Major Dundee

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Major Dundee

Příspěvek od sud »

Obrázek
Info: IMDB I ČSFD I FDB

V českém znění: Miroslav Etzler - Charlton Heston (major Amos Dundee), Ladislav Cigánek - Richard Harris (kapitán Benjamin Tyreen), Martin Preiss - Jim Hutton (poručík Graham), Boris Rösner - James Coburn (Samuel Potts), Jan Dolanský - Michael Anderson jr. (vojín Tim Ryan), Miroslav Táborský - Mario Adorf (seržant Gomez), Martin Zahálka - Brock Peters (Aesop), Jaromír Meduna - Warren Oates (O.W. Headley), Barbora Munzarová - Senta Berger (Teresa), Pavel Pípal - R.G. Armstrong (reverend Dahlstrom), Ivan Řezáč - Ben Johnson (seržant Chillum), Zdeněk Dolanský - Slim Pickens (Wiley), Josef Nedorost - Karl Swenson (kapitán Waller), Miroslav Masopust - John Davis Chandler (Jimmy Lee Benteen), Zbyšek Pantůček - L.Q. Jones (Arthur Headley), Jan Hanžlík - Dub Taylor (Priam), Svatopluk Schuller, Václav Legner, Vratislav Kadlec

Překlad: Pavel Kuchař
Dramaturgie: Michael Málek
Střihová spolupráce: Jiří Šesták
Zvuk: Radim Štětina
Asistentka režie: Hana Somolová
Vedoucí výroby: Miloslav Rež
Dialogy a režie: Elmar Kloss
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 2002
Naposledy upravil(a) sud dne 04 úno 2013 21:17, celkem upraveno 1 x.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Re: Major Dundee

Příspěvek od Roko »

NA MGM s dabingom ČT.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7642
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Major Dundee

Příspěvek od Sen »

Spíše než mezi nebem a zemí bych hledal vysvětlení ve faktu, že nejde o film MGM, nýbrž Columbie.
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1318
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Major Dundee

Příspěvek od Stanley Roe »

No podle mě se zajímáte o podružnější věci. Já bych hlavně prohodil dabéry u Hestona ( Rösner ) .. u Coburna ( Meduna ) a u Oatese ( Etzler ). Tak jak to poskládali v tomto dabingu, jakoby si tahali dabéři čísla dabovaných herců z klobouku. :-(

PS: Je opět vidět, že mají lidé ke kombinaci dabérů k hercům svůj přístup. Pakliže byly u Charltona Hestona použity již dříve charakterově vyhraněné hlasy zde pro první tři místa vybrané Švehlík, Županič, Šrom .. tak je Etzler chabá náhrada .. jen jsem vybral tři obsazení, která by se mohla prohodit... Oates má jen menší roli, proto .. a je to celé úplně jedno, dabing byl již vytvořen a tak se omlouvám za zbytečnou reakci na ne úplně povedené rozmístění hlasů dabérů pro herce. A pokud by byl tento dabing tak výstavní, tak nevím, jestli by si ho mohlo MGM dovolit zakoupit. Můžu samozřejmě souhlasit aspoň s tím, že dabing byl povedený technicky, či že u ČT kvalitní práce, potažmo herci se snažili, ale proti tomuto jsem nic nenamítal. :evil:
Naposledy upravil(a) Stanley Roe dne 08 srp 2012 19:35, celkem upraveno 1 x.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Major Dundee

Příspěvek od Lukiz »

Sen píše:Spíše než mezi nebem a zemí bych hledal vysvětlení ve faktu, že nejde o film MGM, nýbrž Columbie.
Takové Někdo to rád horké, či Sedm statečných taktéž není od MGM. MGM nevlastní svoje filmy před rokem 1986, ale vlastní filmy jiných společností (např, United Artists).
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Major Dundee

Příspěvek od sud »

