanu Gleesonovi "Buchar" a ne "Monk".
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Gangy New Yorku / Gangs of New York

Příspěvek od Lukiz »

Nova Cinema dává Brno!
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Gangy New Yorku / Gangs of New York

Příspěvek od Ištván87 »

FragMan píše:Že by Nova použila brněnský dabing? To se nestává moc často...
No, hlavně se nestává, že by Nova koupila dabing od ČT, takže tady bylo už předem jasný, jakej dabing budou dávat.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
enemy of god
Příspěvky: 11
Registrován: 15 pro 2010 12:58

Re: Gangy New Yorku / Gangs of New York

Příspěvek od enemy of god »

ten Bedřich Výtisk byl fakt na toho řezníka výbornej.tak jak mám Vašutův hlas rád a taky tak často nedabuje,tak tady neměl šanci.Brnu se jednou něco povedlo no :) - ten T2 ale snad nikdy neměl ani vzniknout :->
Odpovědět

Zpět na „Filmy“