Stanley Roe píše:Já bych hlavně prohodil dabéry u Hestona ( Rösner ) .. u Coburna ( Meduna ) a u Oatese ( Etzler ). Tak jak to poskládali v tomto dabingu, jakoby si tahali dabéři čísla dabovaných herců z klobouku. :-(
Já bych je ani omylem neprohazoval. :nesouhlas: Etzler na Hestona (aspoň tady) seděl skvěle, zahrál to výborně a v určitých úhlech byl Hestonovi i fyzicky podobný. Boris Rösner namluvil Coburna v dost filmech (i ve své poslední roli v dabingu ČT pro Sedm statečných), byl jedním z jeho dvorních a dělal jej dokonale. A Etzlerův hlas na drsného Oatese? To si vůbec nedokážu představit. Meduna výbornej. Jinak tenhle dabing je IMHO jeden z nejlepších, které (možná nejen) ČT za poslední desetiletí vyrobila. Hlasové obsazení bohaté, kvalitní obsazení i vedlejších rolí - navíc i herci, kteří se v té době už moc dabingu nevěnovali (Masopust, Nedorost, Z. Dolanský). Všechny hlasy i věkově sedí perfektně a Ladislav Cigánek by si za dabing Richarda Harrise zasloužil přinejmenším nominaci na Cenu FF. Elmar Kloss je prostě profesionál.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7642
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Major Dundee

Příspěvek od Sen »

Lukiz píše:
Sen píše:Spíše než mezi nebem a zemí bych hledal vysvětlení ve faktu, že nejde o film MGM, nýbrž Columbie.
Takové Někdo to rád horké, či Sedm statečných taktéž není od MGM. MGM nevlastní svoje filmy před rokem 1986, ale vlastní filmy jiných společností (např, United Artists).
Tedy ty filmy jiných společností jsou MGM ;). Nešlo mi o to, zda jej MGM přímo vyrobilo, ale zda jej vlastní nebo si jej pouze zapůjčilo.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Major Dundee

Příspěvek od Newmy »

U těchto kupovaných licencí na vysílání asi nečekají s častým opakováním a tak koupit jiný dabing vyjde levněji než vyrobit nový.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Major Dundee

Příspěvek od sud »

Stanley Roe píše:Pakliže byly u Charltona Hestona použity již dříve charakterově vyhraněné hlasy zde pro první tři místa vybrané Švehlík, Županič, Šrom .. tak je Etzler chabá náhrada .. jen jsem vybral tři obsazení, která by se mohla prohodit... Oates má jen menší roli, proto .. a je to celé úplně jedno, dabing byl již vytvořen a tak se omlouvám za zbytečnou reakci na ne úplně povedené rozmístění hlasů dabérů pro herce. A pokud by byl tento dabing tak výstavní, tak nevím, jestli by si ho mohlo MGM dovolit zakoupit. Můžu samozřejmě souhlasit aspoň s tím, že dabing byl povedený technicky, či že u ČT kvalitní práce, potažmo herci se snažili, ale proti tomuto jsem nic nenamítal. :evil:
Já v žádném případě netvrdím, že by Etzler byl nejlepší Hestonův dabér, nebo že by jej snad měl dabovat všude. V této roli zazářil, dokonale se vcítil a zahrál. A určitou fyzickou podobu nejde přehlédnout :-? Švehlík, Županič a Šrom jej dělají perfektně, ale proč by nějaký jiný dabér jiné barvy hlasu nemohl stejného herce namluvit stejně dobře :-? . Například v profilu Burta Lancastera jsou v žebříčku vedle sebe uvedeni Alois Švehlík a Miroslav Etzler (podotýkám, že jej neprotěžuji a toto srovnání je čistě náhodné). Hlasy zcela jiného spektra, a přesto oba na Lancastera sedí perfektně. To samé by se dalo říci o Soukupovi a Rímském, coby dabérech Sly Stalloneho a mnoho dalších případů by se jistě našlo. A co se týče ceny, pak umělecká kvalita dabingu nemusí být vždycky podmínkou, zda je dabing laciný či drahý. Mohu se mýlit, ale jsem si téměř jist, že televizi MGM určitě stálo více peněz koupit plně obsazený dabing veřejnoprávní televize, než výroba nového ve studiu Bär se skromným obsazením.
Naposledy upravil(a) sud dne 02 říj 2016 13:42, celkem upraveno 1 x.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7642
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Major Dundee

Příspěvek od Sen »

Newmy píše:U těchto kupovaných licencí na vysílání asi nečekají s častým opakováním a tak koupit jiný dabing vyjde levněji než vyrobit nový.
Tak tak. Z ekonomického hlediska asi dává smysl, že ke svým vlastním filmům chce mít MGM také vlastní, kdykoli použitelné, dabingy.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